Z przymrużeniem oka o miejskim podwórku

 

Maj ruszył z kopyta, wypłaszczyła się krzywa zachorowań na koronawirusa. Ale są i tacy którzy uważają, że nie ma pandemii, a to wszystko to” światowy spisek na którym zarobi Bill- Lisek”

Szymon Hołownia, kandydat na Prezydenta padł ofiarą akcji „zostań w domu, czytaj książki”. Biedak przeczytał konstytucję Kwaśniewskiego i to nie raz. Rozbeczał się, posmarkał po jej lekturze, jak pensjonarka po miłosnym zawodzie. Osobiście znałem jednego Szymka, który też łkał często, ale tylko jak pół litra się skończyło. Po trzeźwemu nigdy nie szlochał…

Siła spokoju

Do ochrypnięcia wrzeszczą ci, co się szczepić nie pozwolą, a jeśli już do tego dojdzie, to po ich trupach. Kidawie poparcie spadło do 2%, a tyle to wspomniany już Kwaśniewski miał w Charkowie w wydychanym powietrzu, jak się turlał po oficerskich grobach. Teraz wymienili ją na Trzaskowskiego, żeby się totalnie nie ośmieszyć. Takie podmienianie to kiedyś na wsi stosowały gospodynie. Jak kwoka była dobra to jej jajka podkładały. Nigdy się nie zdarzyło, żeby kura się połapała. W polityce to pierwszy taki przypadek, ale naród nie kura i już się chyba połapał. A w ogóle to ten Trzaskowski, do siennickiego Proskury podobny, bo i on miał aferę z oczyszczalnią jak Lesio. Wybory prezydenckie mają być, tylko że z nimi jest tak, jak było ze zniesieniem wiz do USA. Bo że będą wiedzieli wszyscy, ale kiedy to już nie wiedział nikt…

Ale to wszystko w Polsce się dzieje, hen daleko. U nas spokój, bo widać nasza krasnostawska chata skraja. Dziś ciut o burmistrze Robercie Kościuku, którego prywatnie bardzo szanuję i jest mi niezmiernie przykro cokolwiek o nim napisać…Albowiem Robert jest bez wątpienia najsympatyczniejszym ze wszystkich dotychczasowych włodarzy grodu nad świńską rzeką.

Chłopisko z niego spokojne, jak toń jeziora w głębi dziewiczej puszczy, pokrytego kobiercem rzęsy wodnej w taki sposób, że czołgiem po nim jeździć można. Taki niewzruszony jest. Ot, człowiek bez układu nerwowego… Taki jakby rozbrykanym dzieciom w przedszkolu zaczął bajkę czytać, po dwu wersach maluchy by się pospały, jak styrany górnik po szychcie. Pruskiego błysku w oku takiego, jak u Jakubca nie uświadczysz. Co najwyżej bukiet fiołków…Głosu nie podnosi. Jak mu tam czasem coś Jakubiec wytknie, to się najwyżej skrzywi jak 3 latek po łyżce tranu. A jakby Robert dał twarz do kampanii walki z nerwicami, wszyscy by mówili, że to fotomontaż, bo takiej facjaty nie ma w naturze. Taki ten Robert jest – krasnostawska siła spokoju. Był już taki jeden w naszej najnowszej historii. Tadek Mazowiecki się zwał.

Żelazny pomagier

Ma Robert jednego radnego w Radzie Miasta i sieć sklepów. Tylko w rządzeniu to pierwsze ma znaczenie, a drugie zupełnie nie. Dlatego Robert I Spokojnolicy ma ciężko, jak koń węglarza i zawsze pod górę. Otoczenie polityczne ma bardzo intrygujące. Taki Wilkołazki mimo, że swoje dostanie, to i tak publicznie Kościukowi szpilę wbije. Znowu PZK, te stare lisy szarpią Robertowe portki wedle uznania. Ale na tych jest sposób. Niestety, Wilkołazki od PZK gorszy politycznie, bo swój organ prasowy ma. Jakby go tak zapytać o ów, by się Marcin zaparł jak ksiądz nieślubnej córki…To co w takim razie pomyśleć o pisemku wydawanym periodycznie, w zależności od potrzeb politycznych przez Romka Żelaznego? Oczywiście ów periodyk do nabycia w sklepiku na rogu. A sklepik czyj? Czytałem parę numerów i jeśli nie pisano o „Krasnostawianach” patetycznie, pomijano ich milczeniem. Ostatni numer ukazał się pod koniec marca.

Ten aż kipi od rojeń autora, zabarwionych zoologiczną nienawiścią do PiS. Ale jedno jest charakterystyczne: miejsce dystrybucji i złego słowa o „Krasnostawianach”. Bo skoro, co jest u Żelaznego wyartykułowane, Nowosadzki jest zdrajcą i dezerterem, albowiem został wicestarostą i jest jako PZK koalicjantem znienawidzonego PiS. To już Suchorab, który jako „Krasnostawianie” siedzi w zarządzie Powiatu odszczepieńcem i renegatem już nie jest… Można nagiąć rzeczywistość? Można! Sam Wilkołazki to postać z najgorszego politycznego koszmaru. Ale czapka z głowy za to, jak ludzi do tej „swojej formacji pomocniczej” dobrał, jak ich omotał i wytresował.

Z diabelskim sprytem

Ma Jędrek Kmicic godnego następcę takiego, że diabły w piekle skrobią się po kosmatych łbach i gotowe się nawrócić, żeby tylko Wilkołazki jakimś cudem do nich nie trafił. No a kogóż on tam ma? Agnieszka Pocińska-Bartnik, zawsze perfekcyjnie do sesji przygotowana. Od makijażu po interpelacje, a te czyta takim tonem, że jakby mi coś kiedyś sprzedała, nie miałbym odwagi poprosić o resztę. Ma i dwóch fizjoterapeutów, ci jak wiadomo, najsprawniejsze mają dłonie. Bo jak nie niosą ulgi zmęczonym mięśniom, to wędrują do góry, tak jak Marcin chce. Są i inni…  Bezwzględny jest Wilkołazki i gibki, choć zawalisty. Wszystko zrobi tak, żeby na pierwszym miejscu było jego nazwisko. A oto próbka z oficjalnej strony Muzeum Krasnostawskiego z 21 kwietnia br.

„Nad przygotowaniem projektu pracował dwuosobowy zespół w składzie Marcin Wilkołazki oraz Mateusz Soroka, przy wsparciu dyrektora muzeum Andrzeja Gołębia.”

Można odnieść wrażenie, że dyrektor Andrzej Gołąb kawę i ciastka donosił, albo jak to Gołąb – siedział na parapecie za oknem. Nie zdziwi, że jak Marcin w Bieszczady na kanikułę jedzie, wilki na ukraińską stronę wieją. Bo to basior nad basiory! Po „diabelsku” zagospodarował przestrzeń w mieście, pod chwytliwym hasełkiem, że mieszkańcy dla miasta. W ten sposób wszystko ma pod kontrolą i nic nie powstanie konkurencyjnego, bo on ma wszystko w łapach. Siedzi jak król duński na sundzkich cieśninach. Idea chwyciła, bo jak miała nie chwycić, tu krwi nie poskąpi nikt. Myślą Krasnostawianie, że miastu służą i społeczności, ale gdzie tam… Wilkołazkiemu służą tylko o tym nie wiedzą lub nie chcą wiedzieć. Po co mu ta formacja? Ano widać Marcin parcie na szkło ma, a bez armijki mógłby jedynie w domu pogaworzyć, a tak karty rozdaje – nieważne, że znaczone.

Manewry w szufladzie

No i jak się te parę szabel ma, coś się w grajdołku znaczy, inaczej na ciebie patrzą. Chciałby taką kompaniję mieć radny Zieliński Krzyś i nawet miał jej zręby tylko przekombinował, więc zostały mu już tylko ołowiane żołnierzyki w szufladzie na które wrzeszczy, że go słuchać nie chcą. I oczywiście śni, że w fotelu wicestarosty zasiada, ale takim dużym na miarę jego ego. Takim, że jak Krzyś w nim siedzi to nogami w powietrzu majta…

W wyborach samorządowych 2018 roku kandydata do wyścigu na fotel burmistrza Marcin nie wystawił. Do dziś nie wiadomo, dlaczego? Pasowałoby jemu startować, ale mógłby przegrać. Wizerunek by ucierpiał? Tylko że przegrana w niczym nie urąga, ale podnosi wartość, siłę formacji i mandatów by miał więcej. Pewny był, że tych zdobędzie więcej, ale dziadki z PZK skopali mu polityczną rzyć, bo mieli Jakubca w wyścigu do fotela burmistrza. Mógł wystawić, a co, Bartka Witkowskiego, a ten był chętny i były między nimi rozmowy. Może nie wiedzą tego wszyscy, ale Bartek jest członkiem „Krasnostawian”. Ale bezinteresowny lider Marcin znalazł więcej i w krótszym czasie argumentów na „nie” niż Ruscy na „tak” w 1939, jak się na nas szykowali…Być może brak kandydata na wybory wiąże się z czymś, co jest kresem suwerenności Wilkołazkiego, ale on to umiejętnie maskuje. Skąd wziął się pomysł z Piotrem Suchorabem na liście do powiatu? Ten najbardziej zaszkodził Stafijowskiemu, który w Krasnostawianach był od zawsze.

Należy pamiętać, skąd Marcin dostaje i dostawał przysłowiowy chleb. Jest jeszcze w otoczeniu „wszechstronnie wykształcony” Dyrektor Promocji Miasta i radny powiatowy Zieliński, który jak trzeba, to się z Wilkołazkim dogada, mimo różnic. Wszak Romek Żelazny w ostatnim numerze „periodyku ze sklepiku” o Zielińskim pisze i to tak, jakby chwalił, promował jego osobę i zachowania. Nie takie sojusze widziały krasnostawskie bruki. Choćby sojusz Szpaczo-Cichoszowy z ostatnich wyborów parlamentarnych, którego architektem był Krzysio.Tym bardziej, że pisanina Romka, Krzysiowi na rękę, bo ten wali na oślep w PiS i Nowosadzkiego. A Krzyś na PiS zły za to, że go z klubu radnych wywalili z hukiem a na Nowosadzkiego, bo mu wicestarościński stołek rzekomo zagarnął. Biedny tylko ten Robert, bo robi za zakładnika u wszystkich i tak go omotają pajęczyną intryg, że będzie musiał w dowód patrzeć i w lustro jednocześnie, by się upewnić czy to jeszcze on…

 

 Piotr Ślusarczyk

 

PS.

 

Będzie gorzej…Była doskonała okazja tuż po wyborach samorządowych w 2018 roku. Należało, Panie Robercie, Jakubca wiceburmistrzem mianować. Wszak między wami było jedynie 40 głosów różnicy. Jakubiec zostałby doceniony i jeszcze dałby swoich radnych. Dodatkową gwarancją spokoju całego PZK byłby Nowosadzki oddany pod zastaw do Leńczuka. To byłby Pański polityczny majstersztyk – najlepsze i najdojrzalsze posunięcie i jedyne możliwe w tej sytuacji. Elektorat w mieście idealnie pękł na pół, a Jakubiec, co by nie mówić, miał niebagatelne osiągnięcia. Miałby Pan start, jak się patrzy! A teraz zamiast roztropnego sojuszu łączy Pana z Jakubcem jedynie fakt przebywania w jednym pomieszczeniu podczas obrad rady czy komisji. I niech Pan nie zapomina o tym, że grozi Panu rola politycznego chłopca na posyłki. Bo na ludziach to się Pan niestety nie zna i przyjdzie za to zapłacić. Jak Tytanik płynie Pan na kolizyjny kurs. Lecz o tej katastrofie nikt oskarowego filmu nie nakręci. Amen…

24
13

50 komentarzy do “Z przymrużeniem oka o miejskim podwórku”

 1. Następnego dnia po ogłoszeniu wyników wyborów samorządowych powiedziałem, że ja na miejscu p. Kościuka poszedłbym w pierwszej chwili pogratulować wyniku Jakubcowi i poprosić go o zajęcie miejsca wiceburmistrza. Wielcy miejscy myśliciele mało mnie nie zjedli. Tymczasem jest to zwykła polityka – należy odłożyć na bok waśnie i spory, gdy jest taka konieczność. Byłaby duża koalicja. A teraz wychodzi na to, że „ogon steruje psem” i poza obrzucaniem błotem siebie nawzajem przez krzykaczy, miasto nie ma żadnych korzyści z obecnego stanu rzeczy. Będzie 5 lat stagnacji i nicnierobienia. Jak na zachodnim froncie IWŚ, okopy będą przesuwały się po 30m w jedną lub drugą stronę, straty ogromne, korzyści żadnych. Nie chce też wspominać, kto te wielkie koalicyje w mieście i powiecie natchnął i sterował.

  19

  24
 2. XD, z jednym się nie mogę zgodzić co na mój temat, dzisiaj w obecnych czasach z całą pewnością powinienem podziękować 3 radnym, pierwszemu za to, że mnie wciągnął do rady, drugiemu za to, że mnie szybko usunął a trzeciemu, że pomógł do niej nie wrócić

  8

  10
 3. Pan Zieliński Krzysztof sam się przecież w UM nie zatrudnił, a potem sam się nie mianował kierownikiem. Relacje Pana Burmistrza i Pana Krzysztofa jak widać są dobre. Poza tym jeśli ktoś bez złośliwości poświęci choć trochę czasu, aby przeanalizować sprawy którymi zajmuje się radny Zieliński w powiecie, to zauważy, że są to kwestie merytoryczne. Sugerowanie jakichś animozji osobistych lub politycznych jest raczej bezzasadne.

  15

  14
 4. Nie znam się na polityce, ale wydaje mi się, że jest jeszcze coś takiego jak honor i lojalność wobec wyborców. Skoro ludzie zagłosowali za Kościukiem to na pewno nie po to żeby potem dzielił władzę z Jakubcem. A to że nie może nic zrobić bo blokuje go Rada Miasta to niech sami teraz wyborcy zobaczą jakich radnych sobie wybrali, którzy zamiast rozwijać miasto, blokują wszystkie inicjatywy tylko dlatego że ich faworyt przegrał. I nie zdają sobie sprawy że tak naprawdę działają na szkodę miasta i mieszkańców. Szkoda że partie czy koła adoracji jednego kandydata,, odmóżdżają,, ich wyznawców.

  14

  11
  1. Masz rację Podatniku, tylko honor w polityce zawsze jest na końcu.
   Jak słusznie zauważył autor artykułu można było „rozegrać” to inaczej.
   Skorzystało by miasto i wyborcy.
   Niestety cele polityczne osiąga się po trudach. Dobrym przykładem jest walka o przetrwanie w PO.
   W Krasnymstawie jest jeszcze jeden problem, Rada Miasta ma duże wsparcie urzędników niższego szczebla. Za słaby mandat do większej roszady. Może w następnych wyborach będzie lepiej?

   Jak wyżej z przymrużeniem oka
   – strefa relaksu w parku i plaża nad Wieprzem 😂

   12

   4
 5. Podatnicy głosowali po to, aby w mieście było lepiej. Po to dostaje się mandat zaufania, aby móc kształtować swoje postępowanie dla dobra miasta. Prędzej wyborcy przymkną oko na współpracę z Jakubcem, niż na ten pat, który jest w tej chwili. Bo to nie służy miastu na pewno. Jedna kadencja 4 lata zmarnowana, teraz druga 5 lat też na marne ?
  Czytaliście ? Do 2022 roku ma powstać rondo na skrzyżowaniu Sokołowskiego i Lwowskiej. Tak podaje Dziennik Wschodni.

  https://www.dziennikwschodni.pl/inwestycje/zamosc-z-obwodnica-krasnystaw-z-rondem,n,1000266712.html

  10

  13
  1. To, że rondo na skrzyżowaniu Lwowskiej z Sokołowskiego będzie wykonane wiadome było już od dawna. Teraz tylko ogłosili to z tzw. „pompką” aby gawiedź się cieszyła i rozpowszechniała, tak jak Pan „aaa”, takie newsy 😀
   Przymknąć oko na współpracę z Jakubcem w mieście, to jak przymknąć oko na współpracę ze Szpakiem w powiecie. Też można 😀 Dla mnie obaj Panowie to polityczna emerytura i jak to się śpiewa: „pora na dobranoc, bo już księżyc świeci” Jednemu to nawet w pełni od jakiegoś czasu 😀
   „Gazeta sklepowa”, „dostępna w sklepiku na rogu, a sklep czyj?” – to pisemko stosujące tzw. „żelazne zasady” polegające na pisaniu peanów i krytyki sponsorowanej. Szczególnie rozwodzące się w swoich treściach, jaki to zajefajny jest radny Wilkołazki. „Gazeto sklepowa” – lustereczko moje – powiedz przecie – kto jest najpiękniejszym radnym na świecie. Śmiech na sali jak się to czyta 😀
   Krzyś z Kubusia Puchatka – celem lotu było lądowanie w fotelu wicestarosty. W wyniku katastrofy trzeba było użyć spadochronu i lądować awaryjnie w miarę miękko w fotelu kierownika wydziału magistratu pod rządami Roberta I Spokojnolicego.
   Robert I Spokojnolicy – żeby o tym spokoju, po zakończeniu jego rządów nie powstało nowe powiedzenie, że „zastał Krasnystaw drewniany, a zostawił … też drewniany” 😀

   15

   9
   1. Nigdzie nie napisałem że się ciszę, ani że się nie cieszę. Po prostu napisali o mieście Krasnystaw. Przed wyborami, dodam. Nawiedził nas poseł od wpadki z pakietami wyborczymi. A gdzie nasza pani poseł, coś jej nie widziałem w pierwszym rzędzie na fotkach ? W Zamościu był poseł Zawislak.

    10

    9
     1. No i znów Cię popieram! Kandydatura Trzaskowskiego spowodowała że wydrukowane wcześniej listy do głosowania są bezuzyteczne zupełnie.

      4

      9
 6. Państwo PiS w pigułce: goście co kupowali i sprowadzali trefne maseczki za grube miliony chodzą po wolności, a ludzie, którzy słusznie i zgodnie z prawem protestowali w stolicy usłyszą wyroki. I jeszcze jedno, KAZIK i KULT nadkruszyli system PiS.

  13

  16
 7. Protestowali zgodnie z prawem, bez pozwolenia.
  A w Krasnymstawie powstanie większa koalicja dla dobra wszystkich 😂
  W te bajki to już dzieci nie wierzą

  13

  7
 8. z „Wojaka Szwejka” – miała trzy nocniki: złoty, srebrny i porcelanowy. A jak z przyszło „bombardowanie”, to zesrała się na schodach.”

  3

  12
 9. Oh! Kurde! Gdzie nie spojrzysz wszędzie Rp. I wszystko wie, na wszystkim się zna, prawdziwy omnibus. Szatan, nie kogut. A ja się pytam, kiedy będzie sąd w sprawie chińskich maseczek?

  4

  13
 10. Tak po prostu, tak po ludzku, bardzo jest mi żal radiowej TRÓJKI. Czego nie tkną to spie….dolą. Jak za komuny zakazane piosenki kruszą mury. A i stadnina koni w Janowie Podlaskim dogorywa w podłej zmianie. Nawet na epidemii nasi politycy potrafią urzeczywistnić hasło: RODZINA NA SWOIM.

  10

  10
  1. A ja wam coś powiem. Mamy pretensje o wszystko i do wszystkich, o radiową Trójkę o stadninę koni w Janowie i wiele innych rzeczy. Politycy obsadzają swoich i mają nas gdzieś, a czy ktoś z was tu i nie tylko tu komentujących puknął się w głowę skąd ci politycy się biorą, a no to wam powiem, oni są z pośród nas to są tacy sami Polacy jak my. I skoro wam się to nie podoba to miejcie szanowni forumowicze pretensje do siebie, bo takim jesteśmy norodem i nie wytykajcie im błędów bo takie same robicie. I który z was by tam nie był, czy to Trol, Pobudka, RP, aaa i wielu innych to inaczej nie będzie bo niestety tacy jesteśmy.

   9

   5
 11. Dlatego wybierajmy najlepszych a nie tych co głównym programem jest władza.
  Nasza demokracja jest młoda , wile przed nami.

  9

  4
 12. eRpe, czy mi się wydaje czy ty płaczesz? Ktoś śmie zrzucać z piedestałów twoje ideały? Jesteś wytrzymały jak sowieckij stachanowszczik.

  8

  13
 13. Już niedługo będziemy wszyscy jak te szkapy ze stadniny w Janowie Podlaskim. Kto zgotował taki podły los bezbronnym zwierzętom, zrobi to i nam.

  8

  11
 14. Miki
  Uprawiasz ormowskie metody w cywilnym ubraniu 😂
  A prawda jest taka, że wyniki gospodarki są jedne z najlepszych w Europie

  15

  5
   1. Panie i Panowie dziękuję bardzo za dyskusję 😄
    Wymiana zdań była bardzo „owocna”
    Wnioski niech każdy wyciągnie Sam

    Może kolejny temat będzie ciekawszy😁

    ps. Trolu nie ściągaj czapki przy wójcie , bo się przeziębisz 😂😂😂

    24

    6
    1. Ok. Powiedz nam jaką mamy gospodarkę. jakie zakłady coś produkujące i jak to ma się w odniesieniu do koncernów francuskich. niemieckich i innych. No?

     6

     12
     1. Nic nie mamy. Ludzie jeżdżą do Niemiec zarobić. Taka z nas potęga gospodarcza panie Rp. Państwo z tektury. Taka prawda.

      6

      14
      1. Nie sciagaj majtek przy wojcie Rp. bo przeziebisz pupę… Jak widzisz ja też potrafię być równie głupi jak ty. gdy tylko zechce…

       6

       11
 15. Gdyby te konie nie były Arabami, może dostałyby nawet 500 plus, a tak tylko posna słoma. Ktoś mówił, że PiS nie lubi Arabów.

  8

  2
 16. Bo te Araby były Arabami i to było nie w porządku. Gdyby to były hucuły, tarpany, konie rasy śląskiej, małopolskiej lub najlepiej WIELKOPOLSKIEJ to gospodarz z PiS-u dałby im nawet jeść i pić. A tak obcego elementu postanowiono nie hodować. W najbliższym czasie powinni eRpe obwołać Tarczą 4.0. Tak dzielnie broni PiS i jego najlepszy rząd oraz najmocniejszą gospodarkę. Z taką Tarczą pokonamy wszelkie wirusy i kryzysy, a świat będzie nam zazdrościł.

  7

  3
 17. aaa inżynieria społeczna ? na mnie nie działa 😂
  Miki , konik polny
  Wstyd, łapka w górę 😜

  10

  1
  1. Akurat jestes wybitnym przykładem co potrafi zdziałać inżynieria społeczna… Pomyśl czy naprawdę wierzysz w to co wypisujesz. a jak już to dlaczego.

   6

   11
 18. Tej paplaniny w tych ostatnich komentarzach już się czytać nie da. Rekordy bije jak zwykle Trol. Wyczytałem u niego że „nie mamy żadnej gospodarki, że u nas nic się nie produkuje”. Litości! A co Pan choćby jesz? Chyba że w Lidlu kupujesz Pan prowiant.
  Panie Ślusarczyk wyślij go Pan na 3-dniową kwarantannę od klawiatury i jeszcze tych „koniarzy”. Żeby jakiś poziom tu panował.

  5

  6
  1. Panie felczer a co ja mogę ale pochylimy się nad tym…mówię tak jak nasz Lesio. Ale zaapelować jak Kosiniak mogę i powiem. Panie Trol i koniarze proszę się udać na kwarantannę do PSO Białka. Może posłuchają…

   4

   2
  2. Felczer. nawet Sokołów należy do zagranicznego koncernu Danisch Crown. podobnie inne inne marki uważane za nasze. cementownie. huty itp. itd. Naprawdę nie mamy przemysłu. A Biedronka to polska jest? Zadaj sobie trudu i wejdź na stronę jakiegoś koncernu, który uważasz za nasz. To przykre. ale niestety tak jest.

   2

   4
 19. Felczerze,stary druhu, zlituj się i daj nam niegodnym zjadaczom produktów z tanich dyskontów trochę tutaj popisać. Dobrze, że o tym nie decydujesz ty, a Redaktor Piotr. Takie zawyżanie przez ciebie poziomu nie jest fair play, gdyż bez żadnych forów nie mamy szans. Myślę, że nie o nasz poziom ci chodzi, ale o niewygodne tematy jak choćby zniszczenie stadniny koni w Janowie Podl., zniszczenie radiowej Trójki, pseudozakupy i podejrzane interesy z maseczkami. To cię boli, tylko nie chcesz tego głośno przyznać. Ty i ta tzw. twoja formacja w tych aspektach zawyżacie poziom.

  7

  7
 20. aaa przestań się klonować:) to już nie jest śmieszne
  Napisz kto zniszczył stadninę ?
  Na temat trójki wypowiedział się Kazik , dobrze go posłuchaj.
  Zawiadomienie do prokuratury w sprawie maseczek złoży minister , sam na siebie?
  I Ty piszesz o jakimś „poziomie”

  5

  2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *