Słów kilka i refleksji o zaufaniu

 

Ja i za pewnie mieszkańcy Zażółkwi czujemy się bardzo rozgoryczeni i oszukani. Dlaczego?
Zaufaliśmy władzy. Uwierzyliśmy , że wspólnym wysiłkiem można osiągnąć wiele, że dobra wola i współpraca przynoszą pozytywne efekty. Przebudowano część ulicy Kłosowskiegoi Rońska, rozpoczęto przebudowę dalszego jej odcinka. Radość jest ogromna , gdy patrzy się na zachodzące zmiany, na to jak poprawia się bezpieczeństwo mieszkańców i użytkowników drogi wojewódzkiej nr 842. A co z mieszkańcami Zażółkwi? Obiecano nam, że w budżecie województwa lubelskiego na rok 2019 będą środki finansowe na realizację drugiego etapu, jeśli wójt złoży do końca sierpnia wniosek o przyjęciu tego zadania do realizacji. 12. lipca 2018 r. został złożony wniosek na całość inwestycji. I co? Okazało się że w projekcie budżetu Województwa Lubelskiego nie ma nawet wzmianki o Zażółkwi. Na nasze pismo otrzymaliśmy taką odpowiedz cytuję „Jednocześnie informuję, ze Gmina Krasnystaw nie złożyła wniosku w sprawie kontynuacji zadania w roku 2019.” Czyżby ten wniosek leżał zapomniany w czyjejś szufladzie? Wniosek składa się raz.

Więc o co chodzi?
Czy chodzi oto byśmy znowu oflagowali wieś? Wywiesili hasła żądające poprawy bezpieczeństwa na szosie? Żebyśmy zaczęli ‘maszerować” i pikietować? Zaczęli krzyczeć na całą Polskę ? Bo co, bo zmieniła się władza. Nie ma sprawy. Jeśli trzeba, to zrobimy to. Na razie zaczęliśmy pukać do różnych drzwi, szukać pomocy i wsparcia dla naszej sprawy. Najbardziej boli mnie to, że my szarzy obywatele tracimy zaufanie do władzy. Nie rzuca się słów na wiatr, nie rozbudza się się nadziei,a później zapomina się o danym słowie. Gdy zbliżają się wybory padają wielkie słowa, obietnice . Idziemy, stawiamy krzyżyk i wierzymy ,że wybraliśmy dobrze. A potem rozbijamy się o mur obojętności. Dobry gospodarz to ten , który dba o całe swoje gospodarstwo, o równomierny jego rozwój. Nie wiem jakimi kryteriami kieruje się „władza”rozdzielając środki finansowe.
Czy ważne jest skąd pochodzi dana osoba sprawująca władzę ? Z jakiego miasta, regionu? Budując dom nie wylewamy tylko fundamentów, ale buduje się i ściany, stawia dach. Nam wylano fundamenty, narobiono apetytu na piękny dom i zostawiono samych sobie, rozgoryczonych i oszukanych.

Pisząc te gorzkie słowa nie chodzi mi o wywołanie fali dyskusji na temat : która władza jest lepsza „ta” czy „tamta”. Chodzi mi o to by nie łamać ZASADY ZAUFANIA OBYWATELA DO WŁADZY. Łatwo jest coś zniszczyć, trudniej odbudować.

Ostateczna decyzja w sprawie budżetu Województwa Lubelskiego na 2019 r. zapadnie na sesji Sejmiku Województwa Lubelskiego 28 stycznia 2019 r.

Mieszkaniec.

14
3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *