Wójt Proskura jest dobrej myśli

Modlił się Kaźmirz Pawlak w intencji „żeby wnuczce Ani noga się powinęła na egzaminie i żeby Ona szczęśliwie na wieś wróciła” Modlił się! Módlmy się i My „żeby Leszkowi nic z tego nie wyszło i żeby on szczęśliwie już na te emeryturę poszedł” No to „jadziem” na wesoło!

Od ponad roku nasze władze nie potrafią posadowić PSZOKu tak by nie wywołać konfliktu z otoczeniem. Certolą się z tym problemem jak pijany ze sznurowaniem butów. Jak już wymyślili „lokalizacje” to jedna „ głupsza od drugiej”  Po ostatnio przegłosowanej podwyżce za wywóz śmieci wielu ma czkawkę. Skrobią się ludziska po łepetynach i pytają, o co w tym chodzi!?  Bezradność władzy obnażył na Siennicy Dużej pies marki „siwa suka” Który prowadzi całkiem dochodowy, rozbójniczy proceder. Jest bardziej nieuchwytny i radykalniejszy niż Janosik. Szczeka, nie tylko na bogatych, ale na wszystkich. Żadną nogawką nie pogardzi. Nie ma na niego lekarstwa. Marta Lempart jakby o tym usłyszała, to by pękła z dumy, że się suka tak wyemancypowała.  

Cenne i owocne

A tymczasem wójt zapalił się do nowego pomysłu. Cmoka, kręci nosem i gada, czemu by nie!? I czeka na ruch rządu. Wszystko znajdziecie w artykule autorstwa Grzegorza Drozdalskiego z „Super Tygodnia” Który poniżej

Wójta jak widać zainspirowała natura psiego antagonisty… kota. „Łasi” się więc do „znienawidzonych” pisowców on ludowiec. Zdrada!? A gdzie tam!? Polityka! Poświęcenie prawie jak u Wandy, co nie chciała Niemca. Ale jak to kot, przezornie stanął z boku. W razie czego to się wytnie! A na prawym skrzydle stoi inicjator całego „zlotu i randki” Józef „Lotniskowiec” Zając. Ponadto Józio jest w całej kompozycji Wielkanocnym akcentem. Obecnie obrotny senator cumuje „jeszcze” na redzie w porcie „Govinhaven” Porozumienie Jarosław Gowina.

Hurghada nad siennickim Balatonem

Trza się zacząć bać! Bo jak się Leszek do czegoś „zapali” to wszystkie jednostki OSP z terenu gminy nie ugaszą tego płomienia. Było widzieć z jakimi wypiekami na policzkach o lodowisku opowiadał  ponad 5 lat temu. Szczęściem nic z tego nie wyszło. Stosunkowo nie dawno zostało spektakularnie umoczone 95.000 złotych polskich na projekt z „bratnią” Ukrainą czy Białorusią? Całego kompleksu kulturalno-wypoczynkowego nad siennickim Balatonem. To miała być prawie egipska Hurghada. Miał być amfiteatr i to klasy wojewódzkiej, budynek hotelowo imprezowy. Wszystko „Full Wypas” Tylko że nastał koniec na początku i nic z tego nie wyszło. Szanse i tak od początku były znikome. Projekt trafił do wójtowej lodówki.  Niestety kąpielisko trzeba było robić naście lat temu. Ale że Leszek nie zwykł słuchać rad, to jest to, co jest. Korkosz zawsze powtarzał, że można i teraz zrobić.  Taniej, bez zadęcia. Wystarczy kilka wywrotek piachu. Ale widać, wygodniej dla władzy, żeby Strojek &Co dzierżawił za marne 7.000 złotych polskich całe lustro. Chyba władza doszła do wniosku, że Sienniczakom wystarczy woda w kranach, rzece i piwnicach. Popływać i coś na tym zarobić mogą inni. Wójt zadbał żeby ludziska nie pogłupieli z dobrobytu. Co, jak co, ale ludową moralność trza pielęgnować.

Kto to będzie utrzymywał?

Sama idea budownictwa socjalnego bardzo szczytna ale jednocześnie wątpliwa. To nie lepiej wspierać budownictwo jednorodzinne? Ale to rządowy pomysł, wójt nic z tym wspólnego nie ma. Jego grzech się zacznie jak w to „wdepnie” Fakty są takie, że cała wschodnia ściana topnieje demograficznie. I to jest dopiero prawdziwy „efekt cieplarniany” W nieodległym Krasnymstawie pusto, a burmistrz chyba dorobi się przydomka „najspokojniejszy syndyk masy upadłościowej”. Wszystko marnieje, ludzie uciekają. Pracy tu tyle co trzeźwych na ruskich chrzcinach. Zagłębiem Ruhry ten region nigdy nie będzie, mimo, że węgiel jest.

Nie daj Boże żeby to się Proskurze „powiodło” Nie jest to złośliwość, ale jego sukces spadnie na nasze barki jako dodatkowe obciążenie. Wszak można „za zwyciężać się na śmierć”!?Z takimi osiągnięciami jest jak z sukcesem organizacyjnym Igrzysk Olimpijskich w Atenach 2004 roku. Ten był udziałem głównie niemieckich banków. Napaleni Grecy tak się zadłużyli, że poszli na dno jak kowadło. Bo czy ktoś pomyślał, kto to będzie utrzymywał?

A idą parszywe czasy. Covid zrobił to co wydawało się niemożliwe. Rozłożył w rzyci światowej gospodarki parasol. A gospodarkę zabolało. I ze starcia kapitalizmu z socjalizmem zwycięsko wychodzi feudalizm. Amen.

26
5

19 komentarzy do “Wójt Proskura jest dobrej myśli”

 1. Moim zdaniem między Maciejowem a Zagroda byłoby idealne miejsce na pszok. Ktoś już to miejsce. I najważniejsze że to działka gminy.

  14

  3
 2. Pszok tylko w centrum gminy! A argumenty za to. Każdy przyjeżdża do urzędu gminy czy do szkoły czy do ośrodka zdrowia, apteki na pocztę do banku, sklepu , kościoła itd wszystkie te obiekty są w centrum gminy i PSZOK tutaj być powinien!!!

  18

  2
 3. No nasz wójt to lubi do zdjęć pozować. A tutaj to jeszcze Józef nakręcą mu całą sprawę. Swoją drogą to szczwany lis z tego zająca

  12

  2
 4. Zabawne te ścianki z imieniem i nazwiskiem ministra, jeździ gość po gminach z własną tapetą.

  11

  1
 5. Za tym stoi Zając, potrzebuje mieszkań najprawdopodobniej dla pracowników lotniska i warsztatów. A w gminie Pokrówka nie przepadają za nim, szczególnie ci którzy nie otrzymali zapłaty kilka lat temu, jako podwykonawcy przy budowie.

  16

  0
  1. Składy budowlane też ma raczej spalone, więc pozostawałyby umizgi do zaślepionych potencjalnym zyskiem z powiatu krasnostawskiego. Odroczony termin płatności + upolityczniona budowa = płacz w TVP, Polsacie, TVN. „Na szczęście” na ludziach nawet afera z Euro 2012 nie zrobiła wrażenia, więc ktoś mu materiały na te bloki sprezentuje.

   10

   0
 6. No i wszystko jasne, panowie Proskura i Zając razem kręcą lody. Mieszkania się wybuduje w Siennicy wynajmie się Zającowi a mieszkańcy będą się przygladac i utrzymywać. I biznes się kręci.

  13

  1
 7. O jakie tu nowiny. Ciekawe jakie będą kryteria przydziału ( może warto się zainteresować) czy tylko dla popleczników, czy każdy będzie mógł się ubiegać o przydział?

  14

  3
 8. A co to za święto było w remizie na duzej ?tyle ludzi? już zniesiony zakaz zgromadzeń ? Bo nie słyszałem żeby rząd zniósł ten zakaz

  14

  2
  1. Zapytajcie Stacha on WIE. Przecie za wiedze zdobytą na rozwózce mleka zdobył uważanie u Leszka i Druha Janusza na stare lata.

   12

   1
  2. Chłopaki z OSP dostali nową zabawkę, sam minister Romanowski kluczyki przekazał, kapelan poświęcił, nasi dzielni druhowie opili.
   A nam podatnikom jeszcze jeden składnik majątku OSP przybył do utrzymania, plus koszty imprezy, bo jak mi wiadomo prezes osobiście u Karwowskich zaopatrzenie zrobił, a suma zapewne obciąży fundusz reprezentacyjny gminy, jako paluszki i woda mineralna.
   Wobec tego nie dziwcie się że chociażby śmieci w Siennicy chodzą po 17 zeta ode łba, kasa musi się zgadzać.

   13

   1
   1. To co to za porządki??? syn mój ślubu nie może wziąć bo tylko 5 osób może się zebrać!!!!! A strażacy mogą imprezowac z urzednikami? Oni to lepszy sport?

    6

    1
 9. Duch Janusz to chyba brał udział w tym zgromadzeniu to raczej się nie pochwali jak sanepid się dowie będą kłopoty…

  10

  2
 10. Druh Janusz to chyba brał udział w tym zgromadzeniu to raczej się nie pochwali jak sanepid się dowie będą kłopoty…

  8

  2
  1. E tam Swojak nie licz na to, że tu sanepid zareaguje. Tosz szefową sanepidu jest synowa kolesia zza lasu. Wszystko zostanie zamiecione. Sami Swoi, nie ma mocnych. Na darmo ona tam nie siedzi. Były czasy że latała po peeselowskich imprezach ze sztandarami, to się zasłużyła takiego zaszczytu. Na internecie zdjęcia jeszcze są to możecie zobaczyć.

   7

   1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *