Rolex Proskury albo czas to pieniądz

Dziś z przymrużeniem oka o tym, kto co powiedział i ile wcześniej dostał. W tle unijne dotacje na kulturę i ścieki w proporcjach z których wynika, że wychodek stoi  niżej, a kultura wyżej. Tylko czy aby o to chodzi? Wszak byt określa świadomość i czemu o tym na stronie UG cicho?

 

Urząd Gminy ma chodzić jak zegarek- tak winno być, a na straży takowej rzeczywistości stoi sekretarz. W naszym wypadku sekretarz Turzyniecki nie dość, że stoi to chodzi, a nawet biega i jeszcze kosztuje. A kosztuje nie mało- bo 115.000 rocznie, tylko ciut mniej od Rolexa- Daytona 16520 Black Dial U Serial. Ten wart jest 114.112 złotych. W sumie to nas, małej gminy-co pięknie wyartykułował nasz „najdroższy sekretarz” na takie roleksy nie stać i od biedy starczyłaby ruska „Pobieda” albo budzik „Czajka” Ale skoro wójt ma taką pasję jak swego czasu Sławek Nowak, to co zrobić… 

 

I jak on to pięknie powiedział:

Cieszymy się z każdego wsparcia finansowego. Dla małej gminy o skromnych dochodach każda dotacja jest na wagę złota – komentuje sekretarz Dariusz Turzyniecki…

 Szkoda, że gdy negocjowali zarobki, to Dariusz alias „Rolex” nie kierował się tą szczytną dewizą…

 

 

A z drugiej strony, to jak to jest, że UG na swojej stronie internetowej nie chwali się tym, że dostał taką kupę grosza. Wszak 1.300.000 drogą nie chodzi…Wszystko wydarzyło się się ponad 2 tygodnie temu i zaprzyjaźniona Samorządowa Agencja Informacyjna już o tym 1 kwietnia pisała u siebie a nasi urzędnicy korzystają często z ich postów- wystarczyło „wkleić”. Inne samorządy trąbiły od razu, gdy tylko dostały potwierdzenie, że coś dostaną. Coś tam nasi bąknęli, ale dopiero po tym jak lokalna gazeta ustami redaktora zapytała.

To może być i tak, że ten pieniądz trefny, bo od PiS. Chwalić się tym nie bardzo pasuje i jak to teraz ludziom wytłumaczyć? Cały czas się powtarzało, że tylko PSL ma w samorządach rządzić, tylko on się nadaje i jak się władza zmieni to nic nie dostaniemy. Sam Hetman 4 lata temu na spotkaniu w UG tak perorował. A tu się okazuje, że jednak ten „podły” PiS wziął i dał…  Może to być i zwykły bajzel informacyjny i „obsuwa”  Może z poślizgiem zamieszczą, aczkolwiek wszystko winno być na bieżąco i na czas, jak w zegarku za prawie 115.000 złotych.

26
18

8 komentarzy do “Rolex Proskury albo czas to pieniądz”

 1. No proszę tylko Ślusarczyk napisał na dzienniku że gmina dostała dotacje i na stronie gminy pojawiła się informacja. Ale sprytnie to „Rolex” zakamuflował puszczając kilka tematów tak, że to się zgubiło w tłumie. Ale krętactwo na każdym kroku.

  12

  5
  1. „Rp” to stary zegarek.
   Ma doświadczenie w kręceniu wskazówkami. Odpowiednio nakręcony i dobrze posmarowany będzie kręcił jak ta lala 😀

   53

   0
 2. ,,To nie jedyna taka inwestycja w sieć wodno-kanalizacyjną. W najbliższych miesiącach samorząd planuje również budowę 100-metrowego odcinka gminnego wodociągu w osiedlu POM w Siennicy Różanej,, czy ktoś może wyjaśnić o jaką inwestycję chodzi bo w POMie chyba woda płynie rurami, czyżby budowa pod jakąś kolejną inwestycję o której radni jeszcze nie wiedzą

  10

  15
 3. Jeżeli macie problem z wodą to zabierzcie se z Izbicy banacha, już wykształcony umi drogi robić, teraz już umi wodę naprawić, inne talenty tyż ma tylko wazeline mu trza.

  6

  9
  1. Taki fachowiec pslowiec że nigdzie go nie chcieli, to mu Proskura w Izbicy załatwił za to na sesjach będzie wójta chwalił i pilnował żeby mu włos z głowy nie spadł bo jak Proskury nie będzie to gdzie on bidny d… e wsadzi.

   4

   2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *