Dziadek Stach i niemieckie banki

 

W kampanii wyborczej 2005 roku Kurski wyciągnął Tuskowi dziadka z Wehrmachtu i wszyscy odebrali to jako absmak. Bo jak tak można, i to chwyt poniżej pasa, krzyczeli esteci i polityczni puryści. Dziadek, co było wiadomo od razu został do Wehrmachtu na siłę wcielony, ale po czasie wyszło, że wnuk Donek, jakby na niego padło, to sam, by się zaciągną. Jaki „Tusek” jest to wiadomo, ale nie w tym rzecz, bo dziadkowie w tym wszystkim mają jakąś moc nieodgadnioną, o czym za chwilę.

Z tamtych wyborów została jeszcze jedna myśl świetlista, która głosiła, żeby zabrać babci dowód, co by nie głosowała na PiS. Teraz po tym, co wyrabia Rysiek Madziar ma się ochotę zabrać dowód, ale wnuczkowi. To w związku z tym posłuchajcie kochani czytelnicy co kandydat na nowego jasnego idola krasnostawskich PiS-owców znów nawyczyniał ze swoim nieboszczykiem dziadkiem Staśkiem jako elementem kampanii…

Ryś Madziar doszedł do wniosku, że i on na swojego dziadka Stanisława postawi jak Kurski kiedyś na dziadka Tuska, tylko że zrobi to inaczej. Bardziej patriotycznie! Pewnie pomyślał, że cel uświęca środki, bo warszawski paśnik wart jest mszy nie mniej niż Paryż dla Henryka IV! Oczywiście dziadka o zdanie nie pytał, bo ten już nie żyje. No i jak zamyślił tak zrobił. W tym celu nakręcił filmik i pokazał go 10 października na swoim FB. Gwoździem programu jest zdjęcie z dziadkiem, który siedzi na białym koniu, bo jest ułanem 7 Pułku Ułanów Lubelskich. Czy koń jest ogier, kobyła, wałach to nie wiadomo, ale wiadomo, że biały. W ten sposób Rysiek, choć w połowie zademonstrował patriotyzm, pokazując część barw narodowych. Oprócz konia dziadek ma mundur i szablę przytroczoną do siodła, a ta jest może nawet większa od szabli naszych krasnostawskich piłsudczyków medyka Janeczka i Janusza Rzepki!

Oczywiście Rysiek swoim mamrotliwym wokalem opowiada o bojowym szlaku dziadka, o współczesnych zagrożeniach i że on wszystko zrobi, żeby było dostatnio i bezpiecznie. Dziadek Stach co ciekawe wedle słów wnuczka Ryśka walczył pod Parczewem, Radzyniem, Zamościem i Tomaszowem Lubelskim. Pod tym ostatnim nawet brał udział w bitwie, która jest jedną z większych bitew września 39 r. O ile w historii wojskowości ta jest wymieniana to bitew na szlaku 7 pułku Ułanów Lubelskich pod pozostałymi miejscowościami Wikipedia nie podaje. Owszem nie jest to rzetelne źródło, ale Rysiek i jego „bajer” również. Wikipedia wspomina za to, o utarczkach z niemieckim patrolami co raczej odpowiada prawdzie, bo 7 pułk wtedy był w odwrocie na Lubelszczyznę po intensywnych walkach na kierunku północnym. Koloryzuje zatem wołomiński kiciarz, jak nic.

Wiadomo! Walczyć pod Parczewem czy Radzyniem lepiej brzmi niż jakaś tam utarczka. Bo ta może być pod blokiem o miejsce parkingowe. A te wszystkie miasta teraz powiatowe, które Rysiek wymienia w szlaku bojowym dziadunia pokrywają się z okręgiem nr 7, w którym on wnuk swojego dziadka nomen omen walczy, ale już nie o wolność tylko o głosy, które dadzą mu dostęp do paśnika na Wiejskiej. O Łukowie, przez który szedł dziadek; Rysiek nie wspomniał, to już inny okręg wyborczy. No taki przezorny!

Rysiek tym dziadkiem brzytwy się chyta i aż strach pomyśleć, co by było, gdyby dziadek służył w piechocie? Ano nie byłoby się czym pochwalić, a przynajmniej nie byłoby tak imponującej marszruty, bo na nogach i do tego swoich to nie to samo, co na końskim grzbiecie. Ale pewnie Rysiek by głupot nagadał, że hej, a tę opowieść jeszcze podkręciłby do takiego stopnia, że z jego bajdurzenia wynikłoby, że dziadek odwiedził te wszystkie miasta i walczył pod nimi, kładąc pokotem tłumy Niemców, a wszystko biegiem, no bo na piechotę, już bez konia! Tak że ten koń, co by nie mówić uratował częściowo Ryśka opowieść i tylko dzięki niemu Rysiek jeszcze bardziej się nie skompromitował.

I czy w takich okolicznościach szekspirowski Ryszard III nie miał racji, wrzeszcząc w 1485 na polu bitwy pod Boswortch; królestwo za konia!? Ano miał! Tylko w naszym wypadku to jest królestwem baśni, bo Rysio już tam puka. Rysiek z dziadka Staśka i jego konia na którym ten zjeździł Lubelszczyznę wycisnął wszystko i o mało go nie ochwacił! No dobrze, ale ktoś zapyta, dlaczego tak się wydurnia. Rysiek chce za wszelką cenę zostać wybrany a po co!? To o tym za chwilę. On musi się wykazać lubelskimi korzeniami, choćby nie wiem co!

Dlatego zameldował się w Kraśniczynie a teraz tak przedstawił dziadka marszrutę, że wyszło, że ten walczył w okręgu nr 7 a on przejął pałeczkę w sztafecie pokoleń i teraz on będzie nas bronił od złego. No tak… tylko że Rysiek to nie Stanisław i te czasy to nie tamte. Dziadek walczył, narażał życie i zapewne kule świstały mu nad głową, w co ja wierzę, bo to wojna była a ta jest okrutna.

Dla mojego poczucia smaku zestawienie tamtych wydarzeń z tymi okolicznościami bardzo prymitywnymi, gdy Rysiek chce do paśnika jest nie do przyjęcia. Bo jak to tak ! Za mamroczącym o wojennych perypetiach dziadka Ryśkiem nie latają kule i tego się nawet równać nie da i trzeba mieć kiełbie we łbie by próbować. Bo za teraźniejszym Ryśkiem latają co najwyżej przekleństwa w ku… mieszkańców. I jak mają nie latać!? Jeśli ktoś chce wytrzepać w Krasnymstawie dywan to nie da rady, bo akurat na trzepaku „wisi Rysio”. A na rondzie ktoś zaklnie szpetnie, bo akurat Rysia tak „powiesili”, że wszystko zasłania i to są takie klimatu… Wystarczy poczytać co ludzie pokazują w internecie z Ryśkiem jako motywem wiodącym. Tak chce nas do siebie przekonać! Topornie, nachalnie, że strach lodówkę uchylić by zza warzyw nie wyskoczył z gębą pełną frazesów typu „Budujemy silne Lubelskie” Powód tego parcia jest banalny i jak nie wiadomo o co co chodzi to chodzi o pieniądze. Rysiek wedle oświadczenia majątkowego na zakończenie kadencji z czerwca 2021 roku miał kredytów po kokardę a miażdżąca większość to kredyty w niemieckich bankach. Commerzbank tudzież Dojczbank… Dwudziesty pierwszy rok to czas, kiedy szedł w politykę na grubo i wyżej, bo wtedy widać Jacek Sasin dał sygnał. Jak wytłumaczyć miłość do banków niemieckich w sytuacji, gdy Niemcy nas biją i Tusk miał dziadka w Wehrmachcie tego nie wiem, ale czego to się nie robi by rodzina była na swoim. I to są jaja jak przysłowiowe berety! Ale życie na pewnym poziomie kosztuje! Tak że wypada to jakoś spuentować i może tak… Dziadek walczył o niepodległość z nacierającymi Niemcami w 1939 roku, życiem ryzykował a wnuk bierze kredyty w niemieckich bankach, ale to już przecież inni Niemcy i inna Polska… i też się chłop poświęca.

 

37
5

38 komentarzy do “Dziadek Stach i niemieckie banki”

 1. Po dwóch przegranych wojnach światowych niemcy wyciągnęli słuszny dla nich skądinąd wniosek, że po co w polakami walczyć, jak wystarczy nas kupić. I kupują poszczególnych posłów, a nawet całe partie, które głosują tak, jak ci niemcy chą.

  16

  4
 2. Masz racje. PiS tak naprawdę był proniemiecki, tylko ludziom głupoty wstawiali dla osiągnięcia swojego celu. A rolnikowi dawali 4 zl za maliny, a zboże wiadomo.

  11

  2
 3. Wybory 2023:
  -Ludzie, którzy wyemigrowali za rządów Tuska do UK, teraz zagłosowali na Tuska
  -Rolnicy w podzięce za import ukraińskiego zboża zagłosowali na PiS
  -na Śląsku gdzie PO i PiS prześcigiwały sie w zamykaniu kopalń…wygrywa PO, a potem jest PiS
  Polska

  11

  0
 4. Prawy Polak
  Jak dzisiaj spojrzą w oczy zwykłym prawym obywatelom naszego
  regionu , taka zbieranina co dostała się do koryta za nasze pieniądze ,( nieuczesany , działacz z Kraśniczyna ,) bo zobaczyli
  objawienie w osobie +ryska+ , gdzie małgośka co go zameldowała
  w starej ruderze z myślą o finansowych profitach dla gminy ,
  Hańba i Wstyd dla władz naszego powiatu ,że nie kierują się własnym rozumem , tylko idą jak wiatr powieje, zostało im
  tylko jeszcze kilka miesięcy do grabienia naszych pieniędzy z podatków. Prawy i uczciwy Polak

  18

  2
 5. Co by nie mówić to wygrali MŁODZI POLACY I KOBIETY POLKI! WYGRAŁA POLSKA, KOCHANA OJCZYZNA! Zaprzaństwo, złodziejstwo zostało ukarane. Naród zasadził im kopa w pupę.

  15

  13
 6. Wczoraj cały nasz piękny kraj obchodził 1-szą tygodnicę zwycięstwa PiS-u w wyborach. Tak, tak, PiS poniósł w nich wielkie zwycięstwo i wszędzie słychać kwik zwycięzców. Do pracy Sądy i Trybunały.

  6

  5
  1. Cudownie…to teraz wypada wam wzorem PiS , który robił „miesięcznice” robić „tygodnice” Tylko gdzie i jak!? Ja bym proponował usypać z pisowskich banerów i plakatów stos- gdzieś pod lasem i tam się spotykać co tydzień. Palić świeczki i śpiewać Kaczmarskiego 😀

   13

   3
 7. Kto wygrał, kto przegrał, to zależy o jakim horyzoncie czasowym mówimy. W tym miesiącu wygrały ugrupowania mające program składający się z jednego punktu – odsunąć PiS od władzy. Koalicja Obywatelska, największe ugrupowanie, reprezentujące „inteligencję”, przez osiem lat wymyśliło hasło wyborcze na miarę swojego poziomu intelektualnego, czyli ********. Smutne, ale w perspektywie wieloletniej przegraliśmy wszyscy. Duże miasta dostaną to na co głosowały, czyli ubogacenie multi kulti. Dzisiaj parlament europejski przygotowuje ścieżkę pozbawiania suwerenności krajów unijnych. Po uzyskaniu urzędu premiera, niejaki Donald Tusk pojedzie do Brukseli i zgodzi się na zniesienie veta. I wtedy nikt nie będzie mógł zawetować wejścia Ukrainy do Unii. Jak Ukraina będzie członkiem Unii to nasze rolnictwo padnie.
  Okazało się, że rolnicy którzy zostali w domach, swoją nieobecnością zagłosowali przeciw sobie.
  Pan Jarosław Kaczyński ma swoje lata i emeryturę więc jakoś przetrwa. A „cudownie” jeszcze długo będzie przeżuwać gorycz zwycięstwa.

  11

  13
  1. To jeszcze nic. Podobno Tusk zarządzi że ziemia jest płaska a człowiek pochodzi od słonia… Ciemnogród… Zmiana władzy to coś naturalnego….

   5

   4
  2. Panie Mirosławie, pisze Pan, że ten winien, tamten winien, że Tusk zrobi tamto owamto. A przecież przez całe ostatnie 8 lat z winy Kaczyńskiego, Ziobry, Szydło i Morawieckiego w Europie i na świecie nie znaczyliśmy nic. Ci wspaniali goście stworzyli wspaniały system złodziejstwa partyjnego, kolesiostwa tłustych kotów w spółkach SP. Niech Pan nie myśli, że inteligentni ludzie będą za ty syfem tęsknić. Drożyzna, inflacja brak perspektywy na mieszkania dla młodych, skłócenie ze wszystkimi w Europie i tylko kolegowanie z Orbanem, najbliższym przyjacielem Putina. To nam zgotowano. Polacy powiedzieli dość, a 8 gwiazdek to jedyny godny komentarz.

   15

   10
 8. Geje, Trole , ja pier…..e
  Co się dzieje w tym grajdole
  Panie Mirku ten „cudownie”
  Zagłosował na Hołownie
  No a Pan z obojga złego
  Na Ryszarda ” węgierskiego”😉

  16

  1
 9. Szanowna/szanowny „cudownie”, w swoim tekście nie obwiniam nikogo o nic. Nie obrzucam nikogo inwektywami, bo mam argumenty na poparcie swoich twierdzeń. Tylko tyle.

  4

  7
 10. Do niektórych z Was nie dociera, że elektorat przekupiony masowo przez PiS coraz liczniej odchodzi na łono Abrahama, a w szczególności ci co mają komunistyczne naleciałości. W ich miejsce prawa wyborcze nabywają młodzi i zupełnie inaczej patrzą na świat. Chcą żyć w Unii, w wolnym i demokratycznym kraju. Wiedzę o Polsce i świecie czerpią z czegoś więcej niż TVP Info. Młodzi nie łykną tych wszystkich pislamskich kłamstw, fałszywej do bólu propagandy i pospolitego złodziejstwa publicznych, naszych ciężko wypracowanych pieniędzy. Możecie tęsknić, ale to już nie wróci.

  16

  8
 11. I bardzo dobrze że już nie wróci i skończy się rozdawnictwo typu np karta dużej rodziny dla babki i dziadka którzy mieli czworo dzieci.Jaka oni są dzisiaj dużą rodzina? Żenada !Wszystko jest dla tych którzy nigdy nie mieli ochoty na pracę! a co dostali ludzie pracujący? Płaca minimalna wzrosła i ten co zaczyna, zarabia tyle co ten po 30 latach pracy ! Może nowa władza pomyśli o ciężko pracujących !…

  9

  2
 12. „Odchodzą ci którzy mają komunistyczne naleciałości…” Cudownie, młodzi biegną do oświeconej Europy, do demokratycznej Europy.
  „Demokracja” w Europie zaczęła się od Rewolucji Francuskiej, w czasie której zgilotynowano kilkanaście tysięcy ludzi, między innymi Murata za to, że był zbyt mało rewolucyjny. W ramach równouprawnienia gwałcono zakonnice, za nic mając ich wybór sposobu na życie. Wymordowanie dziesiątek tysięcy wieśniaków z Bretanii i Wandei za obronę wiary katolickiej to drobny incydent. Z tej tradycji wyrósł socjalizm i komunizm. Więc w 1939 roku wojska komunistycznej Rosji i Narodowo Socjalistycznych Niemiec napadły Polskę.
  Teraz lewicowcy opierający się na Manifeście z Ventotene, po raz kolejny meblują na swój sposób Europę. Niedługo znów wszyscy będziemy pili francuskiego szampana – ustami swoich przedstawicieli.
  Proszę sprawdzić kim był Altiero Spinelli, patron Parlamentu Europejskiego, proszę przeczytać w/w manifest by wiedzieć do czego się biegnie.
  Co do całego świata, w którym rzekomo nie znaczyliśmy nic, to każdy widzi to inaczej. Jeżeli prasa światowa z branży informatycznej pisze o każdej zmianie pracy Filipa Wolskiego – którego babcia mieszka w naszej gminie, w Kozieńcu, to ja czuję się dowartościowany. Jeżeli milioner z Singapuru, Miron Mironowicz (Wrocław) mówi, że jest dumny z bycia Polakiem, to coś znaczy. Jeżeli dzieci w jednej ze szwedzkich szkół stwierdziły, że chcą być Polakami, bo Polacy wszystko potrafią, to wstyd?
  Przepraszam za to poranne ględzenie, proszę o skontaktowanie się Panami Piotrem Borysem lub Piotrem Ślusarczykiem, historykami o dużej wiedzy historycznej, oni lepiej wytłumaczą do czego prowadzą obecne procesy społeczne i polityczne.
  Rozdawnictwo – nauczyciele już czekają na obiecane 30% podwyżki. Kto to obiecał?
  Ps. Platforma zawsze stawiała jako priorytet rozwój metropolii, więc na co liczą jej wyborcy z prowincji?

  10

  10
  1. To wszystko co napisał Mirosław Kaczor to prawda i gdzie tu fanatyzm? Bo taki Pol Pot- komunistyczny zwyrodnialec i kat Kambodży zasad marksizmu uczył się na paryskiej Sorbonie. Do tego bardzo fascynowała go Rewolucja Francuska. Czyli w zachodniej Europie komuną nasiąkł a nie w sowieckiej Moskwie 😉

   12

   3
 13. Uważam, że Pan Mirosław Kaczor nie ma racji i Pan redaktor też nie ma racji . Przeciwstawianie ogromnej roli młodzieży w zwycięstwo opozycji w wyborach parlamentarnych jakimiś krwawymi wydarzeniami rewolucji francuskiej z ucinaniem zacnych głów na czele czy też poczynań niejakiego Pol Pota świadczy tylko o tym, że dla Was świat zatrzymał się w tamtych czasach. Pytam kogo dzisiaj z młodych ludzi interesuje barbarzyństwo różnych reżimów i w dodatku tamte historie mają umniejszyć rolę młodych w pogonieniu tych, którzy mają autorytarne ciągoty. W Polsce mam nadzieję nikt nikomu nie będzie obcinał gilotyną głów, nikomu z głowy włos nie spadnie. Dzień wyborów przejdzie Panowie historycy złotymi zgłoskami do naszej historii jako kolejny bezkrwawy przewrót. Nie tylko Szwedzi chcą być Polakami, ale również Białorusini, Turcy, Węgrzy nie mogą się nadziwić, że w wyborach można pokonać dyktatorków. A wymienieni przez Pana sławni Polacy nie zdobyli sławy i bogactwa za wstawiennictwem odchodzącej władzy, może dobrze , że nie mieli z nią do czynienia. Brawo młodzież, brawo Polki i Polacy!

  12

  8
  1. Ignorancja historii to u ciebie ogromna i ciężko dyskutować z kimś kto jeszcze nie doszedł do siebie po wyborczym zwycięstwie, a to już ponad 2 tygodnie. Cudownie powinieneś/ powinnaś pisać przemówienia pierwszym sekretarzom. Ci już niebawem się pojawią jak Europa dopnie swoje przepoczwarzenie w ewrokołchoz. No i ty mi powiedz jak można dyktatora pogonić metodami pokojowymi
   i demokratycznymi skoro ten dysponuje spec służbami i wojskiem ? Mój Boże co wy macie w tych głowach 😀

   8

   7
 14. To prawda, co napisał, ale nie ma to związku z ostatnimi zmianami.
  No i co takiego dobrego zrobił PiS dla prowincji- kartofle po 65 gr?
  Potrzeba jeszcze kilku dobrych lat aby znikły PiS i Platforma raz na zawsze. Jest światło w tunelu… PiS już się sypie. Będzie dobrze.

  4

  3
 15. Do Cudownie.
  Podoba mi się Pani ocena. Mądrość życiowa starszych- nasiąkniętych jeszcze czasami ORMO i ciągle rozpamiętującymi owe czasy co chwila, ma się nijak do dzisiejszej rzeczywistości. Trzeba iść do przodu.

  6

  3
  1. Szpeniu raczej ignoruję Twoje wpisy, ale tym razem mam dla Ciebie zadanie…(ja odpowiedziałem Ci czemu Proskura został wójtem) Otóż jeden miłośnik PiS zachęca i propaguje kandydata Madziara do Sejmu RP. a drugi zaprzyjaźniony z nim, kompromituje owego kandydata do Sejmu- artykułem,, Dziadek Stach i niemieckie banki” Wyjaśnij mi i innym o co tu chodzi i to z sensem, bo inaczej zostaniesz durniem…

   2

   5
   1. Jako żeś mnie pośrednio Trol wywołał do odpowiedzi to ci wyjaśnię. Bo to w sumie proste i dziwi mnie żeś na to sam nie wpadł. A wygląda to tak… Kaczor Mirosław jest zwolennikiem PiS a Ślusarczyk nie. Ale w ocenie pewnych zjawisk są zgodni, bo tak też bywa. Ja, gdy mój antagonista stwierdzi, że ściana jest biała bo akurat tak jest to przyznam mu rację. Poza tym uważam jako obserwator lokalnej polityki i taki co sporo o niej wie, że Tereska Hałas powinna być na listach PiS a nie jakiś wołomiński fircyk. Od zawsze to powtarzałem i wyszło na moje😉 A kibicuje Konfederacji😉

    8

    7
    1. Panie Piotrze o ile sobie dobrze kojarzę to jest Pan rolnikiem. Głównym postulatem Konfederacji jest zaprzestanie płacenia podatków, ewentualnie bardzo duże ich obniżenie. Nie wiem dokładnie ile rolnik płaci składki na KRUS ale wydaje mi się że całoroczna składka to równowartość jednej lub ewentualnie dwóch emerytur wypłacanych miesięcznie rolnikowi. Teraz wypłacanych jest 14 takich emerytur. Skoro płaci Pan na dwie to skąd należy wziąć pieniądze na pozostałe 12 wypłat. Niestety świadomość ludzi jest taka, że często podcinają sobie gałąź na której siedzą. Osobiście gdybym nie płaciła składek do ZUS nie dostałabym emerytury a rolnicy dostają. KRUS przyznaje im emerytury a z pieniędzy, które im wypłaca potrąca sobie składki, których nie wpłacili. Nie mogłam wyjść z podziwu słuchając rolników, którzy mówili, że będą głosować właśnie na Konfederację. No cóż wspominając klasyka ,, ciemny lud niewiele rozumiejąc związki przyczynowo – skutkowe wszystko kupi”. Z góry przepraszam jeżeli ktoś poczuje się urażony wypowiedzią ale niestety taka jest prawda.

     6

     3
     1. Ciężko odpowiedzieć na tak postawione pytanie, bo nie do końca rozumiem o co w nim chodzi. Przede wszystkim Konfederacja opiera się na kalendarzu w którym jest 12 miesięcy. Dlatego u nich nie ma trzynastej, czternastej emerytury. Skoro się obniży podatki a niektóre zlikwiduje to ludziom zostanie w portfelach, a skoro tak; to po co im „dawać”? A wieś widocznie głosowała na Konfę bo zapoznała się z jej programem dla wsi. Tam jest o ochronie rynku przed zalewem zbożem z Ukrainy a także wiele innych udogodnień dla rolników i nie ma nic o rozdawaniu. Tylko czy szanowna Prawda ten program czyta/ czytała, bo po pytaniu wnoszę że raczej nie. I dlatego to pytanie nie ma „ani rąk ani nóg” 😉

      5

      4
      1. W 2023 roku budżet państwa dopłaci do rolniczych 19.878.144.000. Rolnik miesięcznie płaci na KRUS 143 zł. Pytanie 1 – czy nie będzie Pan honorowo pobierał emerytury rolniczej skoro opłacana jest ona z podatków innych również ciężko pracujących ludzi?
       Pytanie nr 2 – czy chce Pan wrócić do czasów kiedy rolnicy emerytur nie posiadali, bo to że nie płacąc podatków każdy zaoszczędzi na swoją starość to czysta fikcja.

       7

       2
       1. No to teraz już jesteś Czysta Prawda ale tylko w swoim mniemaniu bo tradycyjnie nie wiadomo o co ci chodzi ale że ja lubię się odnosić to się odniosę. I tak „W 2023 roku budżet państwa dopłaci do rolniczych 19.878.144.000. Rolnik miesięcznie płaci na KRUS 143 zł. Pytanie 1 – czy nie będzie Pan honorowo pobierał emerytury rolniczej skoro opłacana jest ona z podatków innych również ciężko pracujących ludzi?” 😀Skąd taki pomysł przecież nie ja wymyśliłem taki system. Widocznie państwo doszło do wniosku, że lepiej dopłacać niż pozwalać ludziom tyle zarabiać by się samemu na starość ubezpieczyć. Idąc dalej to czemu nie brać skoro dają, bo z czegoś muszę żyć. A sugestia coby nie brać jest bardzo prostacka😉
        Pytanie nr 2 – Czy chce Pan wrócić do czasów kiedy rolnicy emerytur nie posiadali, bo to że nie płacąc podatków każdy zaoszczędzi na swoją starość to czysta fikcja. 😀 To wcale nie jest fikcja, tylko wam się tak uroiło. Państwo nie powinno się wtrącać do ludzi a ty masz faszystowskie ciągoty, bo chcesz żeby państwo decydowało za ludzi. No ja uważam że im mniej państwa tym lepiej. Ludzi trzeba nauczyć odpowiedzialności za siebie a socjalizm który i tobie siedzi z tyłu głowy zrobił z nich durniów i kaleki życiowe. I tylko czekam kiedy zapytasz emerytów kiedy przestaną korzystać z refundowanych leków, bo coś tam😀

        5

        4
        1. Jednak podyskutuję z Panem dalej. Mam pytanie – ile środków Pan zaoszczędził na starość, bo ja mogę nie korzystać z zasobów ZUS, mam zabezpieczenie materialne. Jednak nie będę głosić durnych poglądów o państwie bez podatków. Niech mi jeszcze Pan powie w którym rozwiniętym cywilizacyjnie kraju nie płaci się podatków, a może chcecie być pionierami. Ciekawe co zrobicie z całymi hordami żebraków na ulicach, czy Pana wnuki, prawnuki będzie stać na opłacane studia, płatne specjalistyczne operacje itd. Korwin kiedyś mówił, że podobają mu się zasady antycznego i średniowiecznego świata w którym kalekie noworodki zrzucano ze skały, bo nie pasowały do antycznej harmonii świata. W średniowieczu niepełnosprawnych wyganiano na ulice i pod kościoły na żebry, albo organizowano zamknięte przytułki z dala od miast i osiedli ludzkich, bo niepełnosprawność uznawano jako „karę boską” za popełnione grzechy w rodzinie”.
         Czy tak Pan widzi świat bez podatków, a może jakoś inaczej, to proszę się podzielić przemyśleniami.

         2

         1
         1. No to ci odpowiadam a moje odpowiedzi są między emotkami co by było przejrzyście.

          „Jednak podyskutuję z Panem dalej. Mam pytanie – ile środków Pan zaoszczędził na starość, bo ja mogę nie korzystać z zasobów ZUS, mam zabezpieczenie materialne. Jednak nie będę głosić durnych poglądów o państwie bez podatków. 😀 Czy w obecnych, tj. istniejącym systemie oraz przy inflacji i rozdawnictwie które ją napędza można coś odłożyć? Państwo z obniżonymi podatkami a nie bez podatków. Bo podatek dochodowy to karanie za pracowitość albo ten podatek od spadków. Tu już jest podwójne opodatkowanie, bo jak ktoś odkładał to odprowadził podatki. A skoro uważasz, że takie poglądy są głupie toś komunista i niewolnik 😀”Niech mi jeszcze Pan powie w którym rozwiniętym cywilizacyjnie kraju nie płaci się podatków, a może chcecie być pionierami. Ciekawe co zrobicie z całymi hordami żebraków na ulicach, czy Pana wnuki, prawnuki będzie stać na opłacane studia, płatne specjalistyczne operacje itd. „😀 Są państwa gdzie podatki są uproszczone i nie dręczy się ludzi papierologią. U nas ustawa o VAT to katorga. A ty stawiasz na głowie wszystko tym zarzutem o państwie bez podatków. I jak ci to wytłumaczyć, że to twój wymysł i manipulacja? Czy postawienie na ludzka przedsiębiorczość to coś złego? Tyś jest komunista i tego ukryć się nie da. Tobie tylko PiS się nie podoba ale rozdawanie już tak. 😀”Korwin kiedyś mówił, że podobają mu się zasady antycznego i średniowiecznego świata w którym kalekie noworodki zrzucano ze skały, bo nie pasowały do antycznej harmonii świata. W średniowieczu niepełnosprawnych wyganiano na ulice i pod kościoły na żebry, albo organizowano zamknięte przytułki z dala od miast i osiedli ludzkich, bo niepełnosprawność uznawano jako „karę boską” za popełnione grzechy w rodzinie”.
          Czy tak Pan widzi świat bez podatków, a może jakoś inaczej, to proszę się podzielić przemyśleniami.”😀 Ciężko się do tego odnieść bo jak wyżej cały czas mówimy o obniżeniu i zniesieniu niektórych podatków a ty podle manipulujesz. A co do przemyśleń Korwina to zapytaj go sam /sama jak go spotkasz. Teraz ma więcej czasu, bo go pognali z Rady Liderów. Bo co ja mogę wiedzieć o motywacji w jego opiniach skoro te są jego… 😁

          6

          3
          1. Panie Piotrze ja również jestem za prostymi podatkami. Też płacę podwójne z mojego punktu widzenia podatki. Podsumowując naszą dyskusję powiem tak – nie dziwię się, że Domański, nasz lokalny przedsiębiorca głosował na Konfederację bo nie chce utrzymywać „dziadów” ale to że „dziady” poszły na wybory i głosowały na Domańskiego i jemu podobnych to tego pojąć nie mogę.

           2

           1
 16. Trolu, to jak tak to pytaniem na pytanie i ty odpowiedź mi i innym tylko z sensem o co tu chodzi.
  Jak to jest że, zagorzali przeciwnicy PSL i Proskury głosują na radnych z komitetu PSL i Proskury ? Jak mi na to mądrze odpowiesz to się przekonamy kto tu jest durniem…

  6

  1
 17. „Panie Piotrze ja również jestem za prostymi podatkami. Też płacę podwójne z mojego punktu widzenia podatki. Podsumowując naszą dyskusję powiem tak – nie dziwię się, że Domański, nasz lokalny przedsiębiorca głosował na Konfederację bo nie chce utrzymywać „dziadów” ale to że „dziady” poszły na wybory i głosowały na Domańskiego i jemu podobnych to tego pojąć nie mogę. ”

  Nie bardzo rozumiem na czym jest oparte stwierdzenie „dziady głosowały na Domańskiego”. Wybory są tajne i skoro tak, to skąd ta informacja. Wątpię by dziady się tym chwaliły na prawo i lewo.

  5

  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *