List z miasta

Wpłynął do nas list czytelniczki który ze względu na ciekawą teść i wnioski postanowiliśmy opublikować. Zapraszamy do lektury. 

Szanowny Panie Piotrze, drodzy Czytelnicy Dziennika Siennicy!

Niemal od początku powstania tego portalu zaglądam tu niemal codziennie, szukam cennych informacji o powiecie, takich, których nie znajdę w żadnej lokalnej gazecie, czasem puszczę komentarz, dam przysłowiową łapkę w górę lub w dół, wiele razy zdarzało się mi komentować zamieszczone tu treści z sąsiadami czy znajomymi. Czy wiecie jak ten portal jest znany i popularny? Zagląda tu bardzo dużo ludzi i czyta – od rolnika po gospodynię aż po nasze powiatowe elity. Wiem, wiem, bo już nie pracuję zawodowo, ale wiele rozmawiam z ludźmi.

Nawet sam Pan sobie sprawy nie zdaje ile ten portal zrobił dobra dla powiatu, niektórych gmin czy naszego miasteczka poprzez pisanie prawdy i komentowanie lokalnej rzeczywistości. Przez niego patrzymy na ręce wybranej przez nas władzy, mając informacje o kandydatach głosujemy na nich bardziej świadomie. To nigdzie indziej, jak tu, dowiedziałam się o bardzo niechlubnej i wieloletniej przeszłości w ORMO naszego byłego starosty Janusza Szpaka. Od lat miał on złą opinię w Krasnymstawie, ale byliśmy na niego niemal skazani, bo nie było innego wyboru. Dlatego Siennica była w mieście tak bardzo nielubiana, bo opanowała cały powiat z nieszczęściem dla niego.

Portal nazwał Pan Dziennik Siennicy. Piękna nazwa. Ściąga złe odium z Waszej gminy w mieście i powiecie. Pokazaliście, że w Pańskiej Siennicy zorganizowała się grupa młodych, wykształconych, odważnych ludzi, która ma już dość tamtej epoki i tamtego stylu rządzenia. Idzie nowe i nikt już tego nie zatrzyma. Żadnej gminy nie było stać na coś takiego, nawet miasteczka, gdzie powinny być elity. One stchórzyły, okopały się na ciepłych posadkach, potworzyły lokalne kliki a Wy nie. Pokazaliście im właściwy kierunek, one się teraz z Wami liczą. Nawet sobie Pan sprawy nie zdaje, a ja czytam portal od deski do deski, ile pozytywnych zmian zaszło przez ten portal. W Krasnymstawie rok temu do rady powiatu PSL Szpaka przegrało wybory i straciło władzę, podobnie jak w  kilku gminach. W Łopienniku nie ma już skandalizującego menadżera oświaty od Szpaka, jest nowa dyrektorka w szkole. Gmina nie ma się już czego wstydzić. Nowy wójt w Łopienniku jest inny od poprzednika, który przegrał wybory do powiatu z listy PSL. Nie jest od nikogo zależny, wybił się na niezależność. W Fajsławicach nowe władze takie, że każda gmina powinna zazdrościć. W Rudniku też nowy wójt i wice wójt. W tych gminach poprzedni wójtowie silnie byli związani ze Szpakiem i zależni od niego jako starosty. Teraz są wolni ludzie, ich przyszłe kadencje zależą tylko od woli świadomych wyborców – na wykazanie się w poszanowaniu mieszkańców mają jeszcze 4 lata.

Byłam dosłownie zszokowana, jak dowiedziałam się o sojuszu przed ostatnimi wyborami pomiędzy Szpakiem a posłem Cichoszem. Dwóch, pardon, dziadków o podobnych życiorysach ułożyło się i po ewentualnej wygranej ustępującego posła z Żółkiewki, miało zmieniać władze powiatu. Czyli znowu miało wracać stare a na etykiecie tego miał być radny Zieliński, który był kiedyś w Samoobronie, a potem był szefem naszego pekaesu, który zbankrutował. A teraz jest w PiS. Ale mielibyśmy towarzystwo u władzy. Żeby tylko znowu do koryt wrócić. A ludzie, powiat, przyszłość? Nie byłam zbytnio przekonana do pani poseł Hałas. Uważam, że zmarnowała swoje 4 lata. Otoczyła się dość miernym otoczeniem, które niewiele mogło jej pomoc, a może nawet i zaszkodziło. Nie chcę wymieniać ich nazwisk. Poseł powinien otoczyć się mądrymi i wykształconymi ludźmi i korzystać z ich rad. Polewanie się własnym sosem niczemu nie służy. Ma posłanka jeden najważniejszy plus – wpłynęła na wymianę zarządu powiatu. Starosta Leńczuk i wicestarosta Nowosadzki to zupełni inny kaliber ludzi niż Janusz Szpak czy wicestarosta Henryk Czerniej. Inne pokolenie, inna kultura, inne podejście do spraw powiatu. Oni obaj, choć nie tylko, to jej wartość dodana. W tych wyborach wybieraliśmy mniejsze zło, bo na naszym padole nie ma ideałów: Hałas lub Cichosz ze swoją kompanią. Przestraszyliśmy się tego ostatniego, a zwłaszcza, że był napastliwy w kampanii. Głosowaliśmy więc na Hałasową, bo Sasin daleko a Zawiślak nie ma najlepszej opinii.

Panie Piotrze! W tych wyborach dzięki Pana portalowi byliśmy bardziej doinformowani i doświadczeni. Szalę przechyliły do szczętu Pana wokandy z Cichoszem. My naprawdę nie chcieliśmy wrócić do tamtej epoki. A teraz podam największy paradoks. Gdyby Cichosz nie kandydował, posłanka Hałas mogłaby nie dostać tyle głosów i nie dostałaby się do sejmu. Sasin dostałby jeszcze więcej głosów. Nas zmobilizowało zagrożenie powrotu Cichosza i wszystkiego co się z nim wiąże. Dlatego stawialiśmy krzyżyki na Panią Teresę, bo była gwarancją, że nie dopuści tamtego, rodem z ORMO i komuny, towarzystwa znowu do władzy.

Dlatego niniejszym składam Panu podziękowania i wyrazy szacunku za tak pożyteczną obywatelską postawę. Zasłużył się Pan dla tego powiatu, jak mało kto. A jeszcze Pana po sądach ciągają. Bo wiedzą że przez Pana władzę stracili. Niech idą na emerytury. A Panu wszytkiego najlepszego życzę. Niech Panu się wiedzie!

Głos z miasta (dane do wiadomości redakcji)

70
27

64 myśli w temacie “List z miasta”

 1. Radnemu Zielińskiemu władza bije do łba. Wpadł niedawno do szkoły do której uczęszcza jego syn i nauczycielce zrobił awanturę. Zachował się jak typowy nuworysz i prostak z PGR-U. Panie Kościuk gdzie Pan miał rozum i oczy gdy zatrudniał tego osobnika. Przecież on kopromituje urząd, mieszkańców i Pana.

  115

  6
   1. Efekty działań opisanych tutaj osób zaczynają coraz bardziej niebezpiecznie trafiać rykoszetem w Pana, Panie burmistrzu Kościuk, ewidentnie szkodząc Pana wizerunkowi i powadze urzędu. Niestety, ale otoczony taką ferajną, w próbie reelekcji na burmistrza Krasnegostawu, nie ma Pan żadnych szans 😀

    30

    1
    1. Proszę się zainteresować konkursem UM na kierownika w Mosirze. Kto wygrał, czy były jakieś merytoryczne wymogi, może doświadczenie na stanowisku kierowniczym, może choćby atut w postaci długoletniego stażu pracy w Mosirze ?

     34

     0
 2. Teksty z Dziennika rozchodzą się jak świeże dobre bułki. Prosimy o częstsze dostawy. Ludzie są głodni informacji których nie ma w gazetach.

  25

  3
 3. W radnym Zielińskim co jakiś czas budzą się jakieś chyba klasowe demony. Wywodzi się z pegeeru w Leśniowicach, pochodzi więc z awansu społecznego. Tam się wychował ale skrzętnie ukrywał. Wiejskie pochodzenie jest naturalne, bo większość z nas ma stamtąd porządne korzenie, których się nie wstydzi. Powodem jego wstydu jest więc zapewne PGR. To fakt, że pegeerowska mentalność była zupełnie inna niż chłopska – przywiązanie do ziemi, tradycji, honoru. Ta pierwsza była taka parobczana. Chłopi nie szanowali pracowników PGR z wiadomych względów, mimo że ci za komuny mieli wielkie przywileje, szczególnie socjalne. To jest chyba klucz do zrozumienia natury radnego. Zawsze mówił, że jest z Chełma a nie z wioski z PGR. Pierwsze przebudzenie klasowe przeżył gdy zaczął działać w Samoobronie co też ukrywa. Samoobrona powstała w środowiskach po byłych PGR. Teraz mamy kolejny etap jego „walki klasowej” – sojuszu ze Szpakiem i Cichoszem. Szpak wieloletni instruktor ZSL i ormowiec, Cichosz wieloletni członek ZSL/PSL i przewodniczący Ojczyzny, która powstała na bazie Samoobrony – ś.p. Zwierz. Obaj dorobili się majątku, radny Zieliński chciałby pójść w ich ślady. Kupczą go więc stanowiskami a ten prze na nie jak ruski czołg.

  28

  5
 4. Tak, to niepodważalny fakt, że Dziennik wpłynął na zmianę oblicza powiatu i niektórych gmin. Nikt, kto znajduje się na świeczniku nie może czuć się nietykalnym. Presja artykułów i wpisów wywołuje na pewno u nie jednego drgawki, złość i wściekłość. Sprawia to jednak, że podejmując decyzje biorą pod uwagę ewentualne reakcje Dziennika i forumowiczów. To co zawarła autorka wiodącego artykułu jest niewątpliwie prawdą, może po za jednym wyjątkiem. Mam na myśli eufemistyczne określenie o wybiciu się na niepodległość wójta z Łopiennika, zrobił to co zrobił. Strach przed reakcją był bardzo duży. Niemniej jednak zmiany w Szkole może zaliczyć na plus dla siebie. Przerwał ten niekończący się chocholi taniec. Nowa Pani Dyrektor wydaje się być w porządku i jest wreszcie osoba na właściwym miejscu

  23

  7
 5. Głosie, ta strona „drgawki, złość i wściekłość” wywołuje u osób, które mają coś za paznokciami i piastują publiczne stanowiska lub pchają się na nie. Zobacz, pod Twoim komentarzem już 2 łapki w dół a pod tekstem wiodącym aż 9. Jeśli im się strona nie podoba, to po co na nią wchodzą? Niech sobie swoją założą. Mamy przecież wolność słowa. Gdyby nie „DzS”, robiliby co chcieli i nikt by o tym nie wiedział. A tak muszą choć trochę się samoograniczyć.

  24

  7
 6. Cichosza popierał nie tylko Szpak i Proskura z Siennicy. To samo otwarcie robił wójt Kucharczyk z Rudnika i Kasprzak z Gorzkowa. Wyszli na tym jak Zieliński z Matysiakiem, wywalili się na tym samym zeteselowskim mydle.

  29

  6
 7. Proszę Państwa, dawno tu wierszyka nie widziałam. Kiedyś było tyle tyle fajnych fraszek i dłuższych form. Hej, poeci, nie śpijcie. Napiszcie coś fajnego o tej stronie, a może o Panu Ślusarczyku….

  20

  8
  1. Z cyklu strofy dla Ciebie – ” Zły Kluczyk”
   „Już otwierałem drzwi do władzy,
   korzystając z ormowskiego kluczyka,
   ale uruchomił się natychmiast alarm, podłączony do Dziennika Siennicy Ślusarczyka” 😀

   24

   9
  1. Podobno dyrektor chcę się oświadczyć Loli, po godzinach w parku zbiera na pierścionek,
   Globus pokazał mu w którym miejscu stać, by dużo zebrać, on też tak kiedyś przed laty zaczynał, a teraz jest wielki pan.

   15

   4
   1. U Loli dyrektor już bez szans. Jak by był dyrektorem departamentu w resorcie sprawiedliwości to co innego? Może mu coś jeszcze ten Globus w stolicy załatwi. A ten Globus to spoko gość? Przy kasce?

    11

    4
 8. ,,Starosta Leńczuk i wicestarosta Nowosadzki to zupełni inny kaliber ludzi niż Janusz Szpak czy wicestarosta Henryk Czerniej. Inne pokolenie, inna kultura, inne podejście do spraw powiatu. Oni obaj, choć nie tylko, to jej wartość dodana,,
  Ci czy Tamci co to za różnica ? Jakie inne pokolenie jaka różnica ? Jakie inne podejście ?

  11

  19
  1. Teee, obserwator. Jak nic nie masz do napisania nie męcz opuszków palców na klawiaturze. Szanuj chociaż przedmioty martwe, jak żywych ludzi nie potrafisz…

   14

   7
 9. Dziennik Siennicy trafił pod strzechy. Dosłownie i w przenośni. Czyta go praktycznie każdy, kto ma internet w powiecie i daleko poza nim, ale jakoś jest związany z tymi stronami.
  To prawda, że to, co się tu pisze, wpływa , i to bardzo na życie polityczne. Jak widać na wielu przykładach, także tych sprawach sądowych, wiele osób boi się prawdy o sobie. Ale kropla drąży skałę – jedno zdanie, drugie, trzecie i taki absztyfikant może polecieć ze stołka. Dobrze, ze pan Piotr nie daje się zastraszyć.
  Zgadzam sie w 90% z artykułem wiodącym. Zaszły w powiecie i wielu gminach spore zmiany. Czy będą to zmiany na lepsze, historia osądzi. Teraz pora na zmiany w samym Krasnymstawie, bo do burmistrza przyczepiły się pijawki i nic z tego nie wynika. Do burty statku przyczepi sie g…. i krzyczy „Płyniemy !!!”. Miałem nadzieję, że po straconej kadencji p. Mazurkiewicz w końcu coś w mieście drgnie. Jeśli się chce osiągnąć cokolwiek ponad podziałami, warto wyciągnąć rękę nawet do przeciwnika politycznego. Liczyłem na taki gest w stosunku do Jakubca, ale widać tu kto inny rozdawał karty, niż zdrowy rozsądek.
  Jak widac na przykładzie PGK w Izbicy, pijawki zawsze się gdzieś podczepią żeby się nassać, trzeba ich pilnować na każdym kroku.
  Ciekawi mnie, czy nowy dyrektor RDP już ogarnął celowy bałagan w papierach i wie już, że pół placu rejonu nie należy już do niego, zostało po cichu „sprywatyzowane” poprzez zaciąganie długów, których RDP celowo nie spłacał. Tako niesie wieść gminna , sam jestem ciekaw, czy to prawda i w jakiej części. Może być z tego niezła bomba na materiał do gazety.
  Gmina Izbica nie dorzuci się do dróg, bo budżet nie jest z gumy, a i u pani poseł wójt Lewczuk w niełasce. Może ten Banach to „na złość mamie odmrożę sobie uszy” ??
  Ogólnie, to Powiat Krasnystaw chce wyremontować 900m drogi Wólka-Skierbieszów, i to może za rok albo dwa lata, a Powiat Zamość już ogłosił przetarg na remont prawie 5km tej drogi w 2010 i plan na resztę 2021. Coś nasz plan remontu dróg powiatowych marnie wygląda w tej perspektywie. Wkrótce z drogi Wólka Orłowska – Skierbieszów- Grabowiec tylko nasz lokalny odcinek zostanie jak pole bitwy pod Verdun, wstyd.

  26

  5
 10. Nowosadzki lat 55 nauczyciel, Leńczuk lat 60 związany z instytucjami kultury. Żaden nie był w ORMO a tym bardziej w TPPR. Nie rozbijają się służbowymi autami, jak Szpak komediant którego osobisty furman woził jak Breżniewa pod sam dom. Nie chrzanią durnot po remizach jak pajace. Trzeba mieć dużo złej woli lub być odwołanym dyrektorem by twierdzić tak jak ty obserwator. Ludzie się autentycznie cieszą- szto Papa paszoł w czortu.

  28

  10
 11. A przecie mi żal że tu w drzwiach nie pojawi się Szpak….

  Pomyślał obserwator, przychodząc rano do pracy,
  Tęsknią niektórzy za starym porządkiem, oj tęsknią, szesnaście lat przeminęło jak z bicza strzelił i na stare lata trzeba się do nowego przyzwyczajać.
  A było tak fajnie, tak swojsko, kiedy Szpak z Czerniejem przechadzali się korytarzem, to wszyscy schodzili im z drogi, a oni najczęściej prowadzili żarliwe dyskusje i tylko bluzgi echem niosły się po korytarzu.
  A teraz jakieś proszę, przepraszam, co to ku…a jest, jak w takich warunkach można normalnie pracować.

  A tak na poważnie, to panie starosto Leńczuk i panie Nowosadzki, przejrzyjcie wreszcie na oczy i zobaczcie że wokół was jest Szpakowa piąta kolumna, która cały czas ma nadzieję że stare wróci, i cieszy się z każdego waszego potknięcia, wypadało by to trochę ukrócić i pogonić co niektórych do roboty, na waszych zasadach, by stracili ostatecznie nadzieję, na powrót starego.

  24

  8
 12. Jezeli obserwator nie jest przekonany do nowych porządków , to wg niektórych tu piszących jest zwolennikiem poprzedniego układu. No bardzo ciekawa logika.

  7

  12
  1. To ja Ci wytlumaczę „Trol” żebyś zrozumiał w końcu logikę 😀 Otóż w warunkach rzeczywistości przedlistopadowej, na tle ogólnego regresu, tak ekonomicznego, jak i społeczno-politycznego i to zarówno w warstwie pryncypiów merytorycznych jak i w głęboko zacofanej warstwie sanacyjnej infrastruktury, szczególną nieudolnością i brakiem koncepcji, rysował się ogólny bilans białka, który to bilans jak powszechnie wiadomo, wyznacza tak kompetentność czynników odpowiadających za ekonomikę w każdym społeczeństwie jak i świadczy w sposób najbardziej widoczny jak sprawy te są zabezpieczone. Poniał „Trol” ? 😀

   14

   4
  1. Próbowałam Ci wytłumaczyć jak mogłem. Może napiszesz konkretnie czego nie rozumiesz, z czym się nie zgadzasz. Napisałeś wcześniej w swoim komentarzu, że w liście czytelniczki jest, cytuję: „No niezupełnie prawda”. Napisz w takim razie prawdę, Twoją prawdę, prawdę „Trola” 😀

   10

   1
   1. Nie ma prawdy Trola, czy kogoś innego. Są tylko fakty. a te są zawsze obiektywne. Za to ocena tych faktów przez różne osoby jest już dowolnie różna…

    5

    7
 13. Kilka osób etatowo bije pianę zamiast przypomnieć sobie, co działo się w Miasteczku za czasów poprzedniej i jeszcze poprzedniejszej władzy, i podzielić się swoją wiedzą z pragnącym wiedzy elektoratem. Na przykład Krasnystaw zawsze był w czołówce wykorzystania funduszy unijnych.
  Kiedy Andrzejowi M. (dyrektorowi na śmietnisku) z ul. Wyszyńskiego, ogrzewanie elektryczne zaczęło być zbyt drogie, to „miasto Krasnystaw” sporządziło wniosek o dofinansowanie „rozbudowy sieci gazowej” i Andrzej M. i jego sąsiad gaz mają za miejskie pieniądze. Inni płacili za takie luksusy z własnej kieszeni. Prawda to czy fałsz?

  17

  3
  1. No właśnie prawda to czy fałsz? Bo jeśli tak było, to jest to fakt, a ten zawsze jest obiektywny. Za to ocena tego faktu przez różne osoby może być dowolnie różna, posługując się definicją „Trola” 😀

   8

   1
 14. Panowie Trol i Jocker! Odpowiedź na wasz spór co obiektywne a co subiektywne jest zadziwiająco prosta: subiektywne jest to, co zależy od zmiennych cech poszczególnych ludzi, a obiektywne jest to, co jest od nich niezależne. Tymczasem różne opinie poszczególnych ludzi na obiektywne tematy nie dowodzą subiektywności tychże kwestii, ale braku kompetencji większości ludzi. Chyba najprostszym przykładem i z naszego podwórka na ukazanie tych różnic jest sytuacja, gdzie radny powiatowy twierdzi, że powinien być wicestarostą, a tak naprawdę powinien być leczony.

  16

  8
  1. No więc jeśli radny powiatowy twierdzi. że powinien być starostą, a tak naprawdę powinien być leczony to stanowi on formę bez treści, a to nie ma waloru obiektywności, I to jest groźne, bo jak nie ma tam treści, to po prostu można tam sobie podkładać różne treści, takie, które nam tu wszystkim stanowczo nie odpowiadają 😀

   16

   4
   1. Radny Powiatowy Krzysztof przeszedł przynajmniej wyborczą weryfikację, natomiast Obecny Starosta do takiej weryfikacji nawet nie przystępował. Na pewno nie do końca rozdanie kart po wyborach samorządowych było sprawiedliwe. Ludzie, którzy listom wyborczym PiS przysporzyli poparcie zostali właściwie z niczym. I fakt, że przedstawiciele spoza radnych PiS sprawują najwyższe powiatowe funkcje jest ,,wypięciem się” na wyborców. To wcale nie była idealna powyborcza układanka. Może się mylę, bo nie znam meandrów pisiorowego myślenia, ale się nie dziwię, że wiele osób może czuć się zawiedzionymi.

    19

    18
 15. Jak nazwać przejście na stronę Szpaka radnego rzepa? To dopiero wypięcie. Z listy PiS startował a poszedł do Janusza. Na Cukrowni też dał się poznać jako błazen i mąciwoda. radnym został ale dzięki i po plecach Szawarskiej.

  16

  9
 16. Radny rzep i radny Szpak wykonali w wyborach prawdziwe salto mortale. Pierwszy zdradził partię Ziobry, bo nie wspierał kandydata do sejmu Romanowskiego, który się nie dostał a zabrakło mu nie tak dużo głosów. Drugi popierał listę PiS, bo Cichosza. Jeszcze namówił do tego innych wójtów z PSL. Tak więc Szpak wsparł listę Kaczyńskiego a nie Kosiniaka-Kamysza. Obaj radni zdradzili swoje środowiska, by się wzajemnie usadzić. I przegrali z kretesem.
  Nad pierwszym może powinno zebrać się konsylium, drugiemu już nic nie pomoże. Wiek zrobił swoje. Politycznie obaj są skończeni.
  Brawa za Cichosza za arcykosztowną kampanię i wystawienie do wiatru nie tylko wspomnianych 2 radnych. Teraz pora na globusa w ramach „Bolek i Lolek dookoła świata”.

  12

  8
 17. W mieście też ciekawie 😀 Jak podaje Nowy Tydzień, cytuję: „Konkurs na stanowisko kierownika obiektów krasnostawskiego MOSIR wygrał syn przewodniczącego rady miasta Krasnystaw Janusza Rzepki”

  76

  42
  1. To może sprostujcie w tej samej gazecie, Nowy Tydzień, że artykuł zatytułowany: „Robota dla syna przewodniczącego” to spisek wrogów waszego PZK, a tak poza tym to wszystko jest w porządku 😀 Artykuł mógłby mieć np. tytuł: „Wyście sobie, a my sobie, każdy swoją rzepkę skrobie” 😀

   52

   34
 18. Osioł czy kura? Oto jest pytanie, nad którym łamią sobie tęgie głowy z SBU, BND, MI6, CIA. Odpowiedź już zna radny Zieliński, ale i tak nikomu nie powie. Ma też gotowe i opracowane odpowiedzi na jeszcze trudniejsze zagadnienia. Może by powiedział jakby był starostą albo chociaż wice. Bez konsylium się nie obejdzie.

  18

  13
 19. Pytam poważnie. Kiedy wreszcie klub radnych powiatowych z PiS zrobi wreszcie porządek z tym bardzo nietypowym radnym Zielińskim? Czy ci radni się szanują? On im gra na nosie, robi na przekór, robił wiele żeby wywalić dotychczasowych starostów i zarząd. Czy ci radni w portkach chodzą czy w spódnicach?

  21

  7
 20. Tak to prawda. Radny Zieliński obśmiewa zarząd powiatu, klub radnych, starostów. Już od roku współpracuje ze Szpakiem czego dowodem było popieranie na posła Cichosza. W poważnym klubie obowiązuje dyscyplina klubowa. A tu taki bardach. Wygląda na to, że ten cały krasnostawski PiS boi się radnego. Społeczeństwo powiatu odrzuciło Cichosza, Szpaka i Zielińskiego w wyborach, teraz żąda konsekwencji. Wyrzucić Zielińskiego z klubu! Niech idzie do Szpaka!!!

  17

  3
 21. A ja mam lepszy pomysł na tego radnego. Jak będzie się udawał w podróż wózkiem z manelami nibydyrektor, żeby mu było raźniej w podróży drogą wojewódzką na Kraśnik, musi mieć towarzysza podróży. A więc dwa wózki na kołach szesnastkach i wiooo na Zachód.
  Przy okazji pomachają posłowi w Żólkiewce i pojadą dalej. Tam gdzie ich jeszcze nie znają mają szanse porobić polityczne kariery.

  14

  5
 22. Dwóch intrygantów i karierowiczów do potęgi. Matysiak w mieście jest skończony. Co pocznie z tą personą pani Brzyszko, jego szefowa?

  50

  6
  1. A ja się zastanawiam co z panią Moniką B. pocznie pan Starosta .
   Czy ktoś, kto popierał Cichosza jako kandydata na posła, powinien być szefem instytucji podległej staroście?

   72

   8
 23. Zieliński ośmiesza klub PiS. Natychmiast wyrzucić go na zbity pysk z klubu! Nie idzie do Szpaka z którym współpracuje od roku. Radni do roboty i to już! Ma być ład i porządek. Z tego was rozliczamy.

  26

  6
 24. Ciekawi mnie bardzo czy radnemu powiatowemu z PIS – u Bogusławowi Domańskiemu podobają się lajki, które nieustannie śle mu Sapko, były już na szczęście dyrektor szkoły w Łopienniku. Kiedyś Mario lajkował Szpakowi a teraz władzom PIS-u. Pewnie już wyzdrowiał na urlopie i szuka następnego fajnego stołeczka.

  23

  4
  1. Kiedyś tam Sapko żonę jednego z dyrektorów od Domańskiego z firmy w szkole w Łopienniku zatrudnił. Pewnie z tego powodu ma odwagę lajkować.

   19

   2
 25. obserwator z czasów panowania „naszego Janusza”
  Byłem technikiem nadzoru, w ZDP K-staw, pod dowództwem
  chłopaka z Siennicy D.nijakiego Pietrka Banacha, nadzorowałem prace przycinki drzew na drodze, Gorzków Wieś – Felicjan,
  ( dzisiaj to już historia), ale kiedyś, pojawił się na drodze facet,
  na gębie czerwony, ( ale było chłodno), mówi że jest radnym powiatowym, i żąda abym wydał swoim pracownikom z ZDP
  w K-stawie, polecenie przygotowania mu paru metrów (3)
  drzewa , z przycinki, byłem zaskoczony taka postawą rzekomego radnego powiatowego , odmówiłem , spotkałem się
  z natychmiastową reakcją, telefon do ” pietrka”, ale ” pietrek”
  pouczył radnego bezradnego że może skorzystać , z pozostałości
  wycinki , zostawiając porządek, ale teraz moi szanowni Państwo powiedzcie mi kto mógł być tym tajemniczym radnym, jest do dzisiaj na stanowisku włodarza gminy,
  ostatni bastion oporu PSL, przed nowymi czasami, jest
  jak pułkownik Wołodyjowski, na zamku ( tylko pułkownika janka kuchty brak), aby odpalił race zwycięstwa mądrości nad głupotą i zarozumialstwem. Ogłaszam konkurs kto to jest.

  3

  0
  1. To prawda Jasio Kuchta się ewakuował ale zostawił łopieńczakom gminne życie na dużym kredycie. Sympatyku siwego lwa jako towarzysza Wołodyjowskiego do odpalania rac zwycięstwa mądrości nad głupotą i zarozumialstwem należy wybrać osobę, która posiada przymiot mądrości. Myślę, że Janek Kuchta zdecydowanie bardzie nadaje się do odpalania rac głupoty i zarozumialstwa. Moim zdaniem trudno znaleźć w Łopienniku bardziej zarozumiałego człowieka, nie szanującego innych (artykuł – „Zupełnie inny punkt widzenia z Łopiennika” przypomni państwu jak potraktował radnego Samkę i bronił najsłynniejszego w województwie byłego już dyrektora szkoły Sapkę ).

   38

   0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *