Sesja Rady Gminy okiem Andrzeja Korkosza

Szanowni państwo, w dniu wczorajszym to jest 28.02.2017 odbyła się sesja Rady Gminy Siennica Różana. Ku mojemu zdumieniu, wydarzyło się na niej kilka ciekawych, a wręcz komicznych sytuacji. A mianowicie pani sołtys z Siennicy Królewskiej Małej odczytała długą, chyba na cztery kartki, przemowę, która nawiązywała do tego, co ostatnio się w naszej gminie dzieje, że przez tyle lat panowała tu zgoda dzięki której tak wiele  zostało zrobione, że to co mamy to wyłączna  zasługa wójta. Słuchając tego można było dojść do wniosku, że wójtowi zawdzięczamy nawet to , że słonce świeci, oraz można mieć podejrzenie  że  przyrost naturalny w naszej gminie nie jest spowodowany wyłącznie programem 500+.  Na koniec nawiązała również do mojej osoby, co mnie niezmiernie  ucieszyło,  bo nie były to tylko nagany, a znalazło się nawet kilka słów otuchy. Ma pewnie pani sołtys rację, zważywszy na mój młody wiek, że pewnych niuansów w funkcjonowaniu naszego samorządu nie potrafię zrozumieć, tak samo jak pani sołtys nie potrafi zrozumieć, co to jest fundusz sołecki.

Następnie do akcji wkroczył jak na strażaka przystało, Komendant Janusz Dobosz. W zasadzie to nie bardzo wiem o co mu chodziło, bo nawet przez myśl mi nie przeszło, aby rozwiązywać Ochotnicze Straże Pożarne w naszej Gminie a właśnie to mi zarzucał. Na koniec swojego kwiecistego wywodu, wręczył mi pytania dotyczące właśnie Straży, wraz z wydrukiem z Internetu petycji do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Z całym szacunkiem dla pana Komendanta, ale ja nie jestem osobą kompetentną,  ani nie posiadam takiej wiedzy, aby na te pytania odpowiedzieć.  Nawiązanie w pytaniach do ?dobrej zmiany?, świadczy o tym, że pytania powinien złożyć na ręce Prezesa Kaczyńskiego albo  pani Premier Beaty Szydło. Dzisiaj z tymi pytaniami byłem u pana Wójta, który również nie za bardzo widział w nich sens, ale miał się tym zająć i porozmawiać  z panem Komendantem.

Proszę więc państwa o zapoznanie się  z niniejszymi pytaniami i petycją, które zamieściłem poniżej. Może państwo znacie odpowiedzi na te pytania, bo jako radnemu wypada mi się do nich odnieść.

Andrzej Korkosz

By powiększyć,  proszę kliknąć skany(administrator)

16
20

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *