Słońce świeci, dzięcioł stuka- Jurek Lewczuk winnych szuka

 

Dziś prezentujemy znaleziony w sieci ciąg przemyśleń związany z Tour de Pologne wójta Izbicy Jurka Lewczuka. Kto zacz? Myślę że przedstawiać nie trzeba, bo to znany wszem i wobec oryginał kresowy, facecjonista i zapalony myśliwy oraz wielbiciel jednośladów. Jak wynika z tekstu, przemyślenia pędzą przez jaźń Jurka niczym peleton kolarski, jest i kilka malowniczych kraks. Zapraszamy do lektury, a pisownia oryginalna.

Jurek Lewczuk

I po wyścigu- nawet helikopter odleciał…… Jako Wójt Gmin Izbica – dziękuję pracownikom,, administracyjnym,, UG w Izbicy, pracownikom,, fizycznym,, UG w Izbicy, paniom z Kół Gospodyń Wejskich: w Wirkowicach, Tarnogórze, Ostrzycy, Romanowie , w Dworzyskach, pracownikom GOK w Tarnogórze – sołtysom w/w wsi ; za przygotowanie wiosek zlokalizowanych na trasie wyscigu i promowanie Naszej Gminy, dziękuję wszystkim mieszkancom za aktywny udział w tym pięknym wydarzeniu…. Niestety wyścig przez teren Naszej pięknej Gminy Izbica- odbywał się tylko i wyłącznie po drogach powiatowych. Władze powiatu krasnostawskiego,, lekceważąco,, podeszły do tego zagadnienia – w Innych powiatach: zamojskim, chełmskim… Starostowie wykorzystali Tour de Pologne- do tego między innymi by położyć nowe dywaniki na swoich drogach – promując powiat i poszczególne gminy( vide chociażby drogę powiatową biegnąca przez gminę Nielisz – od Maszowa w kierunku Wirkowic.). Nasi,, krawaciaże,, z powiatu krasnostawskiego ,, zmobilizowali się przy lepieniu dziur, koszeniu poboczy i ,, obcięciu kilkudziesięciu gałązek w przydrożnych rowach,, , i chwała im za -to,, Starosta odniósł życiowy sukces – jak powiedział do-mnie- cyt…. Nie będę robił Tour de Polonge nowego asfaltu ….. Innii umieli pozyskać fundusze , by się niewstydzić( a unas coś mi się wydaje, ,,że pan starosta nie zarządza powiatem – lecz nim administruje,,), . . . I tak zrobili ,,dużo,,. . Z tym ,że prawdopodobnie na drodze powiatowej w Romanowie jeden z kolarzy na ,,idealnie,, polepionej drodze po-prpstu się wywrócił…. Jedni mogą a inni w chwale i glorii dali sobie na spocznij…. Szkoda bo następny wyścig może odbyć się za 50 lat. Nowa droga powiatowa, to nie tylko gospodarna ręka włodarza powiatu ale przede wszystkim bezpieczeństwo dla jej użytkowników…. I nie chodzi o z- ósemkowane koła- szprychy się naciagnie a życia się nie wróci. Jestem za Rozwiązaniem Powiatów, jako zbędnego ogniwa administracji samorządowej….niegdyś sprawy z zakresu chociażby: komunikacji, geodezji, ewidencji gruntów, sprawy budowlane -prowadziła gmina….. przynajmniej nasi mieszkańcy ,,nie musieli się kłaniać naszym urzędnikom w pas,, ….ktoś już policzył każda gmina poza bieżącym utrzymaniem dróg (obecnie powiatowych) prowadzenie spraw, które prowadzi powiat- to po realizacji w/w zadań- gminie zostałoby jeszcze ok 3 miliony zlotych… Więc chyba warto Panie i Panowie posłowie zrobić wreszcie porządną reformę samorządową- na miarę XXI wieku……+ Do tego prawdziwą reformę szkolnictwa- np… szkoły podstawowe……… To naprawdę byłaby tzw. popularna decyzja…. Władza Centralba by tylko zyskała na popularności i obdarzona, by zostala- tak myślę szacunkien tysięcy wójtów, burmistrzów i prezydentów miast – czyli samorządowców. A samorząd to ludzie: wiosek, miasteczek i miast…….. A może się mylę? …..

Źródło: FB Jurek Lewczuk

16
5

7 komentarzy do “Słońce świeci, dzięcioł stuka- Jurek Lewczuk winnych szuka”

 1. Przygotowanie Gminy fenomenalne jeszcze tylko dzieci w strojach Krakowskich i Bareja na całego. Ja z reformą poszedł bym dalej i takie gminy jak Izbica w której dr facto mieszkam bym rozwiązał. Jakoś nie mamy szczęścia do władz nieudolność i nepotyzm jak na dalekim wschodzie. Kosmiczne zadłużenie, brak już nawet zdolności kredytowej a Wójt w najlepsze z największym wynagrodzeniem w Powiecie i nowym samochodem w garażu (nie wiedziec dlaczego od grudnia 2020 ukrywanym skrzętnie w garażu przez Wójta.)

  15

  1
 2. Komentarze i wymiana poglądów pod postem wójta bez kasku też są mocne.😂😂😂
  Tadeusz Bodak
  Piękne powitanie …smutny obraz . W dniu wczorajszym całą Polska zobaczyła nieudolność powiatu Krasnostawskiego pod wzgledem dróg powiatowych ..popękana nawierzchnia przebijające się przez nią chwasty wyboje ,brak drażności przepustów wyciska smutną gorycz wśród mieszkańców Gminy Izbica . Wzywamy Władze Starostwa Powiatu Krasnostawskiego do pilnej interwencji w sprawie dróg Naszej Gminy .
  · Odpowiedz · 15 godz.

  Autor
  Jurek Lewczuk
  Tadeusz Bodak dziękuję datek za wsparcie i obywatelską odwagę, sam dochodzę do wniosku, że jak nic się nie mówi to krawaciaże wpadają w tak zwany,, samo zachwyt,, – ono po-prpstu są reliktem przemian akurat w tym zakresie złych przemian. Nie rozumieją zwykłychch szarych ludzi….chociaż są tam w powiecie i jednostkach powiatu bardzo dobrzy do zagospodarowania urzędnicy, źle wynagradzani, często nie mogący się po prostu rozwijać……. Zarząd powiatu nie zna problemów gmin, nie interesuje się tym…. Za biurka to ewentualnie można oglądać sekretarki a nie rozwiązywać problemy samorządu…. Nie będę pisać o ich braku kompetencji bo sam się ciągle uczę…. Mi jako wójtowi zależy na dobrej współpracy pomiędzy samorządami ale na zdrowych i normalnych warunkach… Powiat nie robi łaski, dr realizuje i jest do tego zobowiązany ustawami ja nic nie chce od nich, tylko niech robią to do czego są zobligowani….. Wczoraj byłem połowicznie szczęśliwy.. . Bo faktycznie inne powiaty umiały załatwić dotacje na drugi gdzie jechał wyścig a nasz starosta, chyba był zajęty pisaniem kolejnej,, książki,,…. Trzeba i to robić ale najpierw są rzeczy wyższej wagi….. Tam sama ,, gówniarze….a,, nie ma z kim poważnie porozmawiać , nie odpowiadają na moje pisma a jeżeli już to zdawkowo i po paru miesiącach…… Pycha , pycha , pycha a później dlugoo,- długo nic….. Po-prpstu Nicość…… Mam jeszcze coś do opisania ale nie chce….bo naprawdę są tam i bardzo wartościowi ludzie.. . Ale nie ci co ,,uciekli z UG Izbica,,,. …. Oni właśnie stanowili trzon za starosty szpaka i teraz mącą w głowie nowemu…. Dobrzy są. …. Już ja wiem w czym… Ale pisząc o nich uraził bum swoją godność… Min. Samorządowców…. pozdrawiam….. Ciebie Tadku….

  4

  6
 3. Jak dobrze pamiętam to Wójt o wielu swoich pracownikach wypowiadał się tak samo czyli , że to bardzo wartościowi ludzie którzy za czasów jego poprzednika nie mogli się rozwinąć. Z tego co wiem żaden ten pracownik już w Gminie Izbica nie pracuje. Zawsze zastanawia mnie wielka rotacja kard Wójta Lewczuka, zwalnianie i zatrudnianie nowych. Jak mawiał Heraklit z Efezu „Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki” podobnie jest w Izbicy tam nie wchodzi się dwa razy do tego samego pokoju. Zawsze jest ktoś nowy, nieobeznany, niekompetentny, pracownik ze stażem w Gminie Izbica pow. 1 roku to już dinozaur, taki standard wprowadził Wójt. Sam proces zatrudniania można zobaczyć na BIP Gminy. Proszę znaleźć Gminę w której tyle się zatrudnia, a dlaczego się ciągle zatrudnia bo i ciągle się zwalnia. Każdy pracownik jest zły ?

  17

  1
 4. : obserwator : – pisze i przytacza swoje mądrości z tej
  wielkiej glacy , a widziałem jaki jest cienias , podczas rozmowy z pracownikami starostwa , i tam było widać jaki z niego malusi samorządowiec ,Nowosadzki przy nim, to Pan nad Pany, ale jaki wójt , takie gospodarstwo , może niech weżmie do pomocy , tadka będzie niezłe ” duo”, ale tadeuszek woli handel używkami z za rzeki , bo to lepiej wychodzi , a pietrek prezes cicho siedzi w swoim gabinecie za cmentarzem , i duma jak objąć schedę wójta po leszku, aby dorównać dziadkowi

  8

  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *