Piaskownica

Dziś o tym co się wydarzyło u naszych południowych sąsiadów. Uprzedzam że nie chodzi ani o Czechów ni Słowaków. Samorządowcy z gminy Zamość wpadli na bardzo kreatywny pomysł...

W dniu 30 czerwca 2021 roku odbyła się sesja Rady Gminy  Zamość. Najciekawsze tematy poruszone w trakcie sesji to nasadzenia krzewów na placu zabaw w Wólce Panieńskiej. Sytuacja jest o tyle zabawna, że plac zabaw w Wólce Panieńskiej nie istnieje. W swoim pisemnym oświadczeniu były Przewodniczący Rady Gminy Zamość radny Wojciech Suchowicz stwierdził, że informacje zawarte w odpowiedzi na wniosek mieszkańca są nieprawdziwe odnośnie miejsca nasadzeń w sołectwie Wólka Panieńska. Drugim ciekawym i zarazem zabawnym tematem poruszonym w trakcie sesji Rady Gminy Zamość był wniosek mieszkańca o przeprowadzenie kontroli dotyczącej wymiany piasku w piaskownicach na 19 gminnych placach zabaw. Argumentem za przeprowadzeniem kontroli według uzasadnienia wnioskodawcy była fikcyjna wymiana piasku w piaskownicy na placu zabaw w Siedliskach. Nie było możliwości wymiany piasku w piaskownicy ponieważ takiego elementu nie ma na placu zabaw w miejscowości Siedliska. Z czynności wymiany piasku sporządzono urzędowy dokument tj. protokół. Potwierdzamy informacje zawarte we wniosku mieszkańca, że na placu zabaw w Siedliskach nie ma piaskownicy. Zabawne sytuacje z nasadzeniami i wymianą piasku pochodzą z urzędowych dokumentów podpisanych przez Wójta Gminy Zamość i Kierownika Gminnego Zakładu Obsługi Komunalnej Gminy Zamość.

 

W Siennicy tymczasem Banach dyrektora Misiurę pyta: czy nie dałoby się „wyzerować”? Tym samym jego wyobraźnia i odpowiedzialność za słowa jest z poziomu tytułowej piaskownicy. Ale co ciekawe: w zeszłym roku Alicja Pacyk na jednej z komisji zwróciła uwagę na to by księgowa z Centrum Kultury lepiej zaplanowała budżet. Banach jak to usłyszał to się oburzył, wszak księgową była i jest nadal kuzynka. Tylko że gdy zaistniała potrzeba „przeczołgania” Misiury jej niedociągnięciami obarczono jego!? Ot! Prawo jak w Osieku, gdzie kowal zawinił, a młynarza powiesili!?

30
5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *