Drogowa szklanka w Łopienniku

Poniższy tekst trafił do nas jako komentarz ale zważywszy na bardzo aktualną treść zasługuje na tekst wiodący. Tydzień temu dyrektor Banach psocił z odsnieżaniem chodnika na Rudce, a dziś mamy sygnał z Łopiennika o wyjatkowo oblodzonej powiatówce.

 

Baranie i Piotrze, dajcie już spokój z tym ideologicznym sporem. Zejdźmy na doczesną ziemię, a właściwie powiat, bo – jak w Gdańsku, nie przesadzam – może naprawdę zdarzyć się tragedia. Otóż w Łopienniku od wielu dni nie jest sypana piaskiem i solą droga powiatowa, nawet górki, które czasem kiedyś sypał Rejon Dróg. Na szosie jest totalna szklanka, ślizgają się samochody, o mało nie wpadają do rowów. Jutro z rana ludzie ruszą do pracy, oby nie wydarzyło się nieszczęście!
Tymczasem w Siennicy, gdzie Banach jest przewodniczącym rady gminy, dzisiaj gmina zorganizowała oficjalną imprezę tzw. Koncert Noworoczny. Był starosta i wicestarosta, były wicemarszałek Grabczuk, senator Zając, który wychwalał oficjalnie gminę.
Z moich potwierdzonych informacji wynika, że przed imprezą tamtejsze drogo zostały posypane solą dzisiaj dwukrotnie, jezdnie są czarne jak krajówka.
Panie Banach, czyś Pan jest poważny człowiek?! Czy przestaniesz Pan z tą wazeliną a zajmiesz się Pan tym za co Panu płacą?! Czy ludzi z innych gmin ma Pan w głębokim poważaniu?. Czy Pan nie wiesz, że ludzie dzisiaj mają komórki i internet a informacje błyskawicznie płyną?
Panie Boruczenko – przewodniczący rady powiatu, radny z Łopiennika z 270 głosami – na co Pan czekasz? Aż lód sam rozmarznie? Aż zdarzy się nieszczęście?!
Panie Domański – radny z Łopiennika! Pan też powinien się tym lodem interesować, bo reprezentujesz Pan tę gminę w radzie powiatu, mimo że Pan tu nie mieszkasz, a szkoda! Zajmijcie się obaj wreszcie tą powiatówką, bo ludzie klną w kamienie!

27
15

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *