Baby Kuchcie sprawią lanie?

Wali się Kuchcie Janowi polityka w gminie. A jeszcze nie tak dawno aż echo niosło.

https://www.nowytydzien.pl/swieto-plonow-lopienniku/

? Jasiu, świetny z ciebie polityk! ? grzmiał starosta Janusz Szpak z wicemarszałkiem Krzysztofem Grabczukiem pospołu na gminnych dożynkach w Łopienniku, a Jaś promieniał z zachwytu. Już się czuł, że gra w samym napadzie powiatowej ekstraklasy megapolityki. Krążyły słuchy, że Szpak powiatu z wdzięczności za olbrzymie jego zasługi dla PSL-u i PO na gminnym podwórku obiecał mu ?jedynkę? z listy czterolistnej koniczyny, ba, stanowisko samego wicestarosty! Już wtedy przestrzegaliśmy ufnego pułkownika, że Szpak przed wyborami podobne konfitury obiecuje zwykle kilku kandydatom naraz, żeby tylko pobudzić ich do politycznej roboty. Nasz Wołodyjowski z Dobryniowa uwierzył w swój polityczno-militarny geniusz! Nabrał zapału niczym oberlejtnant von Nogay z CK Dezerterzy. Ale?

Nasz okręg składa się z gmin: Fajsławice, gmina Krasnystaw i Łopiennik ? ma łącznie 5 mandatów do podziału. Z nieoficjalnych szacunków wynika, że PSL może ugrać tu 2, no, maksymalnie 3 miejsca w radzie powiatu. Bomba wybuchła, gdy PKW zarejestrowała listy kandydatów. Pierwszy: Henryk Knap, emerytowany strażak, ale z dużej gminy Krasnystaw. Drugi: Tadusz Chruściel (cywil), były wójt Fajsławic, wiadomo dobra gmina. Trzeci? Na razie tajemnica. Płk Kuchta dopiero czwarty! No bo czterolistna jest ta koniczyna. A kto uprzedził tego stratega wielkiej polityki? Małgorzata Jakimcio z tej samej gminy wyskoczyła przed prężną piersią przed naszego lokalnego męża stanu! A kto to? Bo mało znana u nas.

Mieszka w Górnym i jest kierowniczką filii Domu Pomocy Społecznej filii w Stężycy ? za ludowe zasługi. Łopieńczaki zbaraniały. Knap, Chruściel ? rozumieją, ale kierowniczka (pardon) przytułku na liście do powiatu przed oficerem, który za Układu Warszawskiego miał zdobywać Wał Atlantycki bojowym szlakiem poprzez Jutlandię?! Nikto nie poniał. Taka zniewaga od Papy Ludowca, ale jeszcze od baby (znowu pardon za słowo) z domu pomocy?! Litości dla Jasia! On tego nie zdzierży. A jak z nią przegra?

A teraz całkiem poważnie. Małgorzata Jakimcio naprawdę może zdobyć więcej głosów od Kuchty. Będą na nią padały głosy w dwóch gminach, ma liczną rodzinę w dwóch największych wsiach gminy. Niemal w 100% zagłosują na nią wszyscy mieszkańcy DPS ? jak nieraz pokazywały wyniki wyborów w DPS-ach kierowanych przez członków PSL, dołączą pracownicy. Tylko ona może zdobyć trzeci mandat dla PSL w tym okręgu. Kuchta przez dwie kadencje wójta zdobył olbrzymi elektorat negatywny w gminie za pychę, butę, zarozumiałość, lekceważenie mieszkańców, nie liczenie się z ich zdaniem. Ona jest miła, uśmiechnięta, lubiana przez ludzi, bo ich szanuje. I jest naprawdę sympatyczną kobietą.

Jakby jednej klęski było mało, to druga się Kuchcie szykuje. I to też z babą! Wojewoda Lubelski wszczął postępowanie unieważniające konkurs na dyrektora szkoły w Łopienniku Nadrzecznym. Jako organ prowadzący wójt Łopiennika tak dopilnował jego legalne przeprowadzenie, że do akcji musiał wkroczyć Urząd Wojewódzki jako organ nadzoru. Chce unieważnić wszystkie trzy zarządzenia Kuchty w tej sprawie, bo złamano przy nim przepisy prawa. Nasz gminny dowódca myślał, że ustawi go Sapce, jak 5 lat temu. Nic z tego, Elżbieta S., mieszkanka Łopiennika Górnego a nauczycielka w Lublinie dopatrzyła się tych prostych, jakże ewidentnych uchybień i skierowała do Wojewody wniosek o jego unieważnienie i przeprowadzenie go od nowa. Wszystko wskazuje, że tak się stanie. Oj będzie smród. Za miesiąc nasz nieustraszony dowódca może wywiesić białą flagę nad Dobryniowem. Baby go pokonają. Taki wstyd rozejdzie się po gminie, że zostanie mu tylko głęboki okop nad Wieprzem. A miał być z niego taki wielki polityk.

38
2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *