PGE to za mało…

Stadnina w Janowie Podlaskim. Prezes Marek Gawlik podał się do dymisji. Ma już następcę

Marek Gawlik nie jest już prezesem stadniny koni w Janowie Podlaskim. Podał się do dymisji. W piątek zastąpił go na tym stanowisku Lucjan Cichosz, były senator i poseł PiS. To już piąty prezes stadniny od 2016
Stadnina w Janowie Podlaskim. Prezes Marek Gawlik podał się do dymisji. Ma już następcę

Stadnina w Janowie Podlaskim. Prezes Marek Gawlik podał się do dymisji. Ma już następcę (PAP, Fot: Wojciech Jargiłło)

Gawlik stadniną w Janowie Podlaskim kierował zaledwie od 5 miesięcy – od początku kwietnia. Dlaczego zrezygnował?

– To szersze zagadnienie. Nie mogłem dłużej funkcjonować na tym stanowisku. Sam złożyłem rezygnację, powody były różne, ale nie mogę o nich mówić – stwierdził w rozmowie z portalem dziennikwschodni.pl Gawlik.

Gawlik rezygnację złożył w poniedziałek. Została ona przyjęta. Od piątku na stanowisku prezesa zastąpił go były senator i poseł PiS Lucjan Cichosz.

Cichosz, jak przypomina portal dziennikwschodni.pl, był przez krótki czas kierownikiem stadniny koni w Białce, wcześniej był również przewodniczącym rady nadzorczej Zamojskich Zakładów Zbożowych.

W styczniu br. Cichosz na wniosek ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego został członkiem Rady Rolników. Kilka dni temu trafił też do rady nadzorczej PGE Dystrybucja.

Tymczasem prokuratura w Lublinie, jak informuje TVN24, wszczęła postępowanie ws.nadużycia uprawnień, niegospodarności i znęcania się nad zwierzętami w stadninie koni w Janowie Podlaskim. Zawiadomienie w tej sprawie złożyli posłowie Lewicy.

Źródło: Wirtualna Polska za: dziennikwschodni.pl

10
5

7 komentarzy do “PGE to za mało…”

 1. „To koniec pewnej epoki, przełom. W Czechach wrze, jak w garnku. A szumowiny wypływają- odgadł Bezdiechowski. Na sam wierzch, jak zwykle”
  Andrzej Sapkowski „Lux Perpetua”

  10

  4
 2. Jarosław zapowiedział przeczyszczenie PIS z klik , układów i samozwańczych wodzów. Ja bym spojrzał na Lucjana na jego miejscu. On nic dobrego tej partii nie przynosi.

  14

  3
 3. Przysłowiowe pół Żółkiewki jego. Do tego rada nadzorcza w PGE i etat dyrektora stadniny w Janowie. Wszystko w wieku 71 lat. K… gdzie PiS prowadzi ten kraj?

  25

  3
  1. Oj ekipie Tereski żal cztery litery ściska bo przecie Cichosz stracił poparcie i słaby, nic już nie osiągnie, a tu takie propozycje że hoho. Ale jak się ma szkołę i wykształcenie wyższe to człowiek całe życie wartościowy.

   13

   12
 4. Ja i koledzy koniarze jesteśmy spokojni o stadninę w Janowie. Nareszcie trafiła w ręce kogoś kompetentnego i wykształconego. Myślę że Gołębiowski, bliski przyjaciel Pana Lucjana pomoże wrócić stadninie do dawnej chwały. Tu w środowisku uchodzi za autorytet.

  3

  18
 5. Ja bym nie był taki pewien. Jeśli chodzi o interesy, to widzę tu tylko interes życia dla pana L, a stadnina, to się jeszcze okaże.

  11

  2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *