Złota rybka prosto z Wieprza

 

Podobno w Wieprzu ostatnio chłop złotą rybkę złowił, co życzenia spełnia. A że samotny był, to poprosił ją, żeby mógł doświadczyć kobiecego ciepła. Na drugi dzień, jak się obudził, obok leżała baba z 40-stopniową gorączką, tęgo napita. To drugie rybka dorzuciła mu gratis.

Ten kawał jak ulał pasuje  do tandemu – burmistrz Robert Kościuk i szefa promocji miasta Krzysztof Zieliński. Ten pierwszy marzył o ociepleniu swojego wizerunku, więc chyba ta sama rybka z Wieprza dała mu speca od wizerunku od siedmiu boleści.

Flaga na bakier

Ów rzekomo prawicowy, ba, pisowy duet tak się spisał, że na Dzień Flagi 2 maja i Święto Konstytucji nie potrafił wywiesić naszej narodowej barwy, jak należy, na co uwagę zwracało wielu mieszkańców. Niby szczegół, ale publiczny blamaż na całej linii. Otóż zgodnie z  zasadami, flaga państwowa winna wisieć w środku, po prawej może wisieć unijna, a po lewej – dajmy na to – flaga miasta lub województwa. Jest to heraldyczne odwzorowanie porządku z dawnej sali tronowej. Niby proste i oczywiste, ale dla fraucymeru Roberta widać za trudne. Jeszcze trochę to przed ratuszem zawiśnie fala narodowa Monako, bo też ma te same barwy. Pamiętamy problemy z flagami za jego poprzedniczki pani Mazurkiewicz. Wtedy sekretarz Gałan zapędzał się w infantylne tłumaczenia, że niby nie ma obowiązku ich wywieszania. Ale tamten układ w mieście był lewicowy, a ten ponoć pisowy. Póki co domorosły spec od promocji – Krzyś udziela wywiadów do prasy, sam się promuje. Z flagami zaś „wypromował” burmistrza, bo to on za nie ostatecznie odpowiada.

 Tak pełnomocnik powiatowy PiS i Burmistrz w jednej osobie 2 maja flagi wieszał… No dobra zmiana, że hej…A przepisy mówią tak.Trzy flagi: pozycja uprzywilejowana w środku, drugie miejsce po prawej stronie, trzecie po lewej (np. flaga gospodarza w środku, flaga gościa po prawej stronie, flaga organizacji międzynarodowej, np. UE, po lewej stronie). 

Dżihad ajatollaha?

Ubezwłasnowolniony Robert ocieplił swój wizerunek światłem odbitym, ale w ulicznej kałuży. Instrukcję wieszania flagi można znaleźć choćby w Internecie. Ma Robert z Krzysiem zapewne numer telefonu do Bartka Witkowskiego z „Narodowego Krasnegostawu”. Bartek chętnie porady udzieli i pomoże, albowiem kiedyś był „człowiekiem Zielińskiego” i wspomina ten okres z rozrzewnieniem, bo tylu bzdur, jak się okazało później, nigdy jeszcze w życiu nie słyszał. Ale jak sam Bartek przyznaje, po tym, jak Krzyś dorwał się do powiatowo-politycznego korytka, tak głęboko w nie głowę wetknął, że świata nie widzi, ludzi nie poznaje. Bartek jest zniesmaczony tym postępowaniem. Choć próbował być optymistą, jak Krzyś Dyrektorem Promocji w zeszłym roku został. Uznał, że dobrze będzie. Ale ten zerwał kontakt i poświęcił się z zapałem neofity knowaniom i głupawym występom na sesjach rady powiatu. Jednym słowem, prowadzi dżihad z PiS, z którego nota bene list startował…

Na dworze Burbonów

Ratusz z ubezwłasnowolnionym Robertem i Krzysiem przypomina dwór Burbonów pod koniec ich panowania – spiski, knowania i dziwne decyzje. A najdziwniejsze w tym jest, że Kościukowi powierzono pełnomocnictwa PiS na powiat. Taki pełnomocnik zorganizuje na swoją modłę wybór władz powiatowych partii, wpłynie na kształt list do wyborów samorządowych, co jest kluczowe. A przecież ogólnie przyjętą praktyką jest, by takowe dawać tym, co wygrali wybory. W tym wypadku jest to Teresa Hałas i jej otoczenie, bo to ona powiat z rąk Szpaka odbiła, czy się to komu podoba czy nie. Tymczasem pełnomocnictwo dostaje jegomość, który w wyborach do końca nie był pewny, czy jest w PiS, a do rady miasta zdobył zaledwie jeden mandat. Mało tego, na swoją listę do rady miasta wsadził nieformalną prawą rękę Szpaka z PSL – osławionego menadżera oświaty z Łopiennika Sapkę. Łopiennik dał sobie z nim radę, więc Sapko widywany jest teraz często w ratuszu, może na jakiś stołek menadżerski w mieście czyha? Bądź co bądź, są to koledzy od lat.

Robert żadnych możliwości organizacyjnych, ni struktur nie ma, jedynie kilka sklepów. Owszem, stoi za nim Zieliński, Sapko, wielki przegrany ostatnich wyborów Cichosz oraz „działacz chłopski” Mariusz Gołębiowski – prywatnie ponoć swach Kościuka. Z takimi nazwiskami daleko nie pociągnie. Nawet Młynarczyk z Lipą uciekli od tego towarzystwa. Można domniemywać, że komuś zależało na tak bezbarwnym i bezwiednym pełnomocniku.

Blamażowa powtórka

Wizerunkowy blamaż burmistrza z flagą narodową nie był pierwszy. Robert Cichosza w kampanii tak energicznie wspierał z Krzysiem, że ten cyrk na 17 września zeszłego roku, kiedy odsłaniano obelisk z 11 listopada zorganizowano przez ratusz właśnie w tym celu. Krzyś robił tam konferansjerkę, a spędzeni ludzie pukali się w czoła. Były poseł ma tylko z kilkunastu ludzi w terenie, ale ma wielki majątek i z żoną rozdzielność. Choć na sprawie ze mną przed sądem w Zamościu z paragrafu 111 w trybie wyborczym upierał się, że 500 tys. zł na koncie to nie jest dużo i to go obraża, bo on się nie czuje bogatym. Tu trzeba pamiętać, że PiS w powiecie nigdy nie był monolitem. Obecnie frakcja Teresy Hałas wzięła górę i jest względny spokój. Ale są jeszcze ci od Lipy, Młynarczyka i Cichosza. Ten ostatni do szczętu skompromitował się sojuszem wyborczym ze Szpakiem. I przerżnęli obaj. Wszyscy wymienieni są żądni politycznej dintojry na Hałasowej. Walka buldogów pod dywanem trwa więc w najlepsze i co rusz jakiś pokiereszowany spod niego wypada… Uwikłał się Robert, ale sam chciał. Tymczasem Witkowski czeka na jakiś sygnał, bo nadal chce robić swoje. Tu ciekawostka, ostatnio przegłosowano na sesji rady miasta budowę pomnika Władysława Jagiełły. Ten ma stanąć na krasnostawskich polach Elizejskich, czyli na ulicy Okrzei. Jest to inicjatywa prywatna, bo kto bogatemu zabroni? Tym sposobem Władysław Jagiełło 600 lat po swojej śmierci doczeka się w mieście już drugiego pomnika. Ma jeszcze na okrasę LO swojego imienia i mural na jego ścianie. Ten ostatni dzięki filigranowej Edycie. Jest jeszcze Osiedle Jagiellońskie. Jagiełły jak widać w mieście przesyt…

Konflikt z Narodowym Krasnymstawem

W tym roku organizowano w Krasnymstawie obchody Dnia Żołnierzy Wyklętych. Oczywiście o Narodowym Krasnymstawie zapomniano. To że Teresa Hałas kilka lat temu nie zaprosiła Bartka do współorganizacji obchodów na cmentarzu nie dziwi, bo między nimi zawsze zgrzytało. Ale mógł i powinien o zaproszeniu pamiętać Robert Kościuk, przecież Stowarzyszenie to jego elektorat. Skoro zapomniał, winien mu przypomnieć Krzyś i szepnąć do ucha. Byłoby wszystko na swoim miejscu, a tak jest wstyd. Witkowski zorganizował więc obchody dość skromne w kościele u ks. proboszcza Gzika, a ludzie się dziwili. Ciężko logicznie wytłumaczyć obstrukcję władz powiatu i miasta, bo Witkowski ze Stowarzyszeniem od lat organizuje te uroczystości. Zawsze je organizowali z poczucia przyzwoitości i wbrew wielu. Gorzka refleksja jest taka, że Wyklętych mordowano na różne wymyślne sposoby. Komuniści nie dawali im szansy na asymilację, a jeśli któryś się ujawnił, po jakimś czasie znów trafiał do kazamat i kończył z kulą w głowie, gdzieś w lesie lub na wysypisku śmieci. Po tylu latach tu w Krasnymstawie okazało się, że ich ofiara z krwi poszła na marne. Przebrzydle gra się nimi.

Tymczasem miejsca, gdzie można na 1 marca tj. dzień Żołnierzy Wyklętych złożyć kwiaty i zapalić znicze, jak nie było, tak nie ma. Najbliżej ucha Roberta jest Krzyś. Cóż stoi na przeszkodzie, by w to ucho znów szepnąć? Sam Krzyś w 2018 roku, gdy szedł do wyborów przysłowiową gębę miał pełną frazesów patriotycznych. Jeszcze jesienią 2017 r., gdy kampanię zaczynał, pchał się do kamer i mikrofonów Telewizji Lublin, gdy ta przyjechała do ratusza na interwencję w sprawie budowy kamienicy w miejscu po Powiatowym Urzędzie Bezpieczeństwa Publicznego. Wystarczy tablica i to skromna. Trzeba przede wszystkim rozmawiać. Ale jak się przedkłada grubość swojego portfela ponad przyzwoitość i szacunek do ofiar, tak to niestety paskudnie wygląda.

Kopniaki zabolą

Dziwił się wędkarz, jak pijaną babę z gorączką w pryczy znalazł. Dziwią się niektórzy wyborcy na taką „politykę historyczną”, bo fałszem z niej jedzie z daleka, jak od baby wczorajszą gorzałą. Tak słabego burmistrza w otoczeniu tak słabych ludzi jeszcze ta skarpa nad Wieprzem nie nosiła.

Panie Burmistrzu, na litość Boską! Zapewniam Pana, że samoobronowy Zieliński tak miasto wypromuje, jak Natalia Siwiec maść na rozjaśnienie miejsc, do których słońce zwykło nie dochodzić. Jest kojarzony z Cichoszem, a ten ze Szpakiem, zaś tym ZSL/PSL-owcom miasto dało zdecydowanego kopa w ostatnich wyborach. Pan niechybnie tak skończy i jeszcze PiS za sobą pociągnie. Po co elektoratowi tak bezmyślnie swoją publiczną rzyć Pan wystawiasz? Miasto aż huczy od krytyki tych Pana „doradców”.

28
11

23 komentarze do “Złota rybka prosto z Wieprza”

   1. Pewnie Stachu. Jestem zadowolony z siebie. Pracuję uczciwie. płacę wszystkie podatki. nie korzystam z żadnych zapomóg, świadczeń itp. Cieszę się z tego. Nie musiałem przed wyborami obiecywać ludziom jaki to dobrobyt im zapewnię, gdy mnie właśnie wybiorą… aby mieć utrzymanie na kolejne kilka lat.

    12

    15
    1. „””Pracuję uczciwie. płacę wszystkie podatki. nie korzystam z żadnych zapomóg, świadczeń itp. Cieszę się z tego. „””
     Złota czcionka!
     Trolu ktoś Cię dobrze określił 😁

     7

     4
 1. Po tych pierwszych wpisach widać, że dla zwolenników PiS omawianie osiągnięć obecnej władzy powiatowej jest bardzo niewygodne. Stachu mam nadzieję, że Trol nie żyje z publicznych pieniędzy i nie musi tobie chwalić się swoimi prywatnymi osiągnięciami, natomiast władza w Powiecie jak najbardziej i należałoby wymienić znaczące jej inwestycje z tej kadencji.Po odejściu Szpaka wydawało się ,że gorzej być nie może, ale.. . I jeszcze jedno, Szpak był silny ogromem rozdawanych swoim poplecznikom na lewo i prawo posadek. Aż dziw bierze skąd ich tyle miał, aby zadowolić zaplecze, które go popierało.

  9

  5
 2. Kazik twój styl pisania o PiS. Czyli ciągłe nawiązania do niego pod byle pozorem a nawet bez, przypominają styl pisania o Sapce. Wtedy było tak samo, pod byle pozorem. Byle do Sapki wrocić i coś mu napisać. Tego się już czytać nie dało. Można tak robić i wystarczy zmienić nick. Podejzewam że jesteś jedną i tą samą osobą.

  9

  7
  1. Czytelniku Sapko szeroko zapisał się na kartach gminy Łopiennik dlatego wiele osób o nim pisało. Obśmiał szkołę na pół Polski. Nie przyjmował żadnej krytyki, nie zmieniał swojego postępowania ponieważ miał za sobą wójta Kuchtę, który jak mówią ludzie za obietnice stołka wicestarosty zamykał oczy na wszystko co wyczyniał Sapko w gminie i szkole. Sapko już na wylocie zachowywał się jak bóg i car. Kiedy było wdrożone już jego postępowanie odwoławcze zatrudniał nowych pracowników na pełne etaty, nie dbając o finanse gminy. Skutkuje to do dzisiaj ogromnymi dopłatami do szkół. Oczywiście pozwalał mu na to Kuchta zaślepiony wizją zdobycia mandatu radnego powiatowego na następnie stołeczka wicestarosty. Czytelniku o postępowaniu Sapki można znów przypomnieć, żeby przestrzec innych przed podobnym postępowaniem. Sapko nigdy nie liczył się z innym człowiekiem i pracownikami, którzy mu podlegali. Jak był już na wylocie powinien był zadbać o godziny chociażby dla siebie gdy przestanie być dyrektorem. On jednak do ostatniej chwili nie przyjmował tej informacji, że poleci ze stołka dyrektora, skończą się rządy i wpływy Kuchty, Szpaka i PSL w powiecie.
   Dobrze, że skończyły się rządy PSL – u. To jednak, że PIS nie staje na wysokości zadania jakim jest dobre rządzenie w powiecie i całej Polsce to również fakt. Za czasów PO można było wylecieć z rządu, stanąć przed prokuratorem i sądem za nie wpisanie zegarka do oświadczenia majątkowego. Teraz znajomi „prezesa” nie wpisują całych posiadłości wartych miliony i nie rodzi to żadnych skutków. Dokumenty na zakup respiratorów za setki milionów zginęły z ministerstwa, no i co to komu przeszkadza. Nepotyzm krytykowany za rządów PO i PSL rozwija się wspaniale. Komuchy trafiają na wysokie stanowiska itd, itd.

   15

   23
   1. Z ciekawości spytamy co to za majątki za miliony?
    Panie „prawda” jest taka, że w powiecie Szpaka już nie ma ,ale gniazdo zostało. Trzeba lat by to posprzątać.
    Za czasów PO to nagrano parę rozmów „jak będziesz w PO ta za h…a nic ci nie zrobią, będą odraczać itp. pomijając VAT i ON a jakie „straszne ” wyroki padały
    aaa przeszedłeś samego siebie z tym nepotyzmem.
    Stara szkoła towarzysza Gomułki 😂

    19

    11
    1. Ciekaw jestem co ta nasza Pani obiecała, albo inaczej co darowała szanownemu Panu, że tak drastycznie zmienił Pan front i nastawienie do jej osoby. Z tego co wiem to właśnie Ona udaremniła Panu start z list PIS w wyborach samorządowych 😁😁😁

     17

     6
     1. Stefciu a wieść gminna niesie że autorem wpisów szkalujących naszą panią mógł być jeden radca który bardzo był na nią zły.

      9

      8
 3. Wyrzucili Banacha i już miało być dobrze w drogownictwie powiatowym. To może jeden przykład. Na sesjach rady gminy Łopiennik bywa przewodniczący rady powiatu Boruczenko. Za każdym razem radna Beata Kmieć zwracała się z prośbą o wykarczowanie przy drodze powiatowej zarośli. Mieszkańcy Kol. Łopiennik Dolny podczas zjazdu z drogi powiatowej nie widzą nadjeżdżających samochodów. Bezpośrednio przy zjeździe droga powiatowa ostro skręca. Tam chyba musi dojść do dużego nieszczęścia, żeby ktoś ruszył du..sko i zareagował. Tak pięknie Boruczenko odpowiadał jak to sprawne powiatowe „remontery” będą dbały o bezpieczeństwo na drogach i usuną chaszcze. Ostatni raz chyba było to robione za czasów Szpaka i Banacha, bo teraz już kompletnie nic nie widać.

  10

  5
 4. X a co z tym Globusem? Też słyszałem że często w ratuszu bywa jak menadżer od oświaty z Łopiennika. Przecież teraz ludzie wiedzą kto jest kto. A co na to posłanka?

  12

  2
 5. Konik polny to na pewno nie Pan aaa. Inny styl, inna kultura. Rp, tym razem błądzisz. Ten konik to komuch co pisze po różnymi nikami.

  3

  7
 6. Może nawet inne ip ale osoba ta sama
  Sprawdza się wedle starego porzekadła
  Komuch czy nie z pewnością osoba o rozdwojonym języku .
  Lubi Metallcę i to plus bo ja też 😏

  7

  6

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *