Coś dobrego ?

Publikujemy komentarz użytkownika „aaa” który pasuje jak ulał do obecnej sytuacji…

Tak mówiąc zupełnie poważnie, działania samorządów są w większości niepoważne.
Mentalnie tkwią one nadal w XIX wieku. Na nakazach płatniczych podatku próżno szukać kodów do szybkich elektronicznych płatności czy formularzy przelewów. Idź do sołtysa i zapłać. Tak samo z płatnością za odpady itp. O formularzach elektronicznych na e-mail czy innych udogodnieniach nie wspomnę.

Rejestracja samochodu – także tylko z papierem w garści. Co tam, że profil zaufany, że wystarczyłaby kopia umowy jako skan. Że nie ma sensu wymieniać tablic , że dowód rejestracyjny mógłby być e-dokumentem, a karta pojazdu to nikt nie wie, do czego jest potrzebna. Do zarządzania pieniędzmi w banku wystarczy telefon i dowód osobisty, a w urzędach jak w sławojce, bez papieru niczego nie załatwisz dobrze i do końca.

Nagle jednak w obliczu strachu o własne życie i zdrowie okazało się, że jednak przepisy istnieją i można je odkurzyć. Można coś załatwić przez internet i telefon w Urzędzie. Aby tylko nie przychodzić, nie kichać. Czy jednak państwo Urzędnicy zdają sobie sprawę, że raz poluzowany kaganiec trudno będzie zadzierzgnąć ?
Przez kraj przetacza się swoista rewolucja. Jak płatności – to najlepiej kartą. Niektórzy nawet spod lady terminale płatnicze powyciągali, co były pochowane tylko dla wtajemniczonych.
Daleka droga przed nami jeszcze , daleka. Może z tego narodowego nieszczęścia – wirusa przyjdzie jednak czasem coś dobrego ?
Dlaczego sołtys nie może mieć takiego czytnika do kart, albo listonosz? A dlaczego w urzędach trzeba latać do kasy „zaprzyjaźnionego” banku co akurat ma grant na jestestwo w urzędzie ?
Na stronach internetowych trudno znaleźć jakiekolwiek informacje sensowne o tym, co robić, gdzie się zgłosić i tak dalej, jak nas dopadnie zaraza. Bo informatykowi za przerobienie strony trzeba zapłacić, a na to szkoda kasy. „Ludzie se jakoś poradzą, dżumę przeżyli siedząc w kościołach, to i teraz jakoś to będzie”.

Na razie jest plan na 14 dni- nie wychodzić, zamknąć sklepy itp. Ale trzeba jakoś żyć. I z czegoś. Nie ma handlu – nie ma podatków,. Wielu nie ma na chleb.
W sklepach już widać gorsze zaopatrzenie. Może jeszcze nie ocet i sól, ale wielu artykułów brakuje albo rosną ceny. Wkrótce wiosna, święta a na horyzoncie wizja przeciągnięcia kwarantanny do końca kwietnia, bo już się o tym w kuluarach wspomina, że 14 dni nie wystarczy na nic.

Wakacje prawdopodobnie w tym roku zaczną się później, mimo starań nauczycieli nauczania on-line. Bo to na razie tylko substytut. Chociaż nowe czasy wymagają nowych rozwiązań. Może dawno już można było na to wpaść ??
Jestem optymistą, że wszystko się dobrze skończy i jak to mówią, co cie nie zabije, to cię wzmocni. Zdrowia wszystkim życzę.

32
7

26 myśli w temacie “Coś dobrego ?”

 1. Ale trzeba zacząć od właściwej strony…

  Pandemia jest paradoksalnie świetnym momentem na liberalizację i usuniecie szkodliwych nie tylko pisowskich ustaw oraz wielu innych przepisów:

  – skasować AdA (apteka dla aptekarza) – więcej aptek to więcej magazynów i większa dystrybucja oraz środki ochrony bliżej pacjentów

  – usunąć zakaz handlu aby poluzować ruch w marketach( z tym mam mieszane uczucia)

  – deregulacja aby można było wyprodukować samemu maski, płyny

  – likwidacja akcyzy na alkohol aby środki do dezynfekcji były tańsze

  – likwidacja podatków w paliwie aby ludzie chętniej korzystali z transportu indywidualnego

  – likwidacja podatków nakładanych na pojazdy aby chętniej kupowali auta

  – zwolnienie laboratoriów z podatków aby opracowywali testy i szczepionkę

  – Emerytura100 czyli skasowanie opodatkowania emerytur

  – skasowanie 500+ z jednoczesnym skasowaniem opodatkowania pracy aby ludzie mieli łatwość w szukaniu zatrudnienia i więcej środków do dyspozycji dla rodziny

  7

  15
  1. Niestety Panie Piotrze nie wszystko jest takie proste jak chcielibyśmy. Na przykład zerowy podatek od emerytury byłby sensowny gdyby emeryci nie mieli innych dochodów. Emeryt wciąż prowadzący np. sklep, biuro projektowe ….. po zsumowaniu dochodów z działalności i emerytury i przekroczeniu progu dochodowego płaci wyższy podatek. Przy likwidacji opodatkowania emerytury uzyskałby „dodatkowe zwolnienie”. Zmiana systemu podatkowego jest wskazana, szczególnie jego uproszczenie, ale wyrywkowe zniesienie jakiegoś podatku – vide emerytury – destabilizuje system.
   Podobnie jest z aptekami. Pomysł z apteką dla aptekarza miał zapobiegać monopolizacji rynku przez agresywne sieci zagraniczne. To, że brakuje determinacji w dopilnowaniu prawidłowego działania systemu, to wina (czasami może być umyślna) ministerstw i urzędników niższego szczebla. Itd. itp.

   5

   3
   1. Akurat to dobry czas i miejsce no ale cóż będzie robił biedny urzędnik i polityk bez apanaży i synekur…Już jakiś czas temu chlapnął jęzorem nasz krzywousty Morawiecki że Polska jest czyjąś własnością oczywiście nie nas Polaków tylko kogoś zza granicy… więc sobie możemy pogadać… o zmianach…

    5

    7
    1. Nie wiem co Pan ma do Morawieckiego, jednego z najbardziej sensownie działających polityków, ale rzeczywiście to jest czas na ogłoszenie programu, który wzbudzi entuzjazm Polaków i pozwoli na wygranie wyborów, najpierw prezydenckich a potem parlamentarnych.

     5

     12
     1. Nawet najwyżsi politycy rządu potwierdzają obecną, kolonialną sytuacje Polski.

      Minister Morawiecki powiedział nietuzinkowe słowa:

      „Jesteśmy w sytuacji w pewnym sensie nie do odwrócenia, ponieważ jesteśmy „krajem posiadanym przez kogoś z zagranicy”.

      Minister cytował wypowiedź jednego z dziennikarzy Bloomberga, który taką opinie wyraził o Polsce.

      Minister Morawiecki nie zaprzeczył temu.

      Wprost przeciwnie. Potwierdził to i logicznie uargumentował.

      Oczywiście pan Morawiecki nie posuwa się tak daleko, aby wymienić oprawców Polski.

      Jednak ta wypowiedź jest bezprecedensu.

      Jest to chyba pierwsze tak odważne wystąpienie ministra.

      Minister wskazuje na obcy kapitał:

      „Szereg przedsiębiorstw przeszło w sposób grabieżczy w ręce prywatne, które też nie potrafiły wielu firm rozwinąć i one zostawały w stadium upadku w bankructwie, a często też powodowały, że było to zwykłe przejęcie udziału w rynku przez firmy zagraniczne. Jesteśmy w sytuacji w pewnym sensie nie do odwrócenia, ponieważ jesteśmy „krajem posiadanym przez kogoś z zagranicy”.

      Jednak obcy kapitał ma imię i nazwisko.

      5

      4
      1. Opisanie stanu istniejącego, nie znaczy, że się go akceptuje. Zmiany można dokonać w jeden sposób, budując siłę gospodarczą. Tylko silny może być suwerenny. Znamy cel, teraz należy podejmować rozważne działania i mieć świadomość o ważnym czynniku jakim jest czas, bo to będzie długi marsz. Będzie trudny bo ilość polskich klientów zachodnich supermarketów to papierek lakmusowy naszej świadomości. I nie jest dobrze.
       Za czasów premiera Olszewskiego, Pan minister Maciarewicz wykonał uchwałę sejmową i „ujawnił” listę zdrajców. Czym to się skończyło? Obaleniem rządu. Dzisiaj wirus nam pomaga, bo „europejskie elity” na chwilę mniej interesują się krzykami polskich komuchów, mają inne problemy, chociaż belgijski premier beztrosko stwierdził, że wszyscy muszą się zarazić przez co nabędą odporności. Zapomniał tylko o tych 4-6 procentach, którzy umrą. Ale to będą starzy, a socjaliści są ponad to. Nie krzyczmy więc tylko cicho i z determinacją róbmy swoje.

       7

       4
       1. To są właśnie skutki braku dekomunizacji… i mit porozumień okrągłostołowych… na myśl przychodzą mi słowa Matołusza M. u Sowy
        „Trzeba słuchać ludu, obiecać im czego oczekują a potem wygaszać ich oczekiwania. Mają za……dlać za miskę ryżu”
        Ostatnio Korwin powiedział o PiS że jest to PZPR-bis i miał rację, wszystkie porozumienia stworzono przy okrągłym stole a co bardziej upośledzeni umysłowo świętują dumnie 4 czerwca… i sukcesy solidarności…I w tym kontekście toku myślenia, bądź odmóżdżenia społeczeństwa słowa Stefana Kisielewskiego nabierają znaczenia , a mianowicie cyt. „Najgorsza z niewoli to jest ta której nikt nie dostrzega „. Niestety zmian nie dokona się jeśli w Polsce ustawy będą pisały nam ambasady obcych państw… polskojęzyczni politycy będą na ich usługach… Jesteśmy neo-kolonią ale niektórzy nie są w stanie tego zrozumieć ograniczając myślenie jedynie do wyboru promocji na gazetkach reklamowych w zagranicznych sieciach…

        5

        6
   2. Pewne rzeczy jednak w państwie można by uprościć. Nie wiem, jaki jest sens utrzymywania takiej ilości posłów, moim zdaniem 2 z województwa to liczba wystarczająca.
    Jestem za likwidacją wszelkich zgłoszeń i zezwoleń dla osób fizycznych na budowę domów jednokondygnacyjnych, garaży, altan itp na własne potrzeby.
    Uważam, że przeglądy techniczne na pojazdy typu ciągniki rolnicze, przyczepy czy motorowery również są zbędne. Ich sens również w przypadku samochodów osobowych i motocykli nie używanych w działalności gospodarczej także uważam za dyskusyjny i tu bym raczej się przesunął w stronę ubezpieczycieli OC, aby było to powiązane z ewentualnym wzrostem składki.

    Przerzucanie papierków przy przerejestrowaniu kupionych pojazdów to także zbędna formalność. W UK na przykład tablice wydane do pojazdu są dożywotnie a do urzędu przesyła się zwrotnie dowód rejestracyjny , na którego odwrocie jest formularz umowy kupna/sprzedaży pojazdu. Nie ma innej formy umowy k/s co zapobiega tworzeniu się łańcuszka umów. Umowę ma obowiązek przesłać sprzedający, a nowy dowód rejestracyjny przychodzi do kupującego pocztą bezpłatnie, bo przecież po to płaci podatki w cenie paliwa.
    Emerytury nie powinny być opodatkowane, a tylko dodatkowy dochód objęty pełnymi składkami, także na ZUS. Bo skoro ktoś może jeszcze pracować, to znaczy że może także ponosić obciążenia solidarne do budżetu.

    Sołtysi nie powinni roznosić formularzy podatkowych ani zbierać podatku. Państwo, które promuje rozwiązania cyfrowe, powinno o tym pomyśleć. Udało się w przypadku KAS/IAS, tu jest następne pole do popisu. Komunikacja elektroniczna urząd-klient , płatności bankowe.

    10

    1
    1. Ma Pani/Pan rację we wszystkim oprócz ilości posłów, bo przy liczbie 16 województw razy dwóch posłów otrzymalibyśmy sejm w liczbie 32 posłów. Sejm jako instytucja stanowiącą prawo winien mieć w swoim składzie prawników i osoby będące fachowcami z większości dziedzin życia gospodarczego i społecznego. Można wątpić czy przy tak małej ilości parlamentarzystów znaleźliby się wśród nich np. weterynarze, marynarze, górnicy, rolnicy, chemicy, farmaceuci, lekarze, transportowcy, sprzedawcy, nauczyciele, hutnicy, energetycy , urzędnicy, przyrodnicy….. a dobrze jest by znać dziedzinę, którą się prawnie reguluje. Myślę, że trzystu dałoby radę.

     9

     0
 2. Sienniczacy! Czy Wasz pacjent zero imieniem Leszek jeszcze dycha po tej wizycie w Korei? Proponuję mu podać jako remedium następującą miksturę. Zemleć starą zeteselowską legitymację, zalać butelką samogonu, owinąć czerwoną onucą, przez tydzień potrzymać w urzędniczej szufladzie.
  Następnie wlać na siłę zarażonemu do gęby a może sam wypije? Potem przykryć go pierzyną i dać do czytania Dzieła Zebrane W.I. Lenina, najlepiej po rusku. Niech czyta na głos i tłumaczy o co w nich chodzi. Gwarantuję, że zerwie się na równe nogi.

  12

  9
 3. „Pan stworzył rycerza do boju a chłopa do gnoju”
  Czytając Pańskie wypociny
  utwierdzamm się w przekonaniu, że to prawda

  9

  2
 4. Do Borysa !
  A , , historii w szkole to ty się uczyłeś, jak nie nie ,to ja ci mogę pomóc
  Premier Morawiecki według ciebie’ krzywousty’ dba o interesy
  Polski , a teraz historia( Bolesław III Krzywousty -1086-1136-, odparł zbrojną napaść Henryka V „germana” i jego wasala króla Czech ,
  czy mamy się poddać , jak Sienniczaki, KRÓLOWI LECHOWI, i
  jego następcy” wielkiemu bojarowi wszechsiennic, Carowi wielkiej
  siennicy PIOTROWI ,a społeczność gminy Izbica , płacze po kątach
  co myśmy to zrobili , że taki debil nami rządzi i pomiata, i płakać jeszcze będą do następnych wyborów, a teraz prześlij , swoje zdjęcie
  i porównamy , widok Pana Premiera , Bolesława III Krzywoustego,
  no i twój.
  Porównamy i ocenimy

  7

  4
  1. Właśnie chciałbym zobaczyć jak premier dba, czy dbanie polega na wyprzedaży majątku polskiego robieniu l….aki bankom, amerykanom ,ukraińcom i za……dalenie za przysłowiową miskę ryżu…

   7

   7
 5. Do Borysa !
  Idziesz na skróty, jak wyprzedali to tamta opcja rządzących
  dzisiaj hydra znowu łeb podnosi, ale się ten łeb utnie , porównaj , stan bezpieczeństwa państwa, nawet w okolicy,
  kiedyś była policja w Fajsławicach była, teraz jest znowu,
  w Sobieszewie k/ Gdańska, i innych miejscowościach
  nadmorskich , stały dywizjony rakiet opl, po rządach, Komorowskiego i doradcy talibów Radusia Sikorskiego,
  zostało goło i wesoło, piszesz coś o misce ryżu, nie bardzo kumam o co ci biega, obecnie jestem Panem emerytem,
  z wypracowaną od 1974 emeryturą, całkiem dobrą, z wyuczonym zawodem zaufania publicznego,( żaden s-bek ,
  czy kasta prawnicza),normalny człowiek, oceniający sytuację realnie. Pozdrawiam.

  4

  5
  1. Kto ostatnio sprzedał
   zasoby naturalne kanadyjskiej spółce jednocześnie pokazując środkowy palec dla odwrócenia uwagi ?
   Kto dał 100mln złotych na renowację cmentarza żydowskiego w Warszawie, gdzie są również pochowani żydowscy kaci i oprawcy narodu polskiego ?
   Kto pożyczył ukrainie pieniądze ?
   Wasalizm serwilizm pełną gębą dla mnie nie ma różnicy między PO a PiS.

   6

   4
 6. Katarzyna Treter-Sierpińska: „Aby nie nastąpił koniec świata musi przyjść całkiem nowe myślenie. Musi przyjść refleksja, że zabrnęliśmy zbyt daleko w przepisy ograniczające aktywność na polu gospodarczym. Wypełnianie setek podań, wniosków, deklaracji i czort wie czego jeszcze, żeby móc utrzymać lub podjąć jakąkolwiek działalność gospodarczą musi się skończyć, jeśli chcemy przetrwać i nie zacząć zjadać się z głodu. Pandemia koronawirusa to czas na reset. Gospodarki nie odbudują biurokraci zajęci przybijaniem pieczątek. Zrobią to ludzie, którym ci biurokraci nie będą przeszkadzać. Jeśli będą przeszkadzać, to faktycznie mamy koniec świata. Nie wykończy nas koronawirus. Wykończy nas brak dochodów i konieczność opłaty składki na ZUS”.

  https://wprawo.pl/katarzyna-ts-spokojnie-to-tylko-koniec-swiata/?fbclid=IwAR1ubL3JLWNm8JxA9EEYQrBnZGPeMmj0ooyAki8fa1-FRqDG1yaoAUZH5Nc

  7

  2
 7. Do Borsa!!!!!! https/brawo , śpij spokojnie,ORMO czuwa z komendantem januszem, i resztą załogi posterunku gminnego
  lechem i piotrem na czele, właśnie dzięki takim jak oni , mamy pozytywny stan bezpieczeństwa powiatu.
  I znowu mamy mijaka w toku naszego rozumowania, myślałem, że podyskutujesz na forum o stanie polskiej
  armii z lat 70- 80, ( na tamte czasy to była potęga , dzięki takim, jak bronio komorowski i talib sikorski , nie mylić z generałem Sikorskim, bo to dwie rożne postacie, jeden sprzedawczyk ,drugi bohater i patriota zginął za POLSKĘ )
  mamy dno , może coś odbuduje obecny Prezydent z Błaszczakiem, obyśmy się nie obudzili , w towarzystwie
  zielonych ludzików putina, ty Bors to chyba w armi nie byłeś, a podejmusz się takich tematów , słodzisz mi o jakiś
  urzędnikach z pieczątkami itp, końcu świata, mam jeszcze jakieś plany i twoja wizja na chwilę obecną jest mi obca , więcej realizmu , pozdrawiam.

  5

  5
 8. Wita do Boisa!!!
  Myślałem że zakończymy , ale pojedziemy dalej , pożyczka jak to pożyczka, cyrkowiec z Kijowa będzie musiał oddać,
  takie są reguły gry, ja osobiście tryzubów nie kocham , chociażby za Wołyń i Bieszczady, żydowski cmentarz w W-wie, nekropolia innego wyznania, pamiątka dziejów, ale
  przypomnę, czasy wójta Karola z Izbicy, dzięń 01.11. cmentarz parafialny w Tarnogórze, zbiórka na odnowienie starych nagrobków , pomników z piaskowca, ( jest tego trochę) z puszkami śmietana radnych ( bez nazwisk),
  do odnowienia pomnik oficera powstania styczniowego,
  stoi do dziś, ZHP pamięta i zawsze pali lampiony,
  no i pytanie ! co zostało odnowione, a już piszę grobowiec
  rodziny hrabiego Smorczewskiego, dawnego właściciela
  ziemskiego z terenu Tarnogóry ,Izbicy, związany z Kickimi z Orłowa , potomkowie mieszkają do dziś w Anglii, osobiście mam swoje zdanie, czekam na refleksje myślowe piszących,
  a grobowiec to ten taki z czerwonej cegły, przy samym wejściu , na cmentarz w Tarnogórze. Gdzie oprawcy -sędziowie „wyklętych”, ano z tym to różnie, taki Michnik,
  kuzyn wielkiego polskiego polityka za granicą, żyd światło
  uciekł bo mu się zaczęło koło ogona palić, jewrejka sędzina
  umkła do królowej Elżbiety a ta franca nie wyraża zgody na jej ekstradycję do Polski, mój apel !!!! na czele z poseł Hałśliwą i jej dyrektorem, idziemy po sędzinę kata polskich
  patriotów, na anglię, tylko problem granice zamknięte,
  koroniasty wirus. Pozdrawiam wszystkich tu piszących.

  5

  4
  1. Wszystko się zgadza,,, tylko monarchia nie ta i szwedzką koronę nosi
   Układ okrągłego stołu, tam jest odpowiedź
   Minął lata zanim prawda ujrzy światło dzienne

   7

   1
 9. Do Rp !!!!!!
  Drogi panie , historii to mnie nie będziesz uczył, zgadza się twoje stwierdzenie , o michniku, i tu jest szwecja , taka sama
  franca , natomiast helena wolinska , spie………ła , na wyspy,
  ale juz poszła do piachu w 2008, następni bohaterowie
  tamtych czasow, to sędzia kryze , bedą krzyze, lub taki
  jewrejec jak , sędzia ostapowicz + sędzia smierc.
  poczytac trochę historii z tamtych lat.

  5

  7
 10. Bez przesady z tym słuchaniem
  Sytuacja geopolityczne na świecie wskazuje, że lepiej być z nimi jak przeciwko
  Mocarstwem póki co nie jesteśmy

  5

  2
  1. Tolerancja ,posunięta do zapomnienia o swoich własnych interesach , cierpliwie znoszącą to nawet, co jest nam wrogiem i szkodliwem, nie świadczy wcale o wysokim rozwoju poczucia sprawiedliwości , ani o poszanowaniu praw cudzych ale dowodzi jedynie braku przekonań lub braku charakteru .
   Jan Ludwik Popławski „Przegląd Wszechpolski ” 2/1896

   1

   4

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *