Zero do sześciu

Polska pęknięta na pół. Taki wniosek można wysnuć po wynikach wyborczych Dudy i Trzaskowskiego. W powiecie krasnostawskim Andrzej Duda zyskał poparcie na poziomie 69, 41%. Gremialnie poparła go wieś-74,85%. Trzaskowski Rafał otrzymał poparcie w wysokości 30,59%. Wieś na Trzaskowskiego oddała 25,15% głosów.  Oto szczegółowe wyniki z miasta i gmin powiatu krasnostawskiego.

 

Miasto Krasnystaw: Duda Andrzej-56,48%. Trzaskowski Rafał-43,52%

 

 

Gmina Fajsławice:  Duda Andrzej-79,06 %. Trzaskowski Rafał-20,94 %

Gmina Gorzków:  Duda Andrzej- 75,14 %. Trzaskowski Rafał- 24,86 %

Gmina Izbica:  Duda Andrzej- 74, 87 %. Trzaskowski Rafał- 25,13 %

Gmina Krasnystaw:  Duda Andrzej- 71,04%. Trzaskowski Rafał-28,98 %

Gmina Kraśniczyn:  Duda Andrzej- 80,77 %. Trzaskowski Rafał- 19,23 %

Gmina Łopiennik Górny: : Duda Andrzej- 80,77 %. Trzaskowski Rafał- 19,23 %

Gmina Rudnik: : Duda Andrzej- 78, 62 %. Trzaskowski Rafał- 21, 38 %

Gmina Siennica Różana:  Duda Andrzej- 61, 53 %. Trzaskowski Rafał-38,47 %

Gmina Żółkiewka: : Duda Andrzej-81,72 %. Trzaskowski Rafał- 18, 28 %

Są to szóste pod rząd wybory wygrane przez PiS. Ale kiedyś było inaczej. Tak inaczej, że Tusk mawiał „ no nie ma z kim przegrać” Ale póki co, jest jak jest. Dla wielu wyborców zaczyna liczyć się tylko to, co tu i teraz. Szczególnie po takiej kampanii prezydenckiej, po której wielu telewizory wyrzuciło przez okno… Podle musi czuć się Szpak, takiej jesieni życia politycznego i fizycznego to się w najczarniejszych snach nie spodziewał. To chyba największa kara dla niego. Oprócz tego, że zwykła kobita z Topoli została dwa razy pod rząd posłem. On wielki działacz tyle razy próbował, a miał dużo lepszy start. I nic… Jeszcze zmiotła Cichosza jak podmuch wiatru doniczkę z parapetu…Natomiast Roman Żelazny uparcie robił swoje, co nawet trzeba podziwiać. Próbuje Roman z żelazną konsekwencją zaszczepić w Krasnymstawie idee redaktora Michnika. Ale ta ziemia nawykła do nasion pszenicy, jęczmienia i tak bliskiego ludowcom buraka, nowinek rodem z ulicy Czerskiej nie przyjmie. Albowiem z pszenicy jest chleb, z jęczmienia piwo- jeśli browarny. Z buraka cukier. A z michnikowych pomysłów co jest? W efekcie czego jedynym osiągnięciem Romka jest to, że gdy biegał w ostatnim tygodniu kampanii po mieście z kawałkiem tektury upstrzonym przemyśleniami na temat relacji Dudy i Kaczyńskiego, to nie złapał przeziębienia. Na jego szczęście było ciepło. Tym samym coś mu się jednak udało. Może nie tego oczekiwał… Ale na zmianę władzy musi jeszcze trochę poczekać.

 

21
15

14 komentarzy do “Zero do sześciu”

 1. „Polska pękła na pół” chyba nie do końca. Ile głosów dostał Trzaskowski od przeciwników Dudy? a ile miał od swoich zwolenników?
  Wszyscy na jednego i nie dali rady.

  Brawo!!!! Panie Prezydencie Duda
  Polska Wygrała

  11

  22
 2. Polska Wygra. Ale trzeba 3 pokoleń żeby to wszystko obczyścić z Czerwono Zielonej Pajęczyny. Ciekaw jestem jakie przykazania wysłał PSL do swoich na kogo mają głosować. Mają swoich giermków nawet SIWY LEW chodzi do Swoich Przyd……. co Tydzień i mówi co mają robić.

  12

  8
  1. Lata do Knapa z instrukcjami, jak kura z jajem. Pewnie i w tym roku Sławek swojemu patronowi zboże wykosi.

   12

   2
 3. Ciekaw jestem czy ktoś ze zwolenników PO i Rafała Trzaskowskiego z naszego powiatu poda, na tym forum, trzy powody dla których warto było na w/w głosować. Proszę o trzy powody za.

  8

  14
  1. 1. Gdy dobranocki przychodzi pora, Donald zamiast Kaczora.
   2. „Powhrót” Myszki Miki do stołecznej polityki.
   3. Budka z kręconymi lodami dla wszystkich pań i panów chodzących parami 😀

   12

   4
 4. A tego Knapa to trzeba instruować sam nie może pomyśleć? Co to za jeden, to jakaś nie czytata nie pisata melepeta.

  15

  3
 5. Ale im taki potrzebny, żeby siedział cicho i rączkę podnosił jak trzeba. To prawie niemowa. Mówi tylko jak go brzuch boli albo paliwo skończy się w kombajnie.😂😂😂

  15

  2
 6. Zazdrościcie Sławkowi, że tak szybko awansował i trafił do elitarnego grona gminnych sługusów, że siedzi na przeciwko wójta na sesjach rady gminy. To przecież wielki zaszczyt i nobilitacja, dla prostego, chłopskiego syna.
  A do tego jeszcze ta kuratela Piotra, nad każdym krokiem jego kariery, jako samorządowca, wcale mu się nie dziwie, że zapomniał z wrażenia języka w gębie i do tej pory, jeszcze się na radzie gminy nie odezwał.

  14

  1
  1. Jak się Sławek od Piotrusia arogancji i bufonady nauczy to po nim. Zamiast ciągników będzie hulajnogi remontował. 😂😂😂A już mu podobno zaczyna sodówa w dekiel bić.

   13

   1
 7. A ten Sławek to te hulajnogi reperuje legalnie czy tak na czarno, pytam z ciekawości, takie zboczenie zawodowe.

  10

  1
 8. Ja jestem zainteresowany waszym Kombajnistą. Mam do wykoszenia 130 ha a po Żniwach oddaje w Dzierżawe. Tylko jest jeden warunek potrzebuje fv za usługę. Poratujcie Chłopy numerem do tego Gościa.

  9

  1
  1. Jaką fakturę, jak on nie jest zarejestrowany lewuche wali. Jak mu się Urzad Skarbowy do dupy dobierze to dopiero się zarejestruje. To jest Siennicka szara strefa która ma parasol ochronny w osobie wójta i przewodniczącego rady. Ale skoro Nowaka z Ukrainy zdjęli to i tych po mału zaczną.

   6

   1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *