Bomba wybuchła

Szanowny Panie Piotrze,

 strona przez Pana prowadzona jest dla wielu mieszkańców  naszego powiatu jedynym forum, na którym możemy wypowiedzieć się na temat spraw publicznych.

  Od pewnego czasu wielu z nas niepokoi sytuacja w łopiennickiej szkole, wielu z nas liczyło na dobre zmiany wraz z odejściem ekipy p.Szpaka 

i protegowanego przezeń p.Sapkę.

 Była ku temu okazja-konkurs na dyrektora szkoły, który odbył się 14 czerwca.Tymczasem minęły trzy dni od konkursu i nadal nauczyciele szkoły w Łopienniku Nadrzecznym nie wiedzą, kto jest ich szefem.Jak zawsze u nas znane są tylko informacje nieoficjalne.Podobno konkurs wygrała p.Janik głosami gminy, grona i jednego z rodziców, drugie miejsce zajął p.Sapko, ponoć „za wyjątkowe zasługi dla tej szkoły”!!!!!/zdobył głosy chełmskiego kuratorium i pani Gawron, szefowej ZNP/.Trzecia była polonistka p.Kulik, zdobywając poparcie nauczycielskiej Solidarności i jednego z przedstawicieli rodziców.

  Bomba wybuchła, gdy okazało się po konkursie, że zwyciężczyni p.Janik nie ma kwalifikacji żeby nie tylko zostać dyrektorem, ale nie miała ich też, żeby przy p.Sapce pełnić funkcje wicedyrektora.

  Informacje rozprzestrzeniają się pocztą pantoflową, niektórzy twierdzą, że to zwykła „ustawka’,że znowu zadziałał zakulisowo pan Szpak, którego kuzyn/?/pracuje w kuratorium, a osobą  będącą w konkursie z ramienia powiatu był p. Boruczenko i on właśnie post factum dopatrzył się braku kwalifikacji u zwyciężczyni, co czyni zwycięzcą pana Sapkę.

  To, co piszę to są informacje nieoficjalne, ponieważ wszyscy uczestnicy konkursu nabrali wody w usta.

  To kolejny już raz, kiedy nie interesuje mnie towarzysko-plotkarski aspekt całej sprawy. Problem jest wiele poważniejszy.Jak to możliwe, że kuratorium i przedstawiciel ZNP popierają człowieka bez zasad, bez kompetencji, działającemu na szkodę lokalnej społeczności.Zdumiewający jest fakt, że obie te instytucje mające stać na straży dobra oświaty szkołę w Łopienniku chcą zniszczyć.

Wyrazy szacunku.

   

ZUZA

ps. bardzo proszę o opublikowanie mojego listu

40
18

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *