Acta non verba

Ksiądz kupił ambulans dla chełmskiego hospicjum. „Będzie docierał do ludzi, którzy potrzebują pomocy”

Justyna Pietrzyk

JUSTYNA PIETRZYK

fot. Justyna Pietrzyk
Citroen berlingo jako mini ambulans będzie służył Hospicjum Domowemu im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie. Do tej pory grupa hospicyjna jeździła do podopiecznych własnym środkiem transportu lub pożyczonym. Auto o wartości 70 tys. zł kupił dla hospicjum ks. kan. Józef Serej, proboszcz parafii Żdżanne w pow. krasnostawskim.

– Samochód to tylko rzecz, która przemija. Każdy samochód spełnia swoją funkcję, a ten posłuży hospicjum i będzie docierał do ludzi, którzy potrzebują konkretnej pomocy – mówi ks. Serej. – Moja decyzja była bardzo szybka i krótka ze względu na znajomość z ks. Kazimierzem Malinowskim.

Ambulans jest przeznaczony do przewozu pięciu osób. Poza tym ma większą pojemność bagażnika, która umożliwi przewóz sprzętu wspomagającego opiekę. Hospicjum prowadzi bezpłatną wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego, m.in. łóżka rehabilitacyjne, wózki inwalidzkie, chodziki, pompy infuzyjne i inne rzeczy niezbędne do opieki nad chorym w domu.

– Z własnych środków finansowych Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego nie byłoby w stanie zakupić takiego mini ambulansu. Środki na swoją działalność gromadzi z przekazywanego jednego procenta od podatku. Pieniądze te starczają jedynie na zapewnienie opieki medycznej chorym – wyjaśnia prezes stowarzyszenia Tadeusz Boniecki. – Jak dotychczas nie mieliśmy własnego samochodu, a nasz zespół hospicyjny dojeżdżał do chorych wypożyczonymi przez nas lub własnymi i często psującymi się samochodami. Teraz dzięki dobroci księdza Józefa Sereja ta sytuacja się zmieni.

Źródło Kurier Lubelski

45
7

18 myśli w temacie “Acta non verba”

 1. To się chwali !!! A kiedy nasz Ryszard szarpnie się na gest dobroci? Parkan wokół kościoła się wali, stary cmentarz zarasta krzakami, słynna piramida czyli grobowiec Preeisa niszczeje.?

  23

  3
  1. Sienniczacy, co dalej z wirusem tego konowirusa u waszego Wójta? Nadal ma kwarantannę? Czy odwiedza go były starosta Szpak? Jeśli tak to może roznieść tego konowirusa na cały powiat bo jeździ po nim. Ludzie! On nas wszystkich pozaraża.

   16

   6
 2. Takich księży warto wesprzeć tacą i ofiarą, zasługują tez na dobre słowo. Niestety, to raczej wyjątek w tłumie.

  27

  2
 3. A jakim autem ten Ks. Józef jeździ ? I skąd u skromnego Kapłana tyle pieniędzy a może bezdomny obdarował ?

  5

  23
 4. Ksiądz Seraj jeździ starym samochodem, nie tak jak dziadek Szpak. Z bagna na Kasjanie też nikt go nie wyciągał, jak korka z butelki, trzeźwy jeździ. Nie kalkulował ksiądz tylko zrobił to co powinien zrobić każdy kto może. Ty Rysiek zapytaj Szpaka, Proskury i Banacha ile dali i czy im kiedykolwiek taka myśl przemknęła? Szczególnie ta dwójka warta uwagi, bo Januszek i Leszek ekwiwalenty doili z samorządów. Gdyby choć co rok dali po 3 % tego czym na kontach obracają byliby zapewne na pierwszych stronach gazet a świat byłby ciut lepszy. A tak to tylko Szpak drze się na sesjach i fałszywie troska o onkologię. Nie dość, że ormowiec to jeszcze hipokryta. Proskura jeszcze gorszy, bo sknera.

  19

  3
 5. Jak redaktor zamiesci kopie artykułu z portalu zmianynaziemi.pl albo innemedium.pl o starożytnych kosmitach to wy będziecie dalej o Szpaku i Proskurze?

  12

  11
   1. Jasny meteor przeleciał nad środkową Europą. Zjawisko to zaobserwowano około południa w Chorwacji, Słowenii i północnych Włoszech. Mieszkańcy Zagrzebia mówią również o potężnej eksplozji kilka sekund po przejściu ciała niebieskiego.
    Źródło:www.zmianynaziemi.pl

    6

    6
    1. Jak „ciało niebieskie” to musiał to być funkcjonariusz ORMO w mundurze, a „potężna eksplozja” nastąpiła po jego wchłonięciu przez czarną dziurę powiatowej drogi mlecznej 😀

     5

     1
 6. Ragnar, z twoich wpisów wynika, żeś peperuch lub zeteselowiec a może jeszcze były ormowiec. Napisz coś o swoim życiorysie bom ciekawy.

  7

  0
  1. Ja mysle, ze ty bzdyku nie ogarniasz tabliczki mnozenia do 50-ciu, a jeszcze chcialbys cudze zyciorysy czytac, POM w Siennicy to troche malo, nawet jak na to forum ciemna maso

   5

   4
 7. Ragnar, tabliczka mnożenia to jest do stu, a nie 50. Znasz? Wątpię.
  Trzymasz w szafie jeszcze tę czerwoną legitymację, a może jeszcze niebieską? Pochwal się nimi wnukom, to się ucieszą. I jeszcze w szkole pochwalą, kim to ich dziadzio za komuny nie był i z jakim towarzyszem znajomości miał.. Ty stary Komuchu od Trybuny Ludu!

  4

  0
 8. A Proskura to oddał już pieniądze które wypłacił sobie jako ekwiwalent niewykorzystanego urlopu, a których zgodnie z prawem wypłacić sobie nie mógł? Czy księgowa która to zrobiła została pociągnięta do odpowiedzialności?

  8

  1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *