Gorzka prawda

Poniższy tekst dotarł do nas jako komentarz ale zasługuje na to by trafić na stronę główną albowiem zawiera brutalną prawdę na temat : dlaczego i dzięki komu lokalny PiS przegrywa w samorządach od kilkunastu lat.

Jesienią sytuacja w Fajsławicach będzie wyglądała następująco:
1. J. Pędzisz, dyrektor szkoły i członek zarządu powiatu z ramienia PSL (ale nie członek PSL), który na 100% wygrałby wybory na wójta, kandyduje do rady powiatu, na wójta nie kandyduje.
2. G. Lipa, szef powiatowych struktur PiS i jest wicewójtem u Chruściela (zawsze PSL), dwa lata temu w tajemnicy zapisuje Chruściela do PiS, o czym nie wiedzą jego członkowie.
3. Lipa nie kandyduje na wójta, bo boi się weryfikacji przez wyborców, 4 lata temu nie wszedł nawet do II tury. Mimo tego w II turze popiera Chruściela, za co dostaje stanowisko wicewójta. Za to korytko (podobno 2,5 tys. zł na rękę) teraz dostałby teraz kopa od wyborców.
4. W Fajsławicach najprawdopodobniej będzie tylko jeden kandydat na wójta ? Chruściel z PiS (?!), co oznacza, że małogramotny Lipa będzie znowu wicewójtem, a oto mu chodziło.
5. Prawicowy elektorat Fajsławic wścieka się i wariuje, bo nie ma na kogo głosować ? PiS sprzedany PSL-owi. Mści się na listach do powiatu i sejmiku.
6. Do tej pory nieułożona lista do rady powiatu z PiS, wrzucą kandydatów byle jakich na ostatni moment, będzie przegrana z kretesem. Taki scenariusz jest ułożony ze Szpakiem.
7. Do sejmiku z PiS pcha się Cichosz z Żółkiewki. O nim pogadajcie z ludźmi z tej gminy, ma fatalną opinię, kiedyś był w zeteselu. Przegrana z kretesem.
8. Na skutek kompromitacji PiS w poszczególnych gminach i powiecie, a może celowej roboty człowieka z Zamościa Warszawa ustanawia pełnomocnika na okręg tzw. chełmski, wyrzuca Zawiślaka, Lipę, Młynarczyka. Ale jest już po przegranych z kretesem wyborach. Wynik jest jeszcze gorszy niż Lipy 4 lata temu na wójta czy wcześniej Młynarczyka za burmistrza.
9. Po wyborach Młynarczyka wyrzucają z bardzo dobrze opłacanego etatu w Agencji, Lipa z Chruścielem wracają do PSL. Młynarczyk dostaje drugą cywilną b. wysoką emeryturę oprócz wojskowej. Chruściel wyrzuca Lipę z wicewójta bo jest mu już niepotrzebny. Zawiślak zostaje zwykłym posłem, a za rok Warszawa nie godzi się na jego kandydowanie z PiS.
10. Prawicowy elektorat w powiecie oszukany w tak prymitywny sposób wyje z rozpaczy, za rok mści się w wyborach do sejmu za robienie go w konia przez Lipę i Cichosza z PSL i Młynarczyka z Samoobrony.
PS. Gorzka prawda, ale prawda. Najgorsze są złudzenia.

 

47
7

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *