Taki głos

Jarosław Kaczyński kolejny raz udowodnił, jak wielkiego formatu jest politykiem, politykiem przez duże „P”. Dzięki kilku zdaniom, które podyktował na Nowogrodzkiej p. Przyłębskiej, cała masa ludzi, którzy do tej pory traktowali wszelkie wybryki władzy z pewną nonszalancją i pobłażaniem, albo w ogóle nie interesowali się tym, co się w kraju dzieje, wyszła na ulice.
Nagle kilkaset tysięcy ludzi zainteresowało się ważnym z ich punktu widzenia problemem, chociaż do tej pory byli anemiczni i niezauważalni.
Zastanawiające jest w tym wszystkim stanowisko UE, które po wyroku Trybunału Konstytucyjnego nie grzmi o braku demokracji, o ograniczaniu swobód obywatelskich etc etc. Widać wyraźnie, że owe wszelakie „swobody obywatelskie” i „obrona demokracji” ważne są tylko wówczas, gdy podejmowana jest próba naruszenia status quo w kaście sądowniczo-prokuratorskiej. Reszta narodu nikogo w UE nie obchodzi.
Jarosław Kaczyński jedną decyzją spowodował, że feministki, które dotychczas w naszym kraju cieszyły się cokolwiek znikomym poparciem nawet wśród samych kobiet, liczonym raczej w promilach a nie w procentach, znalazły grunt do protestów, które mogą nawet obalić rząd. Bo miarą demokracji jest uwzględnienie interesów wszystkich grup społecznych, a nie tylko woli Kościoła Katolickiego. Jak pokazują najnowsze sondaże, stanowisko Kościoła w pełni akceptuje 10 do 15% wiernych, reszta ma zdanie odrębne, zwłaszcza w pewnych spornych kwestiach typu seks przedmałżeński, antykoncepcja, wychowanie seksualne w szkołach, obowiązkowa nauka religii , aborcja. Od wielu już lat te nożyce coraz bardziej się rozjeżdżają. Nawet oficjalne stanowisko teologów kościelnych coraz bardziej ewaluuje w tej kwestii.
Osobiście, jako człowiek wierzący jestem za ochroną życia, wierząc, że życie ma swą ciągłość od poczęcia, aż do śmierci. Mam też świadomość, że nikt zdrowy na umyśle nie podejmie decyzji o zadaniu innemu śmierci, nie stojąc przed dylematem moralnym, czyje zdrowie i życie wybrać. Zawsze jest to ciężka , indywidualna decyzja. A tych, którzy bezmyślnie krytykują i oskarżają, namawiam do adoptowania chorego nieuleczalnie dziecka , może wówczas przejrzą na oczy, jak ciężki krzyż ma na barkach kobieta, decydująca się na aborcję śmiertelnie chorego płodu.
Bóg stworzył nas na swój obraz i podobieństwo, dając nam wolną wolę, świadomość wyboru dobra i zła. Wspiera nas w wyborze dobra, możemy go o to zawsze prosić w modlitwie. Jest także miłosierny i potrafi wybaczyć nam nasze złe uczynki, jeśli za nie szczerze żałujemy. A wiarę mamy szerzyć słowem i przykładem, a nie ogniem i mieczem. Czas inkwizycji i palenia na stosach mam nadzieje dawno minął. Zakazy prawne w tak delikatnych kwestach to pozostałość po wszechwładzy Kościoła. Zostawmy tę delikatną kwestię kobietom i lekarzom. Lekarzom pozostawmy swobodę sumienia i pełnienia swej posługi. Wypracowany do tej pory kompromis jakoś nie przeszkadzał konstytucjonalistom przez prawie 30 lat. Dziś stał się tematem na topie. Zastanawia mnie, jaką brudną sprawę PiS ukrył pod tym orzeczeniem, co chce przykryć ?
Czy chodzi o to tragiczne nieprzygotowanie naszego państwa do nawrotu pandemii ? Czy może afery z wyborami i związany z tym nawrót choroby ? A może tragiczny stan budżetu państwa ?
A może jednak Łukaszenka ma rację i wybory w naszym kraju nie były ani demokratyczne, ani obiektywne ?
Protesty ucichną, na ulice wróci spokój. Bo polskim kobietom nie po drodze jest z feministkami. My nienawidzimy, jak ktoś nam wrzuca na kark chomąto, ale też nikt nie będzie nam właził w nasze życie z butami i pokazywał, że robimy źle, bo robimy coś, co robiły nasze matki, babki i prababki. Siłą naszego kraju jest rodzina i nasze kobiety nie pozwolą jej zniszczyć nikomu, kto dla zasady nienawidzi tej instytucji. A instytucja rodziny to związek kobiety i mężczyzny. Każde jakże odmienne, ale wspólnie pasują do siebie. I wara od mojej rodziny każdemu, kto chce mi pokazywać, jak mam żyć, włażąc z brudnymi butami do mojego domu i machając tęczową flagą.
Z jednym się zgodzę z Rp i Narodowcami – niejedną „rewolucję” już przeżyliśmy, niejedne „światłe poglądy” umarły. Teorie Marksa i Engelsa, komunizm, faszyzm – to wszystko jest już historią. Czas pokazał, że nie jest to rozwiązanie, które ludzie są w stanie powszechnie zaakceptować i przyjąć jako naturalne. Im mocniej promowane, tym większy budzi opór jako nienaturalne. Tak samo będzie z promowanymi obecnie ideami LGBT czy siłowego feminizmu. Tolerancja nie oznacza akceptacji. Nasze społeczeństwo w większości to toleruje, ale nie znajduje akceptacji dla takiej myśli i zachowań. Nie ma też akceptacji dla urzędowej negacji takich środowisk, dla prześladowań czy represji.
Chwilowe zjednoczenie ze skrajnymi środowiskami to efekt „wspólnego wroga”. Skumulowały się chaotyczne i bezmyślne działania władzy. Zamykanie siłowni i barów – ale nie kościołów. Decydowanie o losie tysięcy ludzi za pięć dwunasta. Pozostawienie setek tysięcy przedsiębiorców na lodzie bez wsparcie, bez informacji. Budowany od miesięcy w społeczeństwie bunt przeciwko działaniom władzy w końcu musiał znaleźć ujście , a kolejne manifestacje następnych grup społeczeństwa już są w drodze.
Jednostkowe przypadki malowania sprayem na kościołach uważam za zło konieczne. Kościół jak Poncjusz Piłat „umywa ręce” od wyroku TK, ale przecież sam o to zabiegał rękami swych popleczników i sługusów. Teraz musi przełknąć gorzką pigułkę, a zaręczam, będzie ich więcej. Społeczeństwo ma już dość nauczania religii w szkołach, dość molestowania dzieci, dość robienia biznesu „w świątyni Pana”.
Gdy czytamy biblię, gdzie pisze „idź paś owce moje” nikt nam nie tłumaczy, że w czasie, gdy spisywano te słowa, był to wielki zaszczyt i odpowiedzialność. Że stado owiec był to wielki majątek i pozwalano nim się zajmować tylko wybranym, sprawdzonym ludziom, którzy dbali o nie jak o swoje, pędząc za każdą zagubioną owcą, płacząc nad każdą straconą.
Dziś to stado owiec wyewoluowało do „stada baranów” , które można strzyc z kasy aż do krwi. Ksiądz z powołania, stał się zawodem wykonywanym dla kasy. Stąd popularne powiedzenie „kto ma księdza w rodzie, tego bieda nie ubodzie” Kościół w naszym kraju stoi ponad prawem, ponad Państwem . Czas to zmienić. I to dziś jest ten czas.
Tak że brońmy naszych świątyń, ale szanujmy innych. Bo zdanie innego człowieka nie jest ani lepsze, ani gorsze – może być co najwyżej inne. A zmiany wprowadza się nie na ulicy, ale w dialogu. Chyba , że druga strona nie chce tego dialogu. Może dlatego Premier do pomocy wezwał wojsko, postawił na nogi Obronę Terytorialną?
Przyszło nam żyć w ciekawych czasach.

 

Autor: aaa

27
12

74 komentarze do “Taki głos”

 1. Jak zwykle, dużo słów, mało treści. Często spotykane hasło w krzyżówce😉

  aaa Twoje poglądy to masło maślane
  Amen.

  32

  29
  1. W Siennickiej szkole wśród kadry covid. To informacja z sms, które rozsyła szkoła. Może to pierwsze owoce marszów.? Niech pani dyrektor bańkę z olejem w szkole postawi na korytarzu. Niektórzy powinni dolać sobie go do łepetyn

   13

   16
   1. Prawda sama się obroni i na to liczę. Może nie piszę zgodnie z twoimi oczekiwaniami Rp, ale widać, że spora grupa się z moim tokiem myślenia zgadza, skoro klikają „lajki”. A jeśli chodzi o sposoby – myślę, że mógłbym ograć system , tylko po co ? Piszą w internetach , że wybory korespondencyjne na prezydenta w Nevadzie wygrała Kidawa-Błońska, to tyle w temacie zaginionych pakietów wyborczych, kasy i oszukiwania. Nie popieram.

    11

    12
    1. Panie aaa , prawda w demokracji to pojęcie względne sama się nie obroni.
     Muchę na lep podobno można złapać.
     Cześć zwolenników Pani Lempard już wytrzeźwiała i teraz leczy „kaca”
     Szerzenie insynuacji jakoby Łukaszenka miał rację , wojsko na ulicach, Kidawa w Ameryce, itp.itd.
     To są Pana poglądy?
     „Kaczor do wora , wór do jeziora”
     Może tak by było prościej
     Panie aaa, każda aktywność społeczna dokłada swoją cegiełkę, na tym forum też.
     Współczuję tym na tak ,dla Pana aaa

     aaa nie lajkuje przeciwników 😁😂🤣

     11

     9
     1. Tobie Rp to ktoś płaci za pisanie tych bzdur chyba. albo jesteś poważnie oderwany od rzeczywistości, lub podejrzewam jeszcze coś gorszego…

      6

      12
 2. „…Od porządku, ludkowie, jest Pambóg, on pilnuje, żeby wszystko szło, było jak było. A diabeł chce zmieniać, powiada: ulepszać. Słyszycie? Ulepszać! Już jemu mało, że krowa cieli sie, dzie tam: on chce, żeby sie źrebiła! O, do czego idzie! Krowy bedo sie źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili. Chłop z chłopem spać bedzie, baba z babo, wilki latać, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, zajdzie na wschodzie! (…)
  Wy wiecie ludkowie, co sie teraz na świecie wyprawia? Mężowie żony rzucajo, matki dzieci! Z ludziów mydło sie robi! Żyto kosami żno: bywajo całe wioski, że sierpa nie uraczysz! (…)
  A w miastach, co w miastach się wyprawia! W dzień śpio, w nocy pracujo, w piątki nie poszczo, niedzielów nie świętujo! Sodomagomora!…” 😀

  14

  7
 3. Elektryczne kotły w piekle to inwestycja dla potomnych. Ze szczególnym uwzględnieniem, tych co po kościołach malują i drą pyski na ulicach.

  7

  12
 4. Na końcu środowego marszu-korowodu drobił były sekretarz powiatu pan Wojtek. Jak on się odnalazł wśród rozwrzeszczanej i bluzgającej dzieciarni. Do dziś nie wiadomo. Widać pan emerytowany sekretarz już halluksy wykurował i poszedł. Chyba ze złości i w akcie zemsty za to, że na rok przed emeryturą PiS zdjął go z funkcji sekretarza. Ale byli i inni, radca prawna z małżonkiem oficerem SB. Trochę znajomych twarzy ze starostwa przemknęło w maseczkach. A tu się cholera mówi, że PiS wolność zabrał. A to musi bzdura. Gdyby to Szpak był starostą to nikt by nawet na ulicę nie spojrzał. Doprawdy przyszło nam żyć w ciekawych czasach. W których oficer SB chadza w marszu o prawa kobiet i broni wolności.

  29

  10
 5. A jak tam radzi sobie nasz powiatowy urząd pracy w dobie pandemii? Chyba laitowo skoro w czasie godzin pracy na fb sypią się liczne wrzutki i komentarze pracowników. Czy tego nikt nie kontroluje. Może Was tam za dużo? Może należałoby zrobić cięcia i sprawdzić zakresy obowiązków? Ogarnijcie się bo My na Was pracujemy, a takie afiszowanie się poglądami w pracy to kpina z Nas podatników!!!

  23

  15
  1. Zgodnie z rozporządzeniem rządowym przeszli w tryb pracy zdalnej, no to mejlują, komentują, lajkują, subskrybują i czatują na wirtualnego petenta 😀

   14

   13
 6. A petent moknie na zewnątrz. Co tam oby paniczom w środku cicho, sucho, ciepło. No i oby sieć działała.

  15

  12
  1. Dlatego likwidując takie ustrojstwo jak Urząd Pracy załatwiamy za jednym zamachem zarówno pracowników buszujących po sieci, jak również petentów moknących na zewnątrz, nie wspominając o lądowiskach fotelowych dla różnej maści spadochroniarzy. Same plusy 😀

   20

   14
      1. Panie Borys „Piotruś”
       Stare przysłowie mówi że jak uderzysz głową w dzban i usłyszysz głuche dudnienie nie sądź pochopnie że to dzban jest pusty

       19

       6
       1. Można powiedzieć że jesteś przysłowiowym Grzesiem

        Idzie Grześ
        Przez wieś,
        Worek piasku niesie,
        A przez dziurkę
        Piasek ciurkiem
        Sypie się za Grzesiem.

        „Piasku mniej –
        Nosić lżej!”
        Cieszy się głuptasek.
        Do dom wrócił,
        Worek zrzucił,
        Ale gdzie ten piasek?

        Wraca Grześ
        Przez wieś,

        Zbiera piasku ziarnka.
        Pomaluśku,
        Powoluśku,
        Zebrała się miarka.

        Idzie Grześ
        Przez wieś,
        Worek piasku niesie,

        A przez dziurkę
        Piasek ciurkiem
        Sypie się za Grzesiem…
        I tak dalej… i tak dalej…

        10

        20
        1. aaa przeszedł w rolę korespondenta z Białorusi, Borys „Piotruś” pisze wiersze
         Trolu czy możesz powiedzieć co tu się dzieje?🤔

         17

         11
          1. Masz Trolu na tak😁
           A już myślałem że „koledzy” z nurtu myślowego nie zrozumieli 😂😂😂

           17

           6
          2. Ja piszę prosto o rzeczywistości, ty Rp starasz się ją interpretować. Może ci co nie mają własnej oceny potrzebują twojej pomocy.

           5

           15
          3. Trolu daj jeden przykład prostego opisu rzeczywistości😁😆😂
           Tylko sprawdź co to jest
           Powodzenia 😂

           13

           6
          1. Trolu wiedziałem że sobie poradzisz 😂😂😂
           A z innej beczki , byłeś na ostatnich protestach?

           12

           3
 7. Pani dyrektor Czajka, ma pani bardzo rozsadną kadrę. która na marszu reprezentowała pani placówkę. Bardzo to odpowiedzialne zachowanie kiedy nauczycielki które na co dzień pracują z małymi dziećmi spacerują w tłumie. Gdy jest zakaz zgromadzeń ze wzgledu na Covid. Niektórym sie wydaje że jak mają dużo kasy to im więcej wolno.

  22

  19
 8. Cały urząd pracy z kompów, laptopów, telefonów łapki w dół pod niewygodny komentarzami. I to znów do 15. Złotą robotę macie.

  13

  9
 9. Hej, oleum! To siennicka dyrektorka szkoły brała udział w tej wulgarnej babskiej manifestacji?! Olabogaaa dzieci szkoda a jeszcze innych Bogu ducha winnych nauczycieli

  6

  22
  1. Szczerze to wątpię w te wywody belferka przez małe b, bo takie zachowanie w naturze tej Pani nie leży. Pozdrawiam i życzę udanego weekendu 😉😉😉

   14

   4
 10. M.Biejat – szefową Komisji Rodziny. W.Nowicka – aktywistka aborcyjna stanęła na czele Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych. Z kolei Joanna Scheuring-Wielgus została wice-przew. Komisji Kultury i Środków Masowego Przekazu. Wybrani głosami posłów pis’u.

  6

  7
 11. Panie Borys, między innymi głosami posłów PiS , a to jest różnica
  Opozycja też w sejmie pracuje i tak było zawsze 😉
  Stąd podziel funkcji

  10

  2
 12. Z tego co wiem ojcem siennickiej dyrektorki był milicjant. To rodzina z tradycjami komunistycznymi i zeteselowskimi i milicyjna. Tak mówią w Łopienniku skąd jej rodzina. Nazwisk nie wymieniam bo znane. Bo co było jej tam łazić to nie wiem.

  7

  20
  1. Zaraz jeszcze sie dowiemy ze Leszek to brat ojca a Janusz jest jej teściem. Czy za tymi paszkwilami nie stoi czasem żoncia byłego drogowca co w radzie zasiada ?😁?

   12

   5
     1. Do niedawna większość dyrektorów była zakochana w PSL, część z nich po wygranej PIS próbowała się przefarbować ale byli i tacy którzy uważali że są tak kompetentni i niezastąpieni, że stołeczki zachowają do wieku sędziwego, a tu d..a.

      16

      4
 13. Dyrektor Czajki nie było na żadnym marszu. Zbyt poważnie traktuje swoje obowiązki, by narażać innych. A to, że wśród pracowników są ludzie nieodpowiedzialni i lekkomyślni to fakt. A ojciec był w Milicji i co z tego?

  18

  8
 14. Czepiacie się dyrektorki ale tu nigdzie nie pisze, że to ona była na proteście. Może nauczcie się czytać ze zrozumieniem.

  21

  1
 15. Ten Trol jest bardziej uparty jak osioł. Przyczepił się jak covid ludzi od wiosny albo Szpak powiatowego stołka i troluje i troluje. Szczepionki na niego nie macie?

  17

  3
 16. Mam dobrą i złą wiadomość
  Jest sposób na Trola, -trzeba przestać go karmić
  Zła wiadomość jest taka że zdycha dwa lata 😂

  16

  5
 17. A można poruszyć temat chodników?Czemu w każdej miejscowości chodnik jest przy głównej drodze a we wsi Wierzchowiny chodnik idzie przy Ulicy gdzie mieszkają „szychy” i ruch tam jest duuużo mniejszy niż przy drodze wojewódzkiej?

  8

  0
  1. A pewnie projekt chodnika był Jeszcze zrobiony za czasów Pana Ryszarda S. I nikt nawet nie brał natężenia ruchu na ulicy pod uwagę tylko koleżeństwo…

   3

   0
 18. Coś w tym jest. Jadąc trasą Krasnystaw- Chełm przez Siennice Różaną są piękne chodniki, wieczorem pięknie oświetlone. W każdej miejscowości z zabudowaniami coś się dzieje a wyjeżdżając ze Zdzannego czarna dziura później kilka latarni i znów czarna dziura las. Chociaż zrównali by te pobocza by bezpieczniej było…

  5

  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *