Wiosna a la Magda Gessler

 

Wiosna kojarzy się nam z młodą piękna dziewczyną, ze świeżością, kwiatami, zielenią… Tego roku wiosna odziedziczyła po zimie korona-wirusa i przez to nie wygląda tak radośnie, natomiast przypomniała nam o higienie. Banalna czynność mycia rąk stała się nawet przyczyną spięcia między dwoma lekarzami, profesorami, marszałkami senatu. Jeden przyciskał dozownik kciukiem drugi przedramieniem. Okazało się też, że mycie rąk, a właściwie brak owego mycia, może skutkować zakażeniem jakimś wirusem i przedwczesnym zejściem z tego świata. Zresztą owo zejścia prawie zawsze uważamy za przedwczesne.

Mycie rąk i utrzymanie higieny nie jest wymagane przez wszystkich, celebryci mogą nie zwracać uwagi na takie drobiazgi. Jeden z moich znajomych, mający mało włosów, a na głowie prawie nic, zwrócił moją uwagę na fakt, że pani Magda Gessler gotując w telewizji, zagląda do garów nie zabezpieczając włosów chustką, siateczką …. Normalny kucharz, jak chirurg ma krótkie paznokcie i czepek na głowie. Pani Magda ma przyklejone szpony o długości umożliwiającej dłubanie w uchu, bez dotykania go palcem, idealne siedlisko bakterii i wirusów. Liczne pierścienie na serdelkowatych paluszkach świadczą o jej celebryckim statusie i kompletnym lekceważeniu zasad higieny. Czy to przeszkadza komukolwiek z producentów programów telewizyjnych? – raczej nie. A później jakaś restauracja „Pod gęsią wątróbką” informuje swoich klientów; „Ona tu była”, a wycieczka z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, świadoma przebywania w uświęconym miejscu wcina co podadzą, płacąc podwójnie. Pełnia szczęścia.

A później znów trzeba wsiadać do auta i jechać na przykład do domu i podziwiać widoki, których tego roku zima nie ukrywała pod śniegiem, bo śniegu nie dowieźli. Więc wczesna wiosna to zaśmiecone szklanymi małpkami, butelkami PET, opakowaniami po napojach pobocza naszych dróg. Przystanki, o ile nie ma ludzkich odchodów, to pełnią rolę miejsc spotkań towarzyskich, szemranego towarzystwa, o czym znowu świadczą małpki, ćwiarteczki, większe flaszeczki, całe pokłady niedopałków, papierów i Bóg wie czego jeszcze. Czy jest winą samorządów, że nie sprzątają? Nie, to nasza wina, to obraz Polski naszego autorstwa.

Witaj więc wiosno, brudna i rozczochrana, może jeszcze kiedyś wyładniejesz, moja Anastazjo.

Mirosław Ignacy Kaczor

23
10

25 myśli w temacie “Wiosna a la Magda Gessler”

 1. Jeśli mowa o zaśmiecaniu to ciekawie wygląda droga w kierunku Kraśniczyna ,okolice pobocza usłane butelkami po różnych napojach. I oczywiście las na Boruniu gdzie jakieś ameby umysłowe notorycznie wyrzucają na pobocze śmieci różnej maści a czasem trafi się torba z McDonald’s-a na jezdni bądź poboczu… w końcu ktoś kogoś powinien wychować wysokim mandatem z foto pułapki…

  22

  5
 2. Jak widać, „grzyby” w lasach i przy drogach wyrosły w tym roku bardzo szybko. A przecież gospodarka odpadami to zadanie własne samorządów – nie można po prostu tego sprzątać przy drogach ? Przy gminnych – gminy, powiatowych – powiat itp ? Przy krajowych z raz do roku jest ekipa co zbiera butelki i inne śmieci.
  Co do śmiecenia w lasach – jeśli jest przyzwolenie społeczne na takie działania, to i są takie wyniki. Tam, gdzie ludzie nie tolerują śmiecenia, tego nie ma. Przecież to nie jest anonimowe, zwłaszcza na wsiach. Poza tym, za takie śmieci odpowiada właściciel terenu, na którym się znajdują. Wystarczy egzekwować prawo. Jeśli śmieci sa na terenie prywatnym, to gmina może posprzątać je „zastępczo” i kosztami obciążyć właściciela działki. To naprawdę działa i jest szeroko wykorzystywane w miastach.

  Co do koronowirusa – podobno państwo jest przygotowane. Łagodna zima spowodowała, że ziemia nie jest zamarznięta i grabarze się będą wyrabiać.

  22

  7
 3. A co to komendantowi zaszkodziło? Rower leżał i on też a portki do kolan. Co się w remizie wczoraj działo? Korona wirus? Z odkażaniem przesadził?

  19

  0
   1. Zebrania strażackie pilotuje druh Janusz, przy okazji namawiając do głosowania na kandydata PSL. Może ta kumulacja zmogła lub stelepnęła komendantem iż padł.

    14

    0
 4. Szanowni forumowicze co wy na to? Mamy sytuację kryzysową związaną z rozprzestrzeniającym się koronowirusem, zamykane są szkoły, urzędy i inne instytucje a nasi kochani sołtysi ganiają po wsiach za podatkiem. Czy przypadkiem w związku z zaistniałą sytuacją wójt nie powinien zakazać zbierania podatku przez sołtysa gdy można płacić przez internet. Przecież oprócz zbierania podatku to roznoszą plotki a teraz to jeszcze koronowirusa. Niech ktoś się wypowie w tym temacie.

  17

  1
  1. Może w tym wypadku wskazana jest selekcja naturalna … przecież sołtysem nie zostaję się dla pieniędzy i różnych dziwnych apanaży… przyroda obroni się sama nieprawdaż …

   9

   4
  1. Na sronie urzędu miasta i starostwa spodziewałem się zobaczyć instrukcję jak postępować w obliczu kryzysu. Jak będzie zorganizowanie zaopatrzenie na wypadek gdy sytuacja kryzysowa przeciągnie się na wiele tygodni i zabraknie jedzenia. Zamiast tego że pod telefonem są i całuski dla mieszkańców… – spotkamy się po wszystkim…
   Żal mi każdej złotówki wydawanej na tych darmozjadów! To jest postawa naszych samorządowców.

   6

   11
   1. Za chwilę pewnie będzie instrukcja audio wideo gdzie główną rolę zagra pani (p)oseł plus ekipa teatralna radnych w krótkich szortach z PiSu bo wiadomo że radny nie samą piaskownicą zyję, zły charakter zagra oczywiście papa ormowiec, scenariusz oparty będzie częściowo na Dziadach Adama Mickiewicza…Całość oczywiście zgodnie z narracja polityczną socjalistów z PiS czyli mówmy spoleczeństwu to co chce usłyszeć …

    7

    3
 5. Co wy chcecie od tego Proskury, jak sami tutaj pisaliście że przywióżł konowirusa z Północnej Korei? Dycha jeszcze? Pewnie i komendanta zaraził że padł razem z rowerem.

  11

  4
 6. Ten komediant to nie jednemu zalazl za skore. Tak samo jak gminny wodz. Nie jedni za milczenie dostali robote chociażby w gmine w przedszkolu w centrum kulkury

  13

  1
 7. Po gminie Siennica krąży plotka, że testy na koronawirusa należą się tylko członkom PSL ale tylko jak ktoś ma partyjną legitymację. Podobno oni mają najlepszy genotyp bo ze szczepem genu „soviet 1944”. Jest to gen prymitywny i zachowawczy ale bardzo mocny. O szczegóły pytajcie w krasnostawskim sanepidzie.

  15

  9
 8. Hej Sienniczaki!
  Jak tam wasz wójt po tych północnokoreańskich wojażach? Dycha? Nadal buduje wam socjalizm?

  8

  2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *