Ach, jakie my Krasnostawianki mamy szczęście…😀

To głos jednej z Pań, która refleksją ze spacerku po mieście zechciała się podzielić z szerszą publicznością…

Kampania wyborcza do samorządu trwa. Nasi kandydaci prezentują swoje oblicza (bo o programach to chyba niektórzy zapomnieli), gdzie się da i jak się da: na płotach, murach siatkach, ścianach, a nawet na mobilnych przyczepach. Nie ma ulicy, z której nie zerka na nas jakiś przystojniak… a ja chodzę i podziwiam. Niejaki Pan Jelonek ubrany niczym pionier za czasów Związku Sowieckiego, czyżby tak tęsknił za jedyną słuszną partią, za współpracą ze służbami PRL… chyba tak, bo startuje z list partii, PO która już niejednego komunistycznego współpracownika (komunistę) ożywiła. Tuż obok, wisi, młody, modny cały w niebieskościach pan Hukiewicz. Panowie tak różni, ale wiszą jeden obok drugiego, bardzo blisko, prawie jak rodzina…? Jak piszą w internetach pan Hukiewicz „krasnostawski Trzaskowski” bywa w Sejmie rozmawia z posłami, ministrami i innymi personami. Co załatwił nie wiem, powie dopiero po wyborach. No i ten, który ma największy baner, chyba nikt go nie przebije to pan Piwko. Wypatruje głębokiej lewicowej czerwieni, ale nie, spostrzegłam biało-czerwone serduszko co za zaskoczenie… Jeszcze nie wyszłam ze zdziwienia i czytam hasło „Pora na trzecie Piwko” ja podziękuję panie Marku co za dużo to niezdrowo, a poza tym wolę szlachetniejsze trunki. A byłabym zapomniała, ominęła, taki niepozorny ten baner, a na nim pan Marek Nowosadzki, podobno ulubieniec Krasnostawianek od wielu kadencji kradnie głosy pań pewnie dlatego, że umie się odnaleźć, a to z PSL-em, a to z PiS-em, a teraz z Trzecią Drogą! Oj, bardzo obrotowy ten nasz wicestarosta, oby się nie okazało, że trzecia droga to droga donikąd. No i na kogo tu zagłosować, którego wybrać? Może postawić na kobietę?

34
1

9 komentarzy do “Ach, jakie my Krasnostawianki mamy szczęście…😀”

  1. Może i na Marię Kowalczyk bo to kobieta pracująca i czym starsza tym więcej może , widać żadnej pracy się nie boi😁

   6

   1
 1. Mnie również ciekawi o czym rozmawiał z posłami Pan Hukiewicz. Być może rozmowa wychodzi mu lepiej aniżeli pisanie postów. Powinien nieco podszkolić się w niezwykle trudnym kunszcie posługiwania się językiem polskim. Pod jednym z zamieszczonych przez niego postów zaproponowałem mu nawet, aby przed opublikowaniem kolejnego postu rozważył możliwość wzięcia korepetycji z języka polskiego w celu przyswojenia sobie poprawnego stosowania zasad gramatyki, interpunkcji i ortografii. Niestety jedynym tego skutkiem było to, że zostałem wyeliminowany z Jego znajomych, a mój wpis został usunięty. Widocznie Pan Hukiewicz nie lubi jak mu się zwraca uwagę… Jak przystało na przyszłego (oby nie) Burmistrza…

  35

  2
 2. Droga Pani, mało tego niektórym kandydatom graficy zapomnieli wstawić, albo dla psikusa podmienili loga partyjne. Jeden z PiS-u został bezpartyjny, drugi z lewicy został KO itd. A gdzie są ich ideały które tak niedawno głośno wykrzykiwali.

  21

  1
 3. A u nas na wsi też kampania, ale takich kandydatów jak w mieście Krasnystaw chyba nie znajdę.Tylko nie wiem czy żalować czy się cieszyć 😃

  6

  0
 4. Na wsi może i mniejszy wybór , ale z płotów zerkają na nas dziadkowie po liftingu 😂

  11

  0
  1. Oj,niektórzy to mają szczęscie wcale się nie starzeją.2 kampanie temu wyglądali tak samo.Zrobili sobie tylko lifting polityczny.Jednak polityka konserwuje, trzeba od czasu do czasu zmienić środowisko by nabrać wigoru.

   10

   0
 5. Ludwik Jerzy Kern

  WIEK ZŁOTY

  To nie są bajki, ani ploty,
  Nastał wiek złoty.

  Dla hołoty.

  W potopie afer,
  W lawinie grand,
  Tam, gdzie króluje chciwość i kant,
  Trafia hołota
  na żyły złota,
  Na polski Golden Land.

  Hołota nigdy nie próżnuje,
  Tutaj ukradnie,
  Tam popsuje,
  Jak jest okazja – zdefrauduje,
  W świat sobie czasem powędruje.
  Bo dla hołoty nie ma zapór;
  Co tylko można spenetruje,
  Budapeszt, Bangkok i Singapur;
  W Stambule,
  Kiedy da tam nurka,
  To wyroluje nawet Turka.

  Tyle jest w naszym kraju szczelin,
  Miejsc wymarzonych dla hrabiów melin,
  Dla książąt szwindli,
  Dla asów hucpy,
  Że tylko głową o mur wciąż tłuc by.

  Mówią mi czasem ci, co tam byli,
  Co to wyprawia się na Sycylii.
  Że pistolety…
  Że kulomioty…

  A my nie mamy mafii hołoty?

  Hołoty gorszej niż szarańcze,
  Nie wspominając nawet, że
  Tam jest ta mafia i pomarańcze,

  A my z hołoty mamy… gie.

  5

  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *