Baran a sprawa polska

 

W Australii taki baran życie ma proste jak z łuku szył – żre trawę, chodzi po łące i ją w międzyczasie jeszcze użyźnia. Potem jest strzyżony i znów się pasie. I to jest jedyny wpływ barana na politykę i gospodarkę Australii.

U nas nie ma tylu łąk, więc barany trzeba gdzieś upchnąć. Część upchnięto w dobrze płatnych spółkach skarbu państwa, radach nadzorczych, ale i w publicznym Radiu.

Cmentarna lekkomyślność

„Straszny” Kaczor pojechał na cmentarz w czasie pandemii. Sama wizyta odbyła się zgodnie z prawem i przy zachowaniu wszelakich standardów przepisami wymaganych. Ale prawne aspekty to jedno, a opinia publiczna to drugie. Ta ma swoje bezlitosne kryteria. Kaczyński pod tym względem jest niewyuczalny i być może nigdy do tego uwagi nie przykładał, a to jest niestety ważne, nawet bardzo. A może liczył, że się przemknie niezauważony? Wcześniej wprowadzono obostrzenia i za wizytę na cmentarzu można było zarobić mandat. Poszedł, bo widać musiał, ale opinii publicznej to nie interesuje, każdy tak może powiedzieć… Nie ma równych i równiejszych. „Opinia publiczna” się po tym zagotowała, a najbardziej Kazik Staszewski. Co ciekawe Kazik nawet lubił PiS.  Owocem tego wrzenia była piosenka „Twój ból jest większy niż mój”. Zdaniem tych, co się na muzyce znają jest słaba. Z jej powodu rozpętało się istne pandemonium w radiowej „Trójce”.

Salto mortale

Usłużny i zbaraniały dyrektor z politycznego nadania wywinął takie salto, że słynny gest posłanki Lichockiej, kiedy środkowym palcem odsłaniała sobie grzywkę był tylko preludium do wstępu i nic nie znaczącą etiudą kręconą telefonem komórkowym. W swoim daleko posuniętym zbaranieniu wydał dyspozycję, by coś zrobić z piosenką Kazika. Najlepiej tak ją tak schować żeby nikt nie znalazł. Podczas gdy ją należało puścić, bo artystycznie jest byle jaka. Po tym wszystkim zeszła lawina. Niedźwiecki powiedział, że się nie ugnie i nie puści sprostowania na stronę, w którym wszystko bierze na siebie, cały ten bajzel z rzekomym liczeniem głosów. Potem się obraził i wśród oskarżeń o upolitycznienie „Trójki” zrezygnował z posady i odszedł. Dołączyli  do niego inni dziennikarze. Jedni chwalą ten „heroiczny” czyn, inni wyciągają Niedźwieckiemu przeszłość. Przypomnijmy, że pracę w Trójce rozpoczął w kwietniu 1982 r, kiedy po stanie wojennym z pracy wyrzucono tabuny dziennikarzy.

Dowody z historii

Polityka zawsze była w każdym medium, szczególnie publicznym. Jeśli ktoś uważa, że ich upolitycznienie czy upartyjnienie to robota PiS, to jest zwykły baran, taki co się w Australii pasie. PiS nie robi w tej materii niczego czego nie robiła Platforma, PSL a wcześniej SLD czy PZPR. Jak każda liczna formacja polityczna ma również w swoich szeregach pokaźne stado lizusowatych baranów. Te kłęby wełny zawsze robią wszystko, by się zwierzchnikom przypodobać. Ta forma serwilizmu jest spuścizną zaborów, szczególnie rosyjskiego. Dyrektor jest jednym z nich. Jego nazwisko Kowalczewski, dotąd zupełnie nie znane wypłynęło w jak najgorszych okolicznościach. Nieszczęśnik przypomina Herostratesa, znudzonego szewca z Miletu, który mając dość robienia butów podpalił świątynię Afrodyty. Ta się sfajczyła do szczętu, ale on przeszedł do historii jako patron takiej właśnie drogi do chwały i podręczników. Jakim ekumenicznym zjawiskiem jest bezrozumna służalczość, widać choćby po naszym powiatowym podwórku. Jeszcze się nie zatarły w pamięci bardzo medialne występy i dowcipasy naczelnika Wydziału Oświaty Sławka Kamińskiego, który tymi Szpakowi taką prasę zrobił, że ten w mieście ani jednego mandatu nie zdobył. Trzeźwa i chyba jedyna możliwa w tej sytuacji była reakcja PiS. Ci się odcięli od całej chryi i tym sposobem ból zbaraniałego dyrektora stał się jeszcze większy.

Rzucanie kwitami

Radiowa „Trójka” to symbol, na którym wychowały się miliony Polaków. Tych co mają w nosie politykę a słuchają muzyki najbardziej to cale zajście oburzyło. Dziwi reakcja środowiska dziennikarskiego. Czy nie rozsądniej było zostać i walczyć ale w redakcji – o to o czym krzyczą teraz z wysokości ulicy. Rzucanie kwitami to reakcja przesadzona i trudno wytłumaczalna. Przecież Marek Niedźwiecki miał całe kierownictwo Trójki na deskach, gdyby postawił się okoniem, wsparty kolegami zdziałałby więcej. No niech ich wszystkich powyrzucają! Skoro Trójkowa Lista przebojów to jego dziecko i w pewnym sensie idea, to dlaczego tak łatwo oddał pole? Tak jednym kłapnięciem drzwi zaprzepaścić 35 letni dorobek? Powinien zostać dla tych słuchaczy, których tylko interesowała muzyka. Wystarczyło odwrócić narrację. No, Panowie z PiS, powyrzucajcie nas wszystkich! Ci by tego nie zrobili, bo Straszny Kaczor popełnia błędy, takie jak z wizytą na cmentarzu, ale w życiu nie pozwoli na kult świeckich męczenników. A tych by stworzył z wywalonych na zbity pysk dziennikarzy… Mieć Kaczora i PiS na deskach, pozwolić mu wstać i jeszcze z fasonem odciąć się od całego bałaganu. No rzeczywiście opozycja jest rozbita. Infantylne, tego nie sposób pojąć. Należało zostać, jak ten emigrant z anegdoty, któremu ksiądz emigrację wybił jednym zdaniem. „Zostań! Bo tu jest twój ksiądz i twoja parafia!” Słuchacze stanęliby murem za Trójką, a tak konflikt przeniósł się na „ulicę”. I gdy ktoś zarzuci PiS, że Radio zniszczył, ci odpowiedzą, że myśmy się odcięli. A redaktorzy odeszli sami, czyli sami przyczynili się do dewastacji Trójki. Będzie to niestety wyglądało, jak ten śmieszny pucz w sejmie sprzed paru lat. Widać po reakcjach, że kult barana czy to lizusa, czy barana infantylnego jest wszędzie i święci tryumfy.

Kawiorowy protest

A za jakiś czas może być i tak, że pojawi się radio, w którym znajdą przytulisko wszyscy, co poodchodzili. Z naciskiem na „poodchodzili”. Za komunistycznego reżymu ludzi z robót wyrzucano i to jeszcze z wilczym biletem. Tu chyba o żadne radio nie chodzi i dobro słuchacza. Taką formę „kawiorowego” protestu szary prowincjonalny Kowalski co muzyki słucha mało podda w wątpliwość. Odejść a zostać wyrzuconym to nie to samo, inny ciężar gatunkowy.

Znając chronologię takich sytuacji, pojawi się za jakiś czas anonimowy donator, który sypnie groszem na nową rozgłośnię. A potem okaże się, że oprócz muzyki są i wywiady z ludźmi tylko jednej opcji i to dziennikarzom przeszkadzać nie będzie. W ten sposób historia wykona pełny obrót, a klamra się domknie. Już teraz Trzaskowski z Wojtkiem Mannem razem leją krokodyle łzy.

Jakie czasy, taki heroizm, dziś podeptane buty w tramwaju albo urażone ego to przedsionek dantejskiego piekła. Gdy się to skonfrontuje z postawą Janusza Korczaka, który do komory gazowej ze swoimi dzieciakami poszedł, inaczej nie potrafił, bo się im poświęcił. Mimo że miał oferty ratowania własnej skóry…

Zbaraniały obie strony barykady. I jedyne co ich łączy, to barania reakcja – niewspółmierna do wagi problemu. Życie radiowca nie jest różami usłane, a szczególnie tych, co odeszli, bo mieli bardzo dobrze płatne etaty. Tylko kto do licha ma lekko?! Czy ból jednych jest większy niż drugich? Nie zapominajmy, że mamy kampanię wyborczą i chyba to wszystko na jej ołtarzach złożone. Taka całopalna ofiara najlepsza z barana. Nie wierzycie? Zapytajcie Izaaka.

 

17
9

86 komentarzy do “Baran a sprawa polska”

 1. Panie Piotrze, po co żeś Pan napisał o tych baranach w Australii? Przecież jak PiS się o nich dowie to zechce zająć się ich hodowlą. Najpierw konie, a teraz barany.

  17

  22
 2. „Gdy się to skonfrontuje z postawą Janusza Korczaka, który do komory gazowej ze swoimi dzieciakami poszedł, inaczej nie potrafił, bo się im poświęcił. Mimo że miał oferty ratowania własnej skóry…”- cyt. z artykułu.
  Panie Piotrze przeczytałem dokładnie artykuł, z wieloma teza mogę się zgodzić, ale powyżej zacytowana myśl mnie przeraziła. Przecież podobno żyjemy w „wolnym i demokratycznym” kraju, a Pan nawołuje dziennikarzy do poświęcenia swojego życia w obronie radiowej Trójki. Przecież to jakiś absurd. Przez kilkadziesiąt lat grano listę przebojów, ale przyszedł PIS i to również rozwalił przy pomocy swoich nieudolnych ludzi powołanych na dyrektorskie stołki.
  Przecież Kazik śpiewał piosenki o różnych politykach, ale żaden dyrektor ówczesnej Trójki nie zakazywał ich emisji w radiu. Tylko teraz jest atmosfera sprzyjająca takim działaniom. To o czymś świadczy. Do władzy dopuszczono idiotów i nieudaczników na każdym szczeblu, zgodnie z zasadą – „mierny, bierny ale wierny”.
  Wracając na nasze podwórko. W naszym powiecie również zmieniła się władza i to bardzo dobrze, ale czy jest lepiej. Niestety myślę, że jest w wielu obszarach gorzej niż za rządów Szpaka, które ja osobiście krytykowałem na tym portalu.
  Niestety to się nie zmieni, lud za 500+ będzie głosował na PIS i nic tego nie zmieni przez najbliższe lata. O trójce, stadninach koni wolnych sądach i trybunałach niedługo przestaniemy myśleć i mówić. Jeszcze chwila i będzie tylko jedna słuszna telewizja. To pomoże myśleć wszystkich w jednaki sposób zgodny z linią PARTII.

  18

  21
   1. Rp dzisiaj w obronie Trójki na Myśliwiecką przyjechała dziewczyna. Na jej rowerze były przymocowane dwa niewielkie plakaty krytykujące władzę. Była sama, nie stwarzała zagrożenia, ale została siłą zawleczona do „policyjnej suki” (to chyba najbardziej odpowiednie określenie w tej sytuacji) i przewieziona na komisariat. Ona chciała tylko, żeby znów wróciła lista przebojów. Czy nie miała do tego prawa? W latach młodości też słuchałem listy przebojów w Trójce.
    Rp Trójka przetrwała twardą komunę, wrednego Tuska a za Kaczyńskiego poległa. Stadnina koni w Janowie przetrwała dwie wojny światowe, komunę a Kaczyńskiego chyba też nie przetrwa.
    Rp to są symbole, które są naszą historią. To, że Piotr Ślusarczyk popierający na swoim Portalu PIS, w powyższym artykule wzywa dziennikarzy do walki podobnej jaką stoczył Korczak w najciemniejszych czasach naszej historii, to też symbol. Wielu myślących ludzi widzi, że doszliśmy już do ściany. Nie mam nic wspólnego z aaa, po prostu patrzę, widzę i myślę.

    16

    20
    1. Tak ,to są symbole zwłaszcza w przeddzień kampanii wyborczej.
     Podczas kontroli Panie posłanki znalazły obornik w oborze. Zaznaczę ,że jedna z wykształcenia o ile wiem jest weterynarzem. oczywiście z KO ?
     A co do faktów, problemy zaczęły jak zaczęto sprzedawać najlepsze konie i „inwestować ” w bydło mleczne. Kiedy to było ?
     Dziewczyna zachowała się nierozsądnie ,,,nie widzę tu winy Kaczyńskiego.

     16

     10
   2. Bez wątpienia, ciebie też musiał ktoś zmutować, albo jak ten baran z Australii powtarzasz propagandowy bełkot.

    9

    12
   3. Rp, bronisz tego PiS jak za komuny niektórzy bronili jedynie słusznej partii , a brak towaru w sklepie uzasadniali zmową kapitalistów, a nie bezradnością władz. Tak mi się nasuwa skojarzenie, że za bardzo przesiąkłeś tą ideologią i łatwo dajesz się manipulować z tęsknoty za władzą „silnej ręki”. Posunięcia władzy dzielą się na dobre i złe – ostatnio są praktycznie same złe, notowania lecą ostro w dół. Nawet propaganda w prorządowych mediach już nie działa.
    Jak określił ktoś dosadnie – oni teraz nie popuszczą, ten cały wirus to tylko wymówka, żeby trzymać za pomocą Policji i służb naród za mordę – myślę, że coś w tym jest.

    19

    23
    1. aaa pod swoim nick🤔
     O jakich notowaniach mówisz???
     Tak popieram a z ciekawości spytamy kogo i dlaczego Ty popierasz???

     18

     12
     1. Nie popieram żadnej konkretnej partii. Jeszcze trzy-cztery lata temu akceptowałem działania PiS, niestety, teraz już nie. O ile zmiany gospodarcze miały sens, to boje polityczne i kopanie się nawzajem nie służy nikomu. Coraz wyraźniej widać , że poszli po władzę i lukier dla siebie a naród mają za nic. Pycha kroczy przed upadkiem. Upadną tak samo boleśnie jak wcześniej SLD i PO.

      19

      17
      1. Prawda upadną, ale to jest choroba wszystkich dużych formacji. W tym polskim światku to norma…I kamień na kamieniu się nie ostanie.

       8

       1
      2. Zgadzam się aaa , nawet Cesarstwo Rzymskie upadło.
       PiS nie jest idealny a TVP jest tendencje .
       Problem polega na tym,że musimy wybrać .

       11

       4
         1. Płakać trzeba nad tym, że do reprezentowania narodu trzeba wybierać elite a nie przekrój. A my mamy tak niskie standardy że nawet z tego przekroju to raczej nie najwyższych lotów niektórzy, czy to z lewą czy z prawa, czy też że środka.

          15

          14
          1. Nieprecyzyjnie się wyraziłem aaa. Politycy to odzwierciedlenie społeczeństwa. Wtedy o wybieraniu elity zapomnij.

           4

           5
          2. 45 lat komunizmu i niszczenia etyki oraz moralności dziś zbiera swoje żniwo. Najpierw przesiano elity w czasie II WŚ, potem swoje zrobili rosjanie , UB i SB. A dziś swojacy głosują na swojaków, takich , co im najwięcej obiecają.
           Ciągle brak pewnego trzeźwego osądu i dystansu. Ciągle jest „hurra, teraz my, na pohybel przeciwnikom”. Takie to całkowicie niechrześcijańskie w katolickim kraju. Zamiast wyciągnięcia ręki do rozmów, kij i drwiny.
           Zamiast rozmawiać z przedsiębiorcami, słuchać, czego chcą – najlepiej wysłać ZOMO i spałować. Tak jak uczyli w Milicji i na WUML-ach.
           Z samego „chciejstwa” nie zostanie się dobrym politykiem. Nawet miernym politykiem, co najwyżej politykierem i jątrzycielem. Anglicy uczą się demokracji od 400 lat, nas też to czeka ? Nie możemy się nauczyć na ich błędach ?

           13

           19
          3. aaa z kim rozmawiać? z „Rudą i Szczurkiem” przecież to prowokatorzy, tumanią naiwnych ludzi. ZOMO , przestań pisać bzdury. Chcesz się uczyć od starszych demokracji , jedź do Francji, zobaczysz jak traktuje się protestujących.
           Naprawdę nie możesz pojąć co robi Trzaskowski w Warszawie?

           16

           14
      3. aaa między dżumą a cholerą jest mała różnica.
       Weź PO-d uwagę śmiertelność 🙂
       Zaczynamy cytować Piotra Borysa, obawiam się, że to zły kierunek 😂😂😂

       12

       7
  1. Gdzie, w którym miejscu, konkretnie, jest napisane, że autor wzywa by dziennikarze poświęcali życie za radio? Czytałem tekst trzy razy i takiego apelu nie widziałem. Proszę więc o wskazanie tego fragmentu.

   4

   2
   1. do emerytowanego polonisty
    Słaby to polonista, który czyta i nie rozumie, dobrze, że już emerytowany. Trudno często zrozumieć co poeta Mickiewicz miał na myśli, ale twórca tego tekstu jak najbardziej żyje, to może wyjaśni co miał na myśli wspominając Korczaka. Ja zrozumiałem, to tak że dziennikarze obrazili się o byle co, nie podjęli wysiłku przeciwstawienia się i wytłumaczenia władzy, że nie ma racji i opuścili swoich słuchaczy rezygnując z pracy w Trójce. Przypominając postać Korczaka autor chciał powiedzieć, że o pewne wartości należy walczyć do końca, poświęcając nawet własne życie. I ja się z tym nie zgadzam, bo gdy przeciwnik wykazuje brak rozumu to nie da się z nim walczyć metodami Korczaka. Potwierdzeniem tej tezy jest chyba wpis na który odpowiadam.
    Panie Piotrze gdybym nie miał racji, to proszę o wyjaśnienie tego co autor miał na myśli, bo ja polonistą zdecydowanie nie jestem.

    4

    8
 3. Do „do Rp”. Ta dziewczyna nie dała się wylegitymować Policji, dlatego została zatrzymana. Takie były i są przepisy przepisy policji, która wywiązała się z obowiązków. Jak ciebie zatrzyma policja i się nie wylegitymujesz, też zostaniesz zatrzymany.
  Jeśli nie wiesz nie pisz. Nie wierzysz to sprawdź na sobie np w Krasnymstawie. Policja w każdej chwili ma prawo cię wylegitymować nawet bez tych „plakacików.
  W „jakiej obronie Trójki”? To rząd Trójkę chce zamknąć?! Sami rzucili papierami, bo powstaje nowa komercyjna stacja. .Pisz z sensem.

  13

  10
  1. do felczera
   Policjant ma prawo wylegitymować każdego z nas, jeśli podejrzewa, że popełniliśmy przestępstwo lub wykroczenie, jeżeli nasze zachowanie stwarza zagrożenie dla nas lub otoczenia albo gdy prowadzi poszukiwania przestępców lub osób zgłoszonych jako zaginione.
   Tak mówią przepisy o legitymowaniu. W związku z tym jeżeli nie stwarzam zagrożenia i nie zachowuje się podejrzanie, to chyba nie powinna policja sprawdzać mojej tożsamości. Nigdy do tej pory nie sprawdzała, ale dzisiaj to już nic nie wiadomo.
   Ten rząd to chyba do końca sam nie wie czego chce. Musi na bieżąco biegać i pytać na Żoliborz.
   Nie wiem też czy radio utrzymywane z wpłat słuchaczy długo przetrwa.

   9

   12
 4. Pedofile w wywiadzie.

  Portal „Służby Specjalne” ujawnił, że doradca szefa Agencji Wywiadu Piotra Krawczyka został zatrzymany w piątek pod zarzutem pedofilii. Oficer ma się bronić tym, że podmieniono mu leki psychotropowe.

  Według ustaleń dziennikarzy oficer oskarżony jest o molestowanie syna swojej siostry. Obecnie jest poddawany badaniom.

  https://www.wiesci24.pl/2020/05/24/doradca-szefa-agencji-wywiadu-zatrzymany-za-pedofilie-to-protegowany-ministra-wasika/?fbclid=IwAR2-vZ6HgIyceOLELPLPVQkr9m-TGZ6H7_61Cat2BGNPhnvsW0m98cHT7R4

  7

  18
  1. Cezary Gmyz, korespondent TVP, zawiadomił polskie organy ścigania w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa przez Polskie Stronnictwo Ludowe. Dziennikarz uważa, że partia Kosiniaka-Kamysza w sposób nielegalny finansuje portal “Wieści24”, który nazywa odpowiednikiem “Soku z Buraka” wśród ludowców.

   Brutalna kampania Panie Borys (pucio)

   14

   6
   1. Czyli według pańskiej retoryki pedofilia i sodomia w wykonaniu populistów i socjalistów z partii rządzącej jest dobra!? Weź pan ogarnij się, już o nieletnich prostytutkach zza Buga u posła Kuchcinskiego nie wspomnę ….

    15

    19
    1. Panie Borys ! (pucio)
     Paszport Polsatu nie jest dokumentem 😂
     Nie wstawiaj Pan tego g…..a bo robi się niedobrze!!!

     15

     8
       1. W planach nie było żadnej książki ale widzę że odzywa się u Pana schizofrenia paranoidalna…

        7

        16
 5. Fakty czy mity, pytam:
  – 144 mln zł, dotacje rządu PiS na biznes brata i żony min.Szumowskiego,
  -200 mln zł, zakup przez respiratorów od handlarza bronią 3 razy drożej niż na rynku,
  – 20 mln zł, zakup nieskutecznych testów na wirusa,
  -12 mln zł, na zabawę Morawieckiego z ministrami na lotnisku Okęcie na zabawę w lądowanie Antonowa,
  -30 mln zł na druk pakiecików wyborczych, które ponoć już zaginęły,
  -2 miliardy zł, na zabawę w chowanego Dudy i Kurskiego,
  a wcześniej afery z Komisją Nadzoru Finansowego z Getin Bankiem, 2 wieże na Srebrnej, afera GetBeck.

  20

  22
  1. Fakty są takie, że za rządów PO- PSL
   Firma Szumowskich miała dużo większe dotacje.
   Fakty są takie ,że budżet państwa tracił na VAT setki miliardów złotych
   Itp itd.
   „Pieniędzy nie ma i nie będzie”
   „Gdybym wiedział gdzie te pieniądze są zakopane”😂
   Tęskno Wam za tym?

   21

   13
 6. Gorzej niż za Szpaka jest w szkole w Łopienniku. Kiedyś kwitło życie towarzyskie szczególnie w łopieńskiej Zatoce Sztuki-sali 12. Kwoki były zadowolone. Nowa dyrektor goni do roboty, a to nieludzkie dla tych co kiedyś w borowinie dupę moczyli.

  12

  9
  1. A ja myślałem, że kwoki dupki moczyły w Borowicy, byłoby taniej. Tak czy siak, co se wymoczyły to se wymoczyły, poznawały świat.

   7

   7
   1. Jak wróci do szkoły Sapo, to może borowinki wrócą i pupcie kwok znów będą zadowolone. Ja bym na jego miejscu do Łopiennika nie wracał. Portal znów będzie zapewne pisał o fachowym nauczaniu tego pana.

    6

    6
 7. Jedni z powodu koronawirusa tracą pracę, zamykają firmy, a drudzy zaprzyjaźnieni z partią Pieniądze i Stołki, w skrócie PiS nieźle na zarazie zarabiają.
  To piszę ja, a nie Piotr Borys, niestety.

  15

  21
 8. Nawiązując do tytułu wpisu: „Baran a sprawa polska” oraz do pojawiających się w komentarzach słowa – „elita”,
  rymem częstochowskim – zapytam:
  „A co szanowni Państwo sądzicie.
  Czy wśród naszej miejskiej i powiatowej elity,
  Częściej się trafia profesor nadzwyczajny,
  Czy raczej zwykły baran pospolity?” 😀

  14

  4
 9. Na ulicy stali,
  rower Jej zabrali,
  chłopcy już się cieszą,
  dziewczę idzie pieszo.
  KOCHAM TEN ŻĄD I MILICJĘ.

  8

  15
  1. „Towarzyszu mieszko , dobrze wypełniacie swój obywatelski obowiązek,,NO!!!”

   Reaktywacja Ormowców?

   16

   8
   1. Sympatycy pisu są robieni w balona przez swoją partię i jeszcze się z tego cieszą. Nie trzeba przykładu z Australii.

    13

    15
    1. Trolpisze:
     21 maja 2020 o 19:10
     Kto Ci napompował takich bzdur!? Przecież my nie mamy żadnej gospodarki.

     Nie trzeba Trolu 😂

     12

     5
 10. ,,Wystarczy nie kraść lub gdzie się podziało 70 MLN ZŁ” – TYLE I AŻ TYLE KOSZTOWAŁY WYBORY PiSdenta w dniu 10 maja zarządzone i przeprowadzone prze J.Sasina, które się nie odbyły. Pan Sasin przebywa na kwarantannie, tylko nie wiadomo czy tej od wirusa czy tej od rządu(oby jak najdłużej). Tak się bawi pierwyj sort naszego narodu. Płacili zaliczki nawet bez umów. Być może partia Pieniędzy i Stołków pakieciki wyborcze będzie załączać jako wkładki do Trybuny Ludu. W ten sposób przydałyby się na coś suwerenowi.

  12

  19
  1. Ten ll sort to chodzi o współczesnych ” ormowców”donosicieli.
   Temat wyborów zamkną Pan Czażasty, nawet wspomniał o baranach😂

   13

   8
    1. Trolu jedź do Austri 😂 źle zaparkuj to przekonasz się co znaczy „sygnalista”
     UTW. gratulacje!

     14

     5
 11. eRpe, taki z ciebie znawca ormowców i ich obyczajów jakbyś w przeszłości miał kogoś bliskiego wśród nich. Ten Dziennik doskonale zlustrował z imienia i nazwiska osoby z establishmentu powiatowego należące do ORMO, tobie wychodzi to dużo gorzej. Najlepiej poszukaj ormowców w rodzinie.

  9

  14
    1. Panie Borys, prawdopodobnie z Pańskiej głowy.
     Zniekształcenia poznawcze w zaawansowanym stanie.

     11

     6
     1. Widać że partia nakreśliła światopogląd poznawczy ograniczający się tylko do bełkotu z reżimowych mediów

      8

      12
      1. Panie Borys to jakiś paralogizm
       Co mają wspólnego Żydzi w sejmie z moim światopoglądem
       Ma Pan dziwną obsesję

       10

       5
 12. Pod życzeniami dla MAM nie wypadało, to napiszę tutaj o ojcach.
  Za takiego uważał się chyba były wójt Kuchta, który zostawił gminie Łopiennik ogromne problemy finansowe i byłego dyrektora Sapkę. Za grube miliony wyremontowano posterunek policji i przekształcono na urząd gminy. Ciekawi mnie tylko, dlaczego nie zmieścił się tam urząd stanu cywilnego, który nadal pozostaje w swojej starej siedzibie. Jeżeli chodzi o Sapkę, to Kuchta powinien go zatrudnić we własnych włościach i rozwiązać problem szkoły i gminy. On taki śliczny i z PSL-u. Jako dama do towarzystwa nadawałby się znakomicie. Dzięki polityce kadrowej Kuchty i Sapki teraz trzeba dokładać do wynagrodzeń nauczycieli potężne pieniądze, których jak wszystkim wiadomo gmina nie ma. Tych wszystkich, których zatrudnił Sapko za zgodą Kuchty powinien ten ostatni finansować.

  7

  4
 13. Najgorsze jest to, że Adżejowi spadają słupki. Chyba niestety będzie musiał się spakować. Trochę jest za słaby, nigdzie go nie znają za granicą, no raz, Trump pozwolił mu stanąć obok swego biurka jak coś tam podpisywali. Wykańczają go wszech obecne afery w PiS-ie, zwykłe złodziejstwo i nieumiarkowanie zaplecza. Dojna zmiana zjada się sama. Smacznego.

  12

  17
  1. Procenty spadają a liczba głosów rośnie 😂 frekwencja wzrosła Panie Kuglarzu. Matematyka na poziomie podstawowym wystarczy.

   12

   10
 14. Trolu, on wcale nie wstał, jemu się tylko tak wydaje. Zwłaszcza Twoje nokauty czynią go bezradnym. Ale trzeba mu przyznać, że zacięty i waleczny jak każdy pisowiec. Skąd się tacy biorą, przecież nikt ich specjalnie nie sieje, a rosną.

  12

  15
 15. Całe to bagno ( inaczej: łajno) dzieje się niestety za aprobatą kleru, który czerpie nie małe korzyści z tego ,,układu”. Już Mikołaj Rej w Średniowieczu widział niebezpieczne dla narodu związki władzy i kleru. Układ ma to do siebie, że jego uczestnicy wzajemnie się chronią i popierają, tak aby ciemny lud niczego nie widział i nie wiedział. I co najgorsze, w tym ciemnym ludzie mają pomagierów, którzy za ochłapy to popierają. To nic, że nasz wspólny majątek jest bezlitośnie rozkradany, bo taki np. eRpe już się bardzo martwi jak oni będą żyć, gdy nie wsadzą nikomu drogich i felernych maseczek, testów medycznych, respiratorów. Jak oni będą żyć, gdy rozliczą ich z tych wszystkich afer, przez które straciliśmy miliardy i zepsuto państwo? Siedzą na nas wszystkich okrakiem jak na szkapie z Janowa Podlaskiego i duszą. A propos, minister rolnictwa powiedział w radio, że ostatnio to nawet te koniki lekko podkarmiono, dano lepszego sianka i nawet owsa. Nam też, żebyśmy nie zdechli i ich wybrali podrzucą trochę ,,siana”. I tylko nie zapomnijcie iść do urn, bo układ na Was czeka. Oni muszą żyć.

  12

  13
   1. Zanim do Polski dotarł Renesans to siedemnasty wiek już był prawie. A jeżeli zastanowić się nad naszym kościołem, to jednak mam wrażenie że jeszcze Renesans jeszcze nie dotarł do nas. U nas to wszystko później nieco.

    4

    18
    1. „Zanim do Polski dotarł Renesans to siedemnasty wiek już był prawie”
     Panowie oszczędźcie mi tych analiz, bo nie zdzierżę. Ludzie to czytają. Sami sobie odbieracie powagę pisząc te głupoty i nie szkodzi, że anonimowo. Barok w Polsce datuje się od połowy XVII wieku. Poprzedzał go Renesans, który trwał ok 150 lat…Litości…

     14

     5
      1. Jak powiedział pewien historyk
       „kto nie zna historii jest skazany na jej powtarzanie”
       Przez ostatnie kilka lat mamy pewnego rodzaju”Renesans”i to od nas zależy czy nie cofniemy się do „Średniowiecza”
       -ktoś tu kiedyś napisał, historię można interpretować w dowolny sposób 😉

       Absolwenci „słynnej szkoły” to wybitni specjaliści od gospodarki, historią zajmują się dorywczo 😂

       16

       6
 16. Wydaje się, to niektórym, że Grodzki zastąpi prezydenta. A Budka zostanie premierem 😜
  Siewco , tytuł artykułu jest odpowiedzą na Twoje pytanie.

  13

  6
 17. Coś mi się wydaje że te Respiratory, Kuglarze i inne to jedna osoba bo to samo pisze. To jakiś komuch tutejszy nie bardzo lotny, myli fakty, nie ma podstawowej wiedzy. Panie Ślusarczyk za Reja brawo. W średniowieczu to się po łacinie pisało, oczywiście dzięki Kościołowi, bo on dał język i alfabet. Renesans, inaczej Odrodzenie – języków narodowych – w piśmie.

  11

  9
 18. Panie Felczer. Komuch nic nie poszanuje tylko wszystko zdepcze jak ta świnia w chlewie. A świnia książek nie czyta.

  8

  4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *