I po wyborach i co dalej!?

 

 

 Już mamy jasność i wiemy, kto nam nieba będzie nachylał w powiecie przez najbliższe pięć lat…

Prawo i Sprawiedliwość wprowadziło do rady powiatu 7 radnych i wykręciło mimo dziadków na listach najlepszy wynik, bo głosowało na nich 8 121 dusz. Okazało się i siebie zacytuję „Ogólnie panuje opinia, że leżą i są liczeni. Nastroje w PiS przez to minorowe, bo sondaże dołują, ale czy akurat tu na Lubelszczyźnie będzie tąpnięcie to się okaże, bo jak głęboko poparcie siadło tego nie wie nikt.”.

Koalicja Obywatelska pod światłym przywództwem podporucznika Jelonka dostała mniej niż oczekiwała. Może trzeba było schować Żelaznego? I tak… oddano na nią 5 958 głosów co się przełożyło na tylko 5 mandatów…

Trzecia droga ze Szpakiem, który uparł się przewodzić do samego końca dostała wciery i zaledwie 5 mandatów, bo liczył na 8. Oddano na nich 5 582 głosy.

No i na koniec eksperymentalny komitet Teresy Hałas „Niezależni” w młodym składzie i bez sztandaru partyjnego zgarnął 2 mandaty. Na nich oddano 3188 głosów.

29
0

20 komentarzy do “I po wyborach i co dalej!?”

 1. No cóż wyszło na to że ludziom w naszym powiecie żyje się dobrze bo wybrali w większości tych co rządzili.Tylko dlaczego w rozmowach każdy narzekał, że powiat się nie rozwija, że ludzie uciekają, a jak przejdzie moment że mogą coś zmienić to dalej stawiają krzyżyk na leciwych, farbowane lisy i powiatowych wyjadaczy dla których liczy się tylko stołek.

  25

  1
  1. Bo Polacy jako naród boją się zmiany i wolą znajomy but na twarzy niż nieznaną wolność wyboru. Jeszcze by trzeba potem się w coś zaangażować zamiast narzekać, po co komu taka bida. Życie na folwarkach skończyło się wcale nie tak dawno temu i to wciąż widać. Klepiemy chłopską dolę i tyle w temacie.

   15

   1
 2. Jednak rozumy wyborców wybrały banicję,bieda umysłowa wkrótce zamieni się na biedę Pozostaje tylko selekcja naturalna…

  13

  3
 3. „Niewdzięczność jest zapłatą Świata”, to przysłowie jak ulał pasuje do naszego światka.
  No bo jak porównać zasługi Pani Teresy Hałas ( niechby tylko uratowany właśnie przez nią, stary szpital gnijący za poprzedniego starosty) kontra Piotr Jelonek z przeszłością w SB. Ona do domu, on do rządzenia, choć przez ostanie 8 lat literalnie nic dla nas nie zrobił. Ale to tylko świadczy o nas samych.
  To w takim razie kim my jesteśmy ? Idiotami. Tylko czy świadomymi czy tylko takimi niedośpiałkami co to jakby wczoraj na świat przyszły. Pamięci to my nie mamy, oj nie.

  26

  1
 4. Kochani do powiatu i sejmiku to przynajmniej było w czym wybierać i można było coś wybrać Ale takie wybory jak w Różanej to hicior Wójt nie miał rywala , więc po co ta kartka ? A radni na dużej weszli bez głosowania i kartki nie było ,a mi się wydaje że też powinna być bo ja np. pietra nie chcę i nie mogłem zaznaczyć NIE !!!!

  13

  1
  1. Na stronie PKW z Siennicy Dużej są podane jedynie statystyki głosowania na radnych z Rudki, przy pozostałych radnych brak danych.

   2

   0
   1. No właśnie głupi naród i tak nic nie rozumie O co to chodzi jakie to wybory? Człowiek nawet nie może się wypowiedzieć czy jest za ,czy przeciw Pierwszy raz byłem na takim głosowaniu!!!!

    2

    0
 5. A to ja myślę co to ani ulotek ani bilbordów 🤔a to nasz radny został z zasiedzenia ,wójt właściwie tez .I tak to, wszystko zostaje po staremu Alleluja i do przodu😁

  8

  1
 6. Moim zdaniem ludzie w wyborach w Polsce pokazali środkowy palec obecnej władzy centralnej – świadczy o tym wynik PiS. Wieszczony w mediach koniec tej partii, że leżą na łopatkach, że się nie podniosą, że w samorządowych będą marginesem. Tymczasem rząd pokazał przy proteście rolników, który przecież wciąż trwa, że interes obywateli własnego kraju ma w dalekim poważaniu. Dlatego ludzie się szybko zreflektowali, że ta „rewolucja 15 października” to tylko miraż, powrót niemieckich rządów do naszego kraju.
  Pisałem już, że do polityki w naszym kraju, także na szczeblu lokalnym, nie pchają się drzwiami i oknami ludzie, którzy osiągnęli jakiś życiowy sukces, tylko raczej życiowe miernoty utrzymywane przez współmałżonków albo będące rentierami z majątku zgromadzonego przez poprzednie pokolenia. Jest też spore grono emerytów, którym marzy się wielka władza, tylko nie mają pomysłu, jak ją wykorzystać, jak dostaną ją do ręki.
  I ten cały tłum chętnych ma nadzieję położyć łapę na publicznych pieniadzach, wykorzystać je z korzyścią – głównie dla siebie.
  Dopóki ludzie nie uwierzą, że ten stan można zmienić, nie zdecydują się na karierę w samorządzie osoby spoza tej grupy życiowych nieudaczników, a może – nie pójdą do samorządu tłumnie, dopóty będzie taka miernota. Bo miernota otacza się taka samą miernotą. Nieudacznik wójt czy burmistrz nie zatrudni w urzędzie dobrego urzędnika z ambicjami i pomysłami, bo taki mógłby mu zagrozić – ludzie lubią i pamiętają dobrych urzędników. Zatrudnia się gburowatych i mrukowatych , bez inicjatywy, trzymających sie tylko i wyłącznie przepisów, a jak są jakiekolwiek wątpliwości – to „ni, panie, nie da się”. Taka niemoc decyzyjno – urzędnicza. I na takie miernoty głosuje potem grono ich rodziny i znajomych. A reszta obywateli zniechęcona nie bierze udziału w wyborach.
  Frekwencja w wyborach pokazała, że połowa wyborców nie jest zainteresowana lokalną polityką – a powinni być odwrotnie, bo to lokalna polityka jest najważniejsza, od niej zaczyna się ta wojewódzka i krajowa.
  Młodzież tłumnie nie poszła na wybory, a emeryci, którzy nie lubią zmiana – wybrali to, co zawsze.
  Do kogo więc te pretensje ? Wystarczyło pójść na wybory.

  23

  1
  1. Dlaczego liderzy komitetu PiS nie próbują stworzyć większości w radzie powiatu skoro wygrali wybory i mają 7 mandatów i ewentualne dwa z komitetu T. HAŁAS?

   9

   2
 7. Ciekawe co zrobi obrotowy Boruczenko Witia może znów zmieni barwy i powróci skruszony na łono macierzy. Będzie miał do wyboru – PO lub PSL (był w jednej i drugiej).
  Ten to zawsze umie wybrać listę żeby być języczkiem uwagi.

  12

  2
 8. Beblusia to nikt nie chcę.Ale cóż on wie wszystko najlepiej,nawet jak mu Renia da szczotkę , to wie jak pozamiatać. A druga Pani to najlepszy zamiennik niemowy,tu okno jej zasłania grab oto i nic nowego

  2

  1
 9. Czy może ktoś powiedzieć co się dzieje z byłym już radnym Krzysztofem ? Chyba dopadła go depresja powyborcza albo może coś gorszego? Wypisuje na swoim profilu sam ze sobą , może coś mu dolega albo leki odstawił . Najbliżej takie przypadki to chyba w Radecznicy leczą.

  9

  3
 10. A czemu to wójt z Łopiennika p .Sawa w swoim powyborczym orędziu nie pogratulował nowym radnym RG wybranym z nie jego komitetu. Widać małostkowość i lekkie lekceważenie. Ponadto w tym orędziu, przede wszystkim dużo o sobie, o swych zacnych cechach, mniej natomiast o pracy i zasługach innych, bez których nie byłoby tak pięknie.

  6

  0
 11. Tyle lat nasz kochany Leszek próbował ściągać do gminy inwestorów, a to biogazownia, a to wytwórnia asfaltu, a to znowu wytwórnia ceramiki przy ujęciu wody. Niestety, krnąbrny i zacofany naród nie pozwolił się ubogacić, w czym główne skrzypce grało kilku niereformowalnych radnych. Pozostała ostatnia szansa, ostatnia kadencja, ostatnie wybory. Trzeba było odsunąć przeciwników postępu sypiących piach w tryby wielkiego biznesu. I oto nastał triumf. Teraz już nikt w plany i do kieszeni zaglądał nie będzie. W końcu gmina rozkwitnie. Inwestorzy z Luksemburga już podpisali umowy, teraz tylko pozostaje jeden drobny szczególik. Głosowanie nad planem zagospodarowania przestrzennego i wkrótce obok naszych domów zaczną piąć się w niebo gigantyczne wiatraki niczym betonowe kwiaty wsi Polskiej. A czy ktoś pytał mieszkańców?A po co? Głupi naród się zorientuje jak przyjadą ciężarówki z betonem lać fundamenty. Gratuluję wszystkim wyboru nowych radnych. Tych, co bronili was przed pomysłami Leszka już nie ma. Czas miłosierdzia dla tej gminy skończył się.

  5

  1
  1. O zakładach, firmach, firemkach, biurowcach i sytych ludziach w niemieckich autach to słyszę od 20 lat. Jak dotąd tylko Bozamet i Chemirol przyszli na gotowe zaplecza. Po dziś dzień pamiętam broszurkę dla inwestorów, gdzie na liście zalet wymieniona była tania siła robocza(!), ale i to nikogo nie przekonuje, aby pchać się tu w cokolwiek od zera.

   1

   0
  2. Abc a czy my mieliśmy jakiś wybór u nas nie było głosowania na radnych, my mamy radnych i wójta danych na zawsze bez możliwości wyboru Nic tylko opuścić ten padół,

   2

   0
   1. Żaden radny nie jest dany raz na zawsze. Bycie radnym to nie wyrok dożywocia. Można w każdej chwili zrezygnować z pełnienia funkcji…

    1

    0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *