W Lublinie decyzję podejmą radni

PSZOK ma się przenieść z ul. Głuskiej. Zbiórka odpadów będzie prowadzona w innej części miasta

Również na obrzeżach miasta, lecz w innej dzielnicy wskazywane jest miejsce dla zlokalizowania Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Lublinie. Decyzję podejmą radni.

 

Na najbliższej sesji Rady Miasta Lublin radni debatować będą na temat przekazania sześciu działek na rzecz Lubelskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Chodzi o grunty o łącznej powierzchni blisko 0,4 ha zlokalizowane przy ul. Plewińskiego od strony ul. Grygowej, na tyłach Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy. Ma tam powstać nowy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Potrzebę zmiany lokalizacji, w której przyjmowane są odpady komunalne których nie zabierają na co dzień śmieciarki, wskazywano już od dłuższego czasu. Przede wszystkim przy ul. Głuskiej jest zbyt mało miejsca na tego typu działalność.

Po drugie LPGK byłoby u siebie a nie jak obecnie, musi dzierżawić teren od innej spółki czyli Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Miasto wskazuje również, że powoli to na sprawniejszą i swobodniejszą gospodarkę tym terenem.

(fot. LPGK)

Źródło: Lublin 112

7
2

3 komentarze do “W Lublinie decyzję podejmą radni”

  1. W Lublinie mają radnych a w Siennicy są przydupasy wójta którzy zrobią co im powie. Dajmy na to oglądając kilka sesji z naszej zacnej rady to nigdy nie widziałem żeby głos zabrała radna Zaworska albo radny Górny Pioter o radnym Sławku to tu już było pisane że jest jednym z aktywniejszych w radzie.

    13

    1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *