Marcina Wilkołazkiego pomysł na spacer po mieście

 

 

 

Marcin Wilkołazki

Historie pięknie opowiedziane i wirtualny osobisty przewodnik po Krasnymstawie – czyli moja propozycja na ułatwienie i uatrakcyjnienie zwiedzania naszego miasta turystom … i nie tylko im ??

W ubiegły czwartek (11 maja) podczas obrad sesji rady miasta złożyłem interpelację będącą propozycją przygotowania cyfrowego audioprzewodnika po Krasnymstawie w formie ogólnodostępnej aplikacji mobilnej ? Długi weekend majowy rozpoczął kolejny letni sezon turystyczny, dlatego w centrum Krasnegostawu można już spotkać odwiedzających nasze miasto gości. Najczęściej są to pojedyncze osoby lub małe grupki rowerzystów, gdyż krasnostawska Starówka leży na szlaku Green Velo?. Czasem jednak odwiedzają nas także turyści zmotoryzowani, a nawet zorganizowane grupy autokarowe. ?

Niezależnie w jaki sposób turyści docierają do naszego miasta, to najczęściej chcą pozwiedzać Krasnystaw, obejrzeć ciekawe miejsca i poznać jego historię. Nie jest to jednak takie proste jakby mogło się wydawać. Trzeba się natrudzić, aby znaleźć przydatne do samodzielnego zwiedzania informacje w Internecie, szczególnie gdy turysta jest już na miejscu i ma ze sobą jedynie smartfon. Jednocześnie wiemy przecież, że w dzisiejszych czasach łatwiej zapomnieć o portfelu niż o telefonie. Zwłaszcza, że coraz częściej korzystamy z portfela… w telefonie! Można ten fakt wykorzystać, aby ułatwić i uatrakcyjnić turystom pobyt w Krasnymstawie i tym sposobem zachęcić naszych gości do dłuższej wizyty w mieście, a może nawet do powrotów w przyszłości.

Wystarczy stworzyć i udostępnić mobilną aplikację cyfrowego audioprzewodnika po Krasnymstawie. Aplikacja ta powinna umożliwiać zarówno spacer przez historię po najciekawszych miejscach naszego miasta, jak również wysłuchanie interesujących opowieści o wybranych zabytkach. Takie ułatwienie niewątpliwie zwiększy atrakcyjność turystyczną Krasnegostawu, co mogłoby mieć przełożenie na wzrost ilości odwiedzających nas gości. Poza tym aplikacja audioprzewodnika mogłaby być wykorzystywana przez nasze szkoły podczas organizowania spacerów po Krasnymstawie w ramach edukacji regionalnej, a także przez samych mieszkańców.

Jeśli ciągle nie ma pomysłu na rozwiązanie problemu depopulacji naszego miasta i zatrzymanie ludzi w Krasnymstawie, to może równolegle próbujmy starać się zwiększyć ilość odwiedzających nas turystów.

Dołączona do wpisu grafika ma charakter poglądowy.

Panie Marcinie gratuluję pomysłu, bo naprawdę dobry w przeciwieństwie to tego Piwki na waszych listach. Dziś nie będę szerzej tego komentować co by pańskiemu pomysłowi nie „ubierać” uwagi. O ile przygarnięcie Marcina Worotyńskiego do klubu „Krasnostawian” w radzie miasta ma sens (a jemu dobrze z oczu patrzy), to Piwko tak wam pasuje, jak „Biedronka” na ul. PCK. Ale jak już o tym to do przewodnika po mieście proponuję dorzucić właśnie tę świątynię konsumpcji z ul. PCK. Budynek, jak i lokalizacja kontrowersyjna i „zabytkowa”, bo to najstarszy „owad” w mieście i od niego się krasnostawskie nieszczęście zaczęło. To jak dla katolików pierwsze kamienne świątynie na Ostrowie Lednickim. Turysta z zewnątrz powinien znać historię najstarszej świątyni handlu w grajdole i jej historię powstania. Radny Piwko winien za parę groszy, bo on nic za darmo nie robi poopowiadać o tych protestach mieszkańców i swojej w tym wszystkim roli. Najlepiej jakby przebrał się na czas tej prelekcji w pluszowy strój biedronki. Przecież są w marketach ludzie banany albo inne dziwadła. To dopiero będzie atrakcja, która przyciągnie turystów; pluszowa biedronka z postkomuszym wsadem i koniecznie w tych pstrokatych łapciach co je miał na sesji rady powiatu 31 marca. Niech będzie wesoło j😉ak nie może być😉 normalnie…

28
6

Jeden komentarz do “Marcina Wilkołazkiego pomysł na spacer po mieście”

  1. Mam nadzieję, że ten „cyfrowy audioprzewodnik po Krasnymstawie w formie ogólnodostępnej aplikacji mobilnej ” zostanie ufundowany z pieniędzy pobranych diet przez Pana radnego 😀
    W innym przypadku będzie to pomysł mniej więcej taki, jaki miał grający rolę murgrabiego w serialu „Janosik ’ – aktor Marian Kociniak.:
    'Jakubek chwilowo uciekł, ale, jaśnie panie, ja mam świetny pomysł ’ 😀

    16

    5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *