Polityk z obory

Gdy 10 października Olgę Tokarczuk nagradzano Noblem z literatury Lucjan Cichosz 69 letni parlamentarzysta z Żółkiewki nawiedził Siennicę Różaną. Tam w remizie na Woli Siennickiej brylował pośród suto zastawionych stołów z okazji cyklicznego festiwalu „Smaki Jesieni”. Oboje z Olgą Tokarczuk operują słowem, wszak Lucjan Cichosz pisanym co prawda na pozwach ale jednak. Oto próbka jego tym razem oratorskich talentów…

Chciałbym w tym momencie podziękować panu wójtowi, że mogłem tutej z państwem wspólnie spędzać ten wspaniały popołudniowy dzień dzisiejszy… Tak obfite stoły czekają na tą konsumpcje. Więc nie będę przynudzał.

Nie mniej jednak to, że jestem zawdzięczam naszej znajomości jaką od 20 lat mogę się pochwalić. Tutaj właśnie znajomością z Panem wójtem mogę się pochwalić, bo swego czasu pieścił funkcję Przewodniczącego Rady Powiatu, jak powstały powiaty…a w tamtym czasie pewnie z jego woli byłem też wicestarostą.

I tak to się zaczęła moja przygoda z polityką, będąc lekarzem weterynarii wreszcie wyszedłem z tej obory i zacząłem funkcjonować w życiu publicznym. I tak się dzieje po dzień dzisiejszy… 20 lat temu w listopadzie bodajże… Jestem posłem po objęciu mandatu przez Panią poseł Mazurek, została europosłanką. Ja przyjąłem mandat i w tym momencie od 5 miesięcy jestem posłem. Staram się jak zwykle pracować na rzecz tych małych ojczyzn.

Jestem z powiatu krasnostawskiego…Wiadomo że najbliższa na pewno każda gmina w powiecie i staram się pomagać ludziom, jeżeli będzie mi dane być dalej w parlamencie to na pewno o Siennicy również będę pamiętać. Bo tutaj drodzy Państwo, tutaj pracuje. Kiedyś mieszkał, teraz mieszka w Krasnymstawie, wspaniały gospodarz… To jest faktem, te wasze spotkania, ten taki entuzjazm który w siennickiej gminie jest… Jest naprawdę. Przykładem może być dla samorządów nie tylko w naszym powiecie. Rzeczywiście coś się dzieje, nawet ten dzisiejszy dzień… No to obfite stoły…jakieś kulinaria. Chętnie każdy z nas na pewno poczęstuje się, spróbuje… Bo w domu różnie jest, żona czasami gotuje, nie ma czasu… Więc kończąc dziękuje raz jeszcze Państwu…Smacznego!….

Nic dodać nic ująć, Chryzostomos z Żółkiewki!

29
14

16 myśli w temacie “Polityk z obory”

 1. Zaiste, wielki z niego orator niczym Seneka. Głębokie myśli tego weterynarza odbiły się echem po murach Siennicy. Aż domy zadrżały od tej oracji. Poślijmy go do Sejmu, niech wzrusza tłumy. A my będziemy mieli rechot za darmo.

  21

  3
 2. Te wspaniałe oracje godne uwiecznienia złotymi zgłoskami na murach remizy może mu pisać sam radca Matysiak ten jego niby dyrektor biura. Zapadają w głęboką pamięć. Należy je spisać w annały i złożyć w krasnostawskim muzeum. Niech czerpią je potem potomni uwieczniając tego wielkiego Męża. Zapewne radca Matysiak skrzętnie je spisuje. On również rośnie na Męża Stanu, mówi się nawet, że z czasem może zastąpić samego Ziobrę. Przebogata jest nasza krasnostawska ziemia w wielkich przywódców.

  17

  6
  1. Podobno nasza Terenia już ma nocne koszmary: siedzi sobie w domu we własnej wygodnej kanapie, a tu na ekranie Lucek przemawia z sejmowej mównicy, a na sali Cichosza i zero Hałasu.

   14

   9
 3. Bez dwóch zdań – partia o nazwie PiS potrzebuje oczyszczenia. Szanowni wyborcy, pomóżmy im. Sejm i Senat RP potrzebują prawdziwej odnowy. Marzy mi się Polska bez tych pseudoelit pisowsko-peowskich. Oni już byli, swoje ,,zrobili”, wystarczy.

  14

  5
 4. Mam osobistą nadzieję, że nikt z tych dwojga się nie dostanie. Krasnostawiacy zasługujemy na Posła przez duże P. Takiego z zasadami, wiedzą i wykształceniem. Kogoś kto zrobi porządek i oczyścić społeczeństwo z hejterów takich jak niniejszy dziennik siennicy, Głos Krasnegostawu i tych chełmskich pseudo gazet. Opluwaczy, mąciwód i zwyczajnych trutni. Nie chcę mi się was czytać, życzę odrobiny oleju w pustych łbach.

  14

  11
 5. A kto ci każe tu wchodzić i czytać, masz w kiosku tyle innych gazet. A jak tego mało to idź do kościoła tam jest Gość niedzielny albo Mały gość niedzielny i czytaj, nie pierdziel głupot. A gdyby tak ciebie w dupe kopnąć to też by ci trochę oleju chlapneło po zwojach mózgowych.

  10

  12
 6. Niestety ziemia krasnostawska nie wydała polityków pokroju Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego. Obecnie to politykierzy mogą szczać kury prowadzać a nie politykę uprawiać jak to trafnie ujął pewien socjalista z nad Niemna. A i najważniejsze wykształcenie to nie wszystko, bo doktoraty nie czynią człowieka mądrym a wręcz przeciwnie patrząc na niektóre kwiatki w rządzie…

  14

  3
 7. To dziwne, ale wydaje mi się, że wójt Siennicy był zagorzałym zwolennikiem ruchu ludowego i PSL? Co się stało, czyżby wiatr zawiał w innym kierunku i już nie jest ludowcem? Pytam w takim razie kim jest ?

  10

  0
 8. Teraz wójt Siennicy wszystkich siennickich ludowców do PiS przepisze. Zielony sztandar spali. Od nowa historię napiszę, że zawsze był za Piłsudskim i Kaczyńskim a nigdy za Witosem i Kosiniakiem. A lud siennicki uwierzy i pokłony złoży jak dziedzicowi. Nazwisko wójt zmieni na Proskurski – dziedzic.

  10

  0
 9. Chodzą słuchy, że z wyników cząstkowych około 20% komisji Hałasowa dostała około 1,5 tys. głosów niż Cichosz. Ten ostatni raczej nie ma szans na mandat. Czy pani Teresie wystarczy tych głosów na mandat? Oto jest pytanie.

  2

  0
 10. gratulacje panie redaktorze trzeciej wygranej w sobotę, ponoć pan Cichosz telewizję zaprosił , ciekawy jestem kiedy pokażą jego porażkę

  0

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *