Zuckerberg z Siennicy Małej

Poniższy temat traktujemy z przymrużeniem oka, bo okazuje się ,że nie trzeba być Zuckerbergiem, by stworzyć profil informacyjny i to bez użycia  łączy internetowych. Jest to co prawda technologia nieco rustykalna i przewidziana na ewentualny kryzys energetyczny, ale mimo to… Wystarczy do tego odrobina zapału i zwykła tablica informacyjna. Taka, co to przy drodze stoi. Dobrze, by ta była z co najmniej czterech desek- wtedy to będzie technologia w formacie i jakości 4D. Im więcej desek tym lepiej! Trzeba mieć zszywacz-najlepiej taki tapicerski i koszulkę. Ta ma skutecznie bronić przed zmienną aurą…

Poniżej prezentujemy właśnie taki profil informacyjny z Siennicy Królewskiej Małej autorstwa sołtys Ewy Repeć. Ma również Pani Ewa godne naśladowania podejście do informacji publicznej, bo jak widać nawet anonimy krytykujące jej poczynania wstawia na ten osobliwy profil. Ów otrzymała pocztą, albo może kto pod drzwi podrzucił, tego nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że aby jeszcze formalności stało się zadość i by ludzie mieli z czego boki zrywać, postawiła własną sołecką pieczątkę w prawym dolnym rogu. Czyli, że cenzura dopuściła, bo rozum poszedł spać!

Śmiać się z tego czy płakać? A to już wedle wyboru…

DLACZEGO PANI NIE ZAJMUJE SIĘ WSIĄ KTÓREJ JEST PANI SOŁTYSEM. ZBIERA PANI PIENIĄDZE NA KOŚCIÓŁ A TO NIE NALEŻY DO PANI OBOWIĄZKÓW. LEPIEJ ZAJĄĆ SIĘ WSIĄ ZAWALCZYĆ O COŚ DLA SIENNICY KRÓLEWSKIEJ MAŁEJ. TU NIE MA PRZYSTANKÓW. KSIĄDZ NIECH SE SAM ZBIERA.

DLACZEGO PANI ZACHOWUJE SIĘ JAK WŁAŚCICIELKA REMIZY. USTALA PANI CENY WEDŁUG SWOJEGO WIDZI MI SIĘ. WYNAJMUJE PANI SALE LUB NIE ZALEŻNIE OD TERMINU I OD TEGO KTO CHCE WYNAJĄĆ. CZY NP PANI ZNAJOMY. A TO NIE PANI WŁASNOŚĆ.

W SIENNICY MAŁEJ JEST PANI UZNAWANA ZA FANKE PSL I BYŁEJ SOŁTYSKI I MOŻE DLATEGO NIC PANI NIE ROBI TYLKO DLA KSIĘDZA ZBIERA JAK CAŁY SIENNICKI PSL. PANI NIE MA ODWAGI BY U WÓJTA WALCZYĆ O COŚ DLA WSI. MARNY Z PANI SOŁTYS I TYLKO RZĄDZI PANI REMIZĄ JAK SWOIM. TO SIĘ DO GAZETY NADAJE.

P.S Autorowi anonimu gratulujemy poczucia nader wysokiej próby humoru jak również objaśnienia związków tutejszej parafii z lokalnym PSL… 

37
6

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *