Odra wylała…

Taki komentarz się trafił...

W przypadku wylania Odry zarządzono stan klęski żywiołowej na terenie konkretnych powiatów. Dziś mamy stan zagrożenia w całym kraju i aplikuje się jakieś z kapelusza wyjęte przepisy. Zapewne, gdy nie wiadomo o co chodzi – chodzi o kasę, której nie ma w budżecie państwa.
W przypadku stanu wyjątkowego można z definicji ubiegać się o jakieś odszkodowania np za utracone mienie czy inne straty. Natomiast dziś Policja czy wojsko, a także inne służby może zająć komuś hotel w ramach urządzania np. miejsca kwarantanny i nie zapłaci ani grosza . Zostaje wątpliwa droga sądowa.
Nie jestem prawnikiem, ale coraz więcej osób obeznanych z tematem lepiej niż ja wypowiada się w różnych mediach i wszyscy jednoznacznie wskazują, że należy zarządzić stan wyjątkowy. Tylko że dziś PiS ma wyjątkową okazję przepchnąć kolanem Endriu w pierwszej turze, choćby i po trupach wyborców i za żadne skarby z tego nie zrezygnuje, bo ma w ten sposób 3 lata spokoju, mając Sejm i Prezydenta w garści.

Koronawirus jest realnym zagrożeniem dla wszystkich, dlatego mimo kuriozalnych czasem decyzji politycznych, społeczeństwo godzi się na wszelkie obostrzenia, nakazy i zakazy. Trzeba jednak sobie uzmysłowić, że gdy pierwszy szok minie i przyjdzie refleksja, nastroje polityczne w społeczeństwie mogą obrócić się błyskawicznie o 180 stopni. Bo wraz z otrzeźwieniem ludzie będą wyciągać wnioski – dlaczego szpitale i służba zdrowia nie są przygotowane w wystarczającym stopniu, dlaczego mamy za mało lekarzy i ogólnie służba zdrowia za mało zarabia. Gdzie wyjechały nasze pielęgniarki i dlaczego nie szkoli się nowych ? Dlaczego wojsko ani żadne inne służby nie są w stanie wspomóc służby zdrowia ? Wyobraźmy sobie, co stałoby się w przypadku tfu tfu, wojny ? Tysiące rannych i chorych, kto by ich leczył ? Widać dziś jak na dłoni, że nie ma żadnych rezerw w tym względzie, bo gdyby tak było, wojsko już dziś budowałoby szpitale polowe na godzinę „W”, a tymczasem poleciała głowa szefa Agencji Rezerw Materiałowych za kompletne nieprzygotowanie kraju.

Nie można odseparować polityki od tej sytuacji, bo to politycy swoją krótkowzrocznością doprowadzili do takiego stanu, że z kraju wyjechała większość lekarzy i pielęgniarek. Szukać normalnego życia za godziwe pieniądze.
Państwo nie jest od wyborów do wyborów, jak się niektórym, a właściwie większości tzw „polityków” wydaje. Tak samo jak samorząd. One mają realizować pewne długofalowe zadania, które niestety nie wpisują się dobrze w kreatywną księgowość coraz to nowych magików. Utrzymanie zdolności obronnych państwa wymaga stałych , wysokich nakładów. Do takich nakładów należy utrzymywanie kadry lekarzy (w kraju) i pielęgniarek, zapasów materiałowych, szpitali polowych, kolumn transportowych (czyli całej masy karetek).

Tymczasem rząd zrzucił to na barki samorządów nie dając na to pieniędzy. Tak samo jak na nauczycieli czy inne zadania. Dziś jak na dłoni widać, że to krótkowzroczne działanie wszelkich ekip po 1989 roku mści się na nas wielokrotnie. Zacytowałbym klasyka, że mamy „państwo teoretyczne”, ale to nieprawda, bo państwo to my. I widzę, że w większości zdajemy ten wymagający egzamin trudnych czasów – lekarze, nauczyciele, policja. Brawo za ich postawę i pracę. To rząd mamy teoretyczny. Owszem, jest kilka osób, które potrafią stanąć na wysokości zadania, ale reszta jak widać to raczej miernoty. Tak samo jak parlament – dobrzy do liczenia kasy w spokojnych czasach. Niestety, nie ma nikogo na wzór Marszałka Piłsudskiego, który mimo, że nie był wzorem cnót wszelkich, gromadził wobec siebie naród w ciężkich czasach. Widać wyraźnie, że przy następnych wyborach trzeba zrobić ogromne wietrzenie w parlamencie , a i te pseudo „elity” polityczne warto by trochę rozgonić na cztery wiatry.

Jest kasa na 500+ i inne świadczenia do „kupienia” elektoratu – dlaczego nie przesunąć jej na jakiś czas dla tych, którzy dziś naprawdę tych pieniędzy potrzebują ? Na świadczenia dla bezrobotnych – bo tych wkrótce będzie cała masa. Na pomoc dla przedsiębiorców – taką prawdziwą, a nie malowaną jak teraz.

autor: aaa
26
12

54 komentarze do “Odra wylała…”

 1. Puknij się w łeb młotem pięciokilowym! Jak nie wiesz o co chodzi, nie smaruj głupot.
  Stan prawny na teraz jest taki, że 10 maja są zwykłe wybory – urny. Coś trzeba z tym zrobić – w Sejmie.
  Powiedz tym swoim: Kidawie, Tygryskowi albo Biedroniowi, bo oni chcą przełożenia wyborów o 60 dni, ale też w urnach. Przecież wirus wtedy też będzie szalał.
  Proszę Cię, nie pisz tu głupot, przenieś się gdzieś indziej.

  13

  7
 2. W walce z koronawirusem policja tańczy przed dziećmi a wojsko pomaga sprawdzać policji czy osoby objęte kwarantanną przestrzegają zakazu wychodzenia z domu. I tyle?Jeśli brakuje pracowników opieki medycznej gdzie ci wyszkoleni ludzie z policji, wojska,straży granicznej, WOTu i pozostałych służb mundurowych, które powinny teraz być na pierwszej linii frontu
  ? Po co nam wojsko które w walce z wrogiem COVID-19 nic praktycznie nie robi. Komendanci, generałowie pochowali się i czekają na co? To straszne ale śmierć tak wielu osób obnaża jakie miernoty obejmują stanowiska komendantów, dowódców, ludzie którzy nie mają kompetencji kierowniczych a przede wszystkim wyobraźni co do zagrożeń. W wojnie z koronawirusem pozamykali się w swoich gabinetach a na ulice wypuścili swoich podwładnych bez maseczek i kombinezonów.

  9

  7
 3. Pisanie takich komentarzy na tym forum to przyslowiowe rzucanie perel przed wieprze, wola swoje: co by bylo, gdyby Donek rządził, albo gdyby Kidawa zostala prezydentem, co Rostowski powiedzial. Pisiaki, a Gowin wam nie przeszkadza?, przecież on byl razem z Tuskiem i Kamyszem w rzadzie. Tak ładny, katolicki, konserwatysta z Krakowa, albo taki Jacek Sariusz- Wolski, a ten wasz Adrian to nie zaczynal przypadkiem w Unii Wolności, Geremka i Balcerowicza?

  9

  14
 4. NEWSWEEK: Unijni eksperci ostrzegli przed prorosyjskimi trollami w internecie, siejącymi fałszywe informacje na temat pandemii koronawirusa. Unijne służby zarejestrowały ponad 80 przypadków zorganizowanej dezinformacji w europejskich mediach. Trolle używają kryzysu zdrowotnego do siania paniki, potęgowania nieufności i dzielenia społeczeństwa. Jakie wnioski płyną z obserwacji przez ekspertów NATO StratCom dezinformacji wokół koronawirusa?

  15

  3
 5. Oj ja też się cieszę że rządzi pis… Za parę miesięcy będą błagać by być w opozycji. Teraz widać jak działają misiewicze…

  10

  14
 6. Do generała, czy to ksywa !!
  Jeżeli nie , to szacun że osoba która się dosłużyła takiego
  stopnia, bierze udział , na forum uprawiania polityki
  ” bananowej”, w swojej wypowiedzi to masz rację
  że elita służb , pochowała się za, lub pod swoimi biurkami,
  w Odz. SG w Chełmie , na granicy zap…….lają , kaprale , chorążowie, a generał jacuś i jego gwardia pułkowników,
  pracuje nad ochroną naszej granicy, metodą telekonferencji
  lub zmianową , ale w domu,( czy któryś był, na granicy i
  widział jak Ukraińcy piechotą uciekali do siebie, przez
  Hrebenne, małe dzieci ,noc , – 5 mrozu,”tryzubów” nie kocham, ale to też ludzie) , a z ciepłego gabinetu to też
  potrafię zebrać meldunki z terenowych placówek.
  Znam temat ,żołnierz , Bałtyckiej i Nadburzańskiej Brygady WOP. Pozdrawiam rezerwę Wojsk Ochrony Pogranicza.

  4

  8
  1. Maria Konopnicka – ku pamięci przytaczam:
   A jak poszedł król na wojnę,

   Grały jemu surmy zbrojne,

   Grały jemu surmy złote

   Na zwycięstwo, na ochotę…

   A jak poszedł Stach na boje,

   Zaszumiały jasne zdroje,

   Zaszumiało kłosów pole

   Na tęsknotę, na niedolę…

   A na wojnie świszczą kule,

   Lud się wali jako snopy,

   A najdzielniej biją króle,

   A najgęściej giną chłopy.

   Szumią orły chorągwiane,

   Skrzypi kędyś krzyż wioskowy…

   Stach śmiertelną dostał ranę,

   Król na zamek wraca zdrowy…

   A jak wjeżdżał w jasne wrota,

   Wyszła przeciw zorza złota

   I zagrały wszystkie dzwony

   Na słoneczne świata strony.

   A jak chłopu dół kopali,

   Zaszumiały drzewa w dali.

   Dzwoniły mu przez dąbrowę

   Te dzwoneczki, te liliowe…

   11

   6
 7. Zaprawdę powiadam Wam wszystkim.
  Prędzej „aaa” przejdzie przez bramkę kasową w Mrówce z zakupami swymi, niż ktokolwiek inny niż Duda zostanie teraz prezydentem 😀

  7

  3
 8. Medycy bez masek, przyłbic, rękawiczek, testów, kombinezonów to jak żołnierze na I-szej linii frontu bez karabinów, amunicji, butów, hełmów i mundurów. Taką mamy wojnę, a ci wszelkiej i wątpliwej maści ,,wodzowie” chcą nam 10 maja zafundować drugie Waterloo. Tam przynajmniej był prawdziwy i bohaterski wódz, a My co i kogo mamy? I jeszcze większy strach ogarnia jak się widzi ilu mamy zaślepionych ludzi.

  12

  16
 9. W czasie gdy trwa walka z epidemią koronawirusa, Ministerstwo Finansów szykuje nowe uprawnienia śledcze dla Krajowej Administracji Skarbowej. Urzędnicy fiskusa mają zyskać prawo do nieoficjalnego „nabycia sprawdzającego”. Według planów mieliby ruszyć do 65 tys. barów, by kupować kanapki, hot-dogi, kebaby, pizzę, a przy okazji sprawdzać, czy transakcje będą nabijane na kasy fiskalne.
  https://wiadomosci.wp.pl/fiskus-ma-plany-na-po-epidemii-zakup-prowokacja-i-masowe-kontrole-firm-6495595606952065a?fbclid=IwAR0u5sC-np00iQFDgsH2CgtpX-vFQgHeq-Mf0Pd0OTb9qVXLD4kVII1M8Gc

  3

  14
 10. Trolu dzieckiem jesteś?
  Mam Ci tłumaczyć jakie znaczenie miało przejęcie tak ważnych polityków ( liderów PO)

  7

  4
  1. Rp, ty moze Swiadek Jehowy jestes?, erudyta sie znalazl od Pisma Swietego, odnies sie do tego co zasadnicze, niezmiennie rzadzi w Polsce socjalistyczna, judaistyczna partia, ktora prowadzi kraj do zguby, Zaleszyki juz blisko, mowi ci to cos?

   5

   14
   1. Jako że niki Ragnar i Trol łączy mitologia skandynawska odpowiem Wam jednym wpisem
    Trolu obecnie są lekcje w TVP info
    „Kryzys i odbudowa państwa”
    Ragnar , zasadniczo do czego?
    Do Twoich cytatów z Ewangelii?
    Cz obrażania ludzi?

    8

    2
 11. Do aaa !!! Właściwie i pięknie ujęte spojrzenie na obecną
  sytuację. Pozdrawiam i trzymajmy się.

  5

  8
 12. Prowadzę niewielką działalność gospodarczą, zatrudniam dwie osoby i widzę, że nieuchronnie nadchodzą bardzo trudne czasy dla takich jak my. I co gorsze, mam narastające poczucie, że z tymi problemami będę borykał się sam. Chciałem w ZUS-ie dowiedzieć się, właściwie wyjaśnić pewną kwestię związaną z pomocą dla takich firm jak moja. Ze względu na panującą zarazę nie chcę się włóczyć po żadnych inspektoratach, oddziałach czy placówkach terenowych ZUS, zresztą mam pewność, że mnie tam zbytnio nie wyglądają. Wziąłem więc telefon i dzwonię na infolinię ZUS-u i słyszę – we wtorek: proszę czekać jest pan 674 w kolejce, w środę: jest pan 953 w kolejce, w piątek: jest pan 891 w kolejce. Rozumiem, że w obecnej chwili są długie kolejki na infolinii, ale czemu nie można dzwonić bezpośrednio do placówek terenowych, oddziałów lub inspektoratów. Otóż, tam na stronach internetowych tych placówek nie ma wskazanych bezpośrednich numerów telefonów. Niech mi ktoś wytłumaczy, dlaczego płacąc miesiąc w miesiąc cztery tysiące na utrzymanie urzędników ZUS-u nie mogę na co dzień się do nich dodzwonić. Ten stan jest gorszy od koronawirusa.

  10

  6
 13. Znalezione w internetach
  Zaczyna się coś wyjaśniać !
  Otóż rząd PiS, pod płaszczykiem walki z wirusem, chce wprowadzić pakiet nowych regulacji na czas epidemii. Na czym będzie polegać? PiS na dużą skalę chce upowszechnić tzw. przesyłki hybrydowe. Co to oznacza?
  Poczta Polska będzie masowo otwierać koperty, a następnie przesyłki skanować i dostarczać je elektronicznie .
  W przypadku postępowań administracyjnych, egzekucyjnych, karnych, karno-skarbowych lub w sprawach o wykroczenia, gdy przepisy przewidują doręczenie wezwań i zawiadomień (których dostarczenie do odbiorcy powoduje naliczanie terminu biegu sprawy), operator czyli poczta, będzie uprawniona do otwarcia, zeskanowania i wysłania nam przesyłki.
  Czyli np. koperty z kartami do głosowania… będą otwarte i ” oryginalnie przesłane” hybrydowo ?😁😉

  Czy jest już jaśniejsze dlaczego kilka dni temu nowym szefem Poczty Polskiej został nagle mianowany
  Tomasz Zdzikot ,który wcześniej był prawą ręką Mariusza Błaszczaka w MSWiA i resorcie obrony narodowej. ?

  8

  10
 14. Zarazy lubią chodzić parami, Piotrze. Nie dziwi nic. I już niedługo będziemy zastanawiali się, która jest gorszą.

  6

  11
 15. Panie Piotrze Ślusarczyk!
  Czy nie może Pan przystopować tego pokomunistycznego bełkotu tego Jura? Niech idzie do Soku z buraka a nie tutaj śmieci swoimi bredniami.

  9

  6
 16. Wojny ciąg dalszy
  Wobec mało widocznych postępów w walce z wiadomym wrogiem, koalicja zaczyna robić bokami. Do tego naciski na organizację wyborów 10 maja z coraz bardziej kuriozalnymi rozwiązaniami. Nawet największy beton partyjny zaczyna pukać się w czoło i unika komentarzy. Bo co tu komentować ?
  Nacisk na „przesyłki hybrydowe” na poczcie, wybór poczty na operatora wyborów „zdalnych” i powszechne wybory korespondencyjne. Przecież to powtórka z 1947 roku i „3xTAK”. Tylko kto teraz będzie tym zdradzonym Mikołajczykiem, Kosiniak-Kamysz ? Jak bym tej partii bardzo nie lubił, to jest to zagranie nie fer.
  Szanowny „sympatyku siwego lwa” – jakkolwiek często nie zgadzam się z twoim punktem widzenia, to stanowi on pewne urozmaicenie na tym forum, a i informacje widzę czasami masz z pierwszej ręki. Jak tam nasz dzielny żołnierzyk – zorganizuje wybory w Gminie Izbica ?

  13

  11
  1. Do aaa…!
   Zobaczymy , jest na razie cicho, jak w piosence u „Cuga”pt.
   Cisza jak ta , jest dumny ,że wyprzedził Mateusza- premiera,
   w swoich działaniach przeciw CV,” od malutki móżdżek,
   w tak ogromnej glacy”, rozbiera i buduje Centrum Kultury
   w Izbicy, wyrażnie widać oznakowany plac budowy, a to już coś, dla takiego budowniczego jak on, śledzić tylko dokładnie działkę w Orłowie, bo tam też może się coś budować.
   Pozdr………

   6

   7
   1. No przecież w Dąbrowie już coś się pichci, ogrodzenie zrobione, plac wyrównany. Przy Pańskiej fortunie i Rzędziana fortuna urosnąć może 😀

    2

    2
   1. Przecież Duda był w Unii Wolności jak również minister spraw zagranicznych Czaputowicz oraz obecna europoseł Kopcińska a Kaczyński pił wódkę z Kiszaczkiem ale nie przełykał więc wszystko można…

    11

    10
 17. Głosuj na mnie wtedy dostaniesz
  Prawie za darmo każde śniadanie
  Człowiek na odpowiednim miejscu
  Powiedzie Ciebie ku szczęściu
  Tak dalej być nie musi
  Zamknąć granice przed braćmi z Rusi
  A niech bogacze oddadzą pałace
  Milion nowych miejsc pracy

  Czy wierzysz w słowa te?
  Ja nie wierzę w nie
  Czyż one prawdziwe są?
  Nie wierzę im kurwom jak psom

  (jakby kto nie wiedział. Słowa Kazika Staszewskiego do piosenki Kultu)

  https://www.youtube.com/watch?v=IFMX5I6JnyU

  6

  6
  1. ajwaj otóż nie znów nasz krzywousty premier mówi o nowych podatkach a prezydent bądź rezydent zachęca do zakupów w polskich sklepach… których już nie ma…

   „Gdyby wybory mogły coś zmienić, to dawno zostałyby zakazane”.

   Otóż państwo niemieckie podczas drugiej wojny światowej było państwem prawa. Wszystkie zbrodnie były prawnie usprawiedliwione i dozwolone, a żołnierze dopuszczali się zbrodni twierdząc, że wykonywali tylko rozkazy….

   6

   10
    1. Kiedyś Stanisław Lem pięknie to ujął a mianowicie :

     „Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów”

     Proszę nie oponować za jedną słuszną partią czyli pandemią i socjalizmem no chyba że panu za to płacą… co do pańskiego stwierdzenia że w demokracji wygrywa lepszy nasuwa mi się na myśl historia Barabasza i Chrystusa i demokratyczny wybór tłumu…

     Znamienne które raczy każdy polityk

     https://youtu.be/3FMp9Ec3pcY

     i dziwnie brzmiące ale mówiące że nie ważne kto rządzi to jedna opcja polityczna pozostaje bez zmian
     https://youtu.be/-ophiJY5qrE

     4

     7
      1. Jakbym sobie zdanie wyrabiałbym na TVNie bądź TVP info to aż się boję pomyśleć w międzyczasie czytałbym GieWu od Michnika….

       1

       6
 18. Zacznijcie zajmować się ty co się dzieje u nas.Niektórych zastraszają że jak się jest na opiekuńczym to dzwonią i pytają czy wracasz albo dostajesz wypowiedzenie.Masz dymać aż zdechniesz kasa tylko się liczy ani ludzie Brawo POLSKO

  8

  7
  1. Mam gorszych problem, mój pracodawca zawiesił działalność
   Jeżeli ktoś ma pewną pracę to w obecnej sytuacji powinien ją szanować

   5

   0
   1. W odróżnieniu od Pana , Panie Borys nie głosowałem na PiS
    Tylko co to ma wspólnego z obecną sytuacją i pandemią na świecie
    Nie ściągaj Pan tekstów z internetu tylko więcej od siebie

    7

    3
    1. Po pierwsze panie To trzeba uruchomić myślenie bo władza obecna,była i przyszła będzie myslała jak pozbawić pieniędzy …no chyba że ktoś ma zakodowane bycie murzynem bądź niewolnikiem jak kto woli…

     2

     7
      1. To jest najtrudniejsze pytanie… głosować należy na osobę spoza partii rządzącej z racji tego że będzie powtarzam będzie stała na straży ładu legislacyjnego, w tym szaleństwie jest logika otóż obóz rządzący nie będzie przepychał ustaw pod osłoną nocy… a prezydent czyli rezydent nie będzie bezmyślnie tego podpisywał… tyle w teorii…mając na uwadze kryzys oraz roszczenia żydowskie… uważnie radzę oddawać głos…

       1

       3
    1. No jak „wszystkim rozumy powyjadał”, to z pewnością, jak to się mówi – lada moment, coś sensownego i konkretnego na Pani kłopoty również doradzi 😀

     3

     2
    2. Jeśli wybory życiowe sprowadzają się tylko i wyłącznie do konsumpcji to niech się nie dziwi pani że jest jak jest….

     4

     8
 19. Panie Piotrze Borys, litości! Tego się naprawdę nie da czytać, zniechęca Pan ludzi do czytania. Zniechęca Pan nie tylko treścią, al i formą. Dlaczego nie używa Pan interpunkcji? Jak szkołę Pan skończył, pardon, do jasnej cholery?

  3

  2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *