Chłopskie drogi.

 

                Szanowni Państwo

Ostatnimi czasy za przyczynkiem Urzędu Miasta w Krasnymstawie miałem przyjemność udać się w pieszą podróż zapomnianymi ulicami naszego wspaniałego grodu. Celem mojej podróży było poinformowanie mieszkańców o planowanej inwestycji „Wytwórnia Mas Bitumicznych” czyt. asfaltu, w miejscu za nowo wybudowanym marketem budowlanym o wdzięcznie brzmiącej nazwie MRÓWKA. W związku z zagrożeniem środowiskowym, które niesie za sobą dla mieszkańców pobliskich domów funkcjonowanie tego typu Zakładu postanowiliśmy w formie protestu pozbierać podpisy pod apelem o zaniechanie tej inwestycji by złożyć je do Urzędu Miasta.

Klucząc meandrami dzielnicy Przedmieście Góry tzn. ulicami Torową, Tytoniową, Gołębią odwiedzałem mieszkańców pobliskich nieruchomości. W czasie rozmów z ludźmi tam żyjącymi usłyszałem szereg negatywnych opinii płynących z ich ust. Pozwolę sobie w tym miejscu przytoczyć tylko kilka z nich,  ale oddających treść i ducha pozostałych.” Widzi Pan jak my tu żyjemy”, „Nie mamy nawet dróg ani chodników”, ” Miasto przypomina sobie o nas tylko przed kolejnymi wyborami”, „Burmistrz dużo naobiecywała i co ?”, ” Miasto ma nas daleko w poważaniu „, ” Widzi Pan te tumany kurzu i pyłu. Tutaj mieszkają rodziny z małymi dziećmi”. Wysłuchując tych cierpkich słów z ust mieszkańców zapytałem. Czy Pani Burmistrz bądź ktoś z Urzędu był u nich na jakimś spotkaniu ?. Pan raczy żartować brzmiała odpowiedź. Ja nie wiem czy Ona w ogóle wie, gdzie  się znajduje ulica Gołębia?.

Wracając do domu próbowałem przeanalizować całą tę sytuację. Doszedłem do wniosku, że przecież Krasnystaw pięknieje. Na ul. Okrzei mamy piękny skwerek. Usunięto przecież wiele drzew zagrażających życiu i zdrowiu mieszkańców. Wszędzie jest wiele zieleni, kwitnących kwiatów i roślin ozdobnych. Odnowiony został dworek starościński, który daje pracę naszym mieszkańcom. W centrum miasta powstają nowe parkingi, boiska, place zabaw. Kultura została podniesiona na niebotyczny poziom, z drzew powstają rzeźby. Na nowym osiedlu, na przeciwko basenu pełna infrastruktura. Drogi, oświetlenie, kanalizacja, chodniki. Rzekłbym „żyć, nie umierać”.

Swoją drogą ciekawe kto tam mieszka ???.

Podsumowując powyższe nasuwa się pytanie czy w Urzędzie Miasta ktoś słyszał o zrównoważonym rozwoju???. Czy Miasto to tylko to co pani Burmistrz widzi z okna swojego przytulnego gabinetu lub gdy podąża samochodem z miejsca zamieszkania w kierunku Urzędu.

Cały sztab ludzi utrzymywanych z naszych podatków deliberuje nad tym, jakby tu przykleić „kwiatek do kożucha”, zamiast zajmować się rzeczywistym rozwojem miasta i pomagać ludziom tu zamieszkującym w trudach codziennego życia.

Panią Burmistrz w imieniu mieszkańców osiedla „Przedmieście Góry” informuję, że ulice Torowa Kwiatowa i Gołębia to też Krasnystaw.

Weźcie się Państwo do ROBOTY, za to wam płacimy !!!

Krzysztof Jacek Zieliński

 

 

17
7

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *