Duże przyjęcie w Siennicy Małej

II Festiwal Siennickich Smaków, którego gospodarzem w tym roku było Koło Gospodyń w Siennicy Królewskiej Małej jest za nami.
Przyjechałem już na końcówkę imprezy i to co zobaczyłem zachwyciło mnie. Piękna dekoracja sceny z owoców i warzyw, sala pełna uśmiechniętych ludzi, stoły zastawione jadłem wszelakim. Zastanawiałem się jak jurorzy dokonali wyboru tych najlepszych potraw. Okazało się, że potrawy zgłoszone do konkursu są na stole, na scenie, a to co było na stołach dla publiczności przygotowało Koło Gospodyń w Siennicy Królewskiej Małej, jestem pełen podziwu dla organizatorek. Czytaj dalej Duże przyjęcie w Siennicy Małej

7
3

Turniej tańca towarzyskiego

Już siódmy raz w Siennicy Różanej odbył się turniej tańca towarzyskiego. Impreza promująca piękno tańca i dająca możliwość zdobycia punktów, w rankingach obowiązujących w tej dyscyplinie, portowej czy artystycznej?
Jak pamiętamy są trzy kanony piękna: fregata pod żaglami (najbliżej morze Bałtyckie), konie w galopie (Białka) i kobieta w tańcu. Jako że jestem mężczyzną (jeszcze) byłem zauroczony pięknem tańca i urodą tancerek,kreacjami oraz elegancją ich partnerów. Inne obowiązki nie pozwoliły mi uczestniczyć, jako widzowi we wcześniejszej części turnieju gdzie tańczyła młodsza część zawodników, widziałem tylko galę. Czytaj dalej Turniej tańca towarzyskiego

6
2

Czy Wójt Gminy w Siennicy Różanej wie co czyni?

W aktualnym numerze z 24 października 2016 r.Nowy Tydzień w krótkim artykule opisuje działanie „małej firmy z Siennicy Różanej” działającej na szkodę „Cersanitu”. Czytaj dalej Czy Wójt Gminy w Siennicy Różanej wie co czyni?

9
1

Andrzej Korkosz w sprawie sprzeciwu dla organizacji opłatka ludowego

Szanowni Państwo, kilka słów na temat mojego sprzeciwu dla organizacji opłatka ludowego w gminie Siennica Różana. Czytaj dalej Andrzej Korkosz w sprawie sprzeciwu dla organizacji opłatka ludowego

14
4

Podróże kształcą

kwiatekW ostatnią niedzielę, czyli 16 października, studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Siennicy Różanej ruszyli śladami Henryka Sienkiewicza.
W Woli Okrzejskiej pierwsza niemiła niespodzianka, na drzwiach muzeum tabliczka informująca, że muzeum, w niedziele czynne od godz. 9.00, ale drzwi zamknięte. Zefirek rodem z Półwyspu Kola, radykalnie chłodził zapał do poznawania okolicy.
Przez makabrycznie zaśmiecony las pojechaliśmy do Okrzei, gdzie Henryk Sienkiewicz był chrzczony.
Kościół trochę większy od siennickiego, z ciekawymi malowidłami na sklepieniu, inspirowanymi twórczością literacką późniejszego noblisty. Czytaj dalej Podróże kształcą

5
0

Prawda o Siennickim opłatku

Od kilkunastu lat w naszej gminie uroczyście i szumnie obchodzony jest Gminny Opłatek Ludowy. Na ostatniej sesji, dn.5.10.2016 r. odbyło się głosowanie, które miało wyrazić wolę radnych odnośnie podjęcia organizacji gminnego opłatka w roku 2017. Czytaj dalej Prawda o Siennickim opłatku

8
4

List do redakcji Tygodnika Nowy Tydzień

budynekKozieniec 22 czerwca 2016 r.

Do Redakcji
Tygodnika Nowy Tydzień

Szanowni Państwo, w numerze 25/555 z dnia 20 czerwca 2016 r.zmieściliście artykuł pt. Miliony na dworek i amfiteatr? mówiący o zamierzeniach władz gminy Siennica Różana. Czytaj dalej List do redakcji Tygodnika Nowy Tydzień

7
1

..tylko idąc pod prąd można dojść do źródła

Nazwa strony ” Siennicą pod prąd” nawiązuje do nazwy rzeki przepływającej przez naszą gminę. Rzeczki niewielkiej, dość grząskiej, leniwie płynącej wśród łąk, obok domów. Życie polityczne w gminie przypomina nurt tej rzeki, często niewidocznej wśród trzcin, ale płynącej – sprawdzimy czy grząskiej. budynek-podworski-do-rewitalizacjiW ubiegłym roku coś się zmieniło, polityka przyjechała do wielu gospodarstw „na grzbietach dzików” i uaktywniła ludzi.
Hodowcy kukurydzy stwierdzili, że wójt gminy stoi po stronie myśliwych, a nie rolników.
Okazało się, że są też inne problemy, chodniki przy drogach, naprawy polnych dróg, strategia rozwoju gminy, ograniczenia tonażu na drogach, służba zdrowia. Pokazali się ludzie, którzy powinni mieć możliwość prezentacji swoich poglądów i opinii wszystkim mieszkańcom gminy.
Dzięki pytaniom zadanym na sesji Rady Gminy, przez pana Piotra Ślusarczyka, służba zdrowia wyraźnie ozdrowiała.
Spotkania „Klubu Zbieraczy Igieł Sosnowych” zaowocowały pomysłem stworzenia możliwości przekazywania informacji przez internet.
Na tej stronie będziemy umieszczać teksty dotyczące problemów gminy, działań lub zaniedbań władz gminy.
Zamierzamy publikować teksty i opinie mieszkańców gminy, ich komentarze do opublikowanych tekstów, pamiętając jednocześnie, by atakować problemy a nie ludzi. Oczywiście nie podzielą się swoimi przemyśleniami ci, którzy chcą używać słów i tekstów wulgarnych.
Strona będzie dopracowywana tak by zawartość i forma były atrakcyjne.
Tym krótkim tekstem inauguruję istnienia strony internetowej poświęconej gminie Siennica Różana i powiatowi krasnostawskiemu.

Mirosław Ignacy Kaczor

9
4