Śmieciowa bomba w Kras-Eko

Poniższe pismo trafiło w ostatnich dniach do krasnostawskich przedsiębiorców. Jeden z nich podzielił się nim z redakcją Dziennika Siennicy – śmiejąc się, że są to spóźnione Mikołajki. Tylko, że Mikołajowi nie zależało na anonimowości, nie był z Nieba czy Laponii, tylko się podpisał  – mgr inż. Andrzej Kmicic. Ale to nie koniec rozsyłania takich „prezentów”. Podobnych fantów już wkrótce mogą spodziewać się też zwykli mieszkańcy – zdążą trafić jeszcze przed Gwiazdką. Świątecznej atmosfery po nowych stawkach za odbiór śmieci w krasnostawskich domach nie będzie ani krzty.

Mikołaj – Jędrek sprytnie pismo spreparował, wszystko tłumacząc sytuacją Kras-Eko. Innymi słowy musiał, bo nie miał wyjścia. Zapewne każdy, kto byłby na jego miejscu zrobiłby tak samo, ponieważ w całej Polsce wszystkie samorządy podnoszą stawki za wywóz śmieci. On podniósł zaledwie o około 100% w porównaniu do Kras-Eko które podniosło niektóre asortymenty nawet o 1500 % W wypadku Krasnegostawu dochodzi jeszcze potężne zadłużenie tegoż, które nie wiadomo do końca, czym jest spowodowane. Czy brakiem gospodarności? Czy rozbuchaną polityką kadrową? A może jednym i drugim? Sytuacja jest na tyle groźna, że są tacy, którzy żądają jego audytu  przez firmę z zewnątrz. Kolosalne podwyżki mają na celu załatanie deficytu spółki, która wykorzystuje zmianę przepisów o odpadach.

Szef PGK w ostatnim zdaniu błysnął czarnym humorem. Ale Jędrek taki już jest i szałaput był z niego zawsze. Nie do pozazdroszczenia jest sytuacja nowego burmistrza. Ostatnie wybory równie dobrze można było okrzyknąć wyścigiem, w którym meta była usytuowana w płonącym domu. Kościuk wbiegł tam pierwszy i teraz to on musi firmować takie podwyżki. Bo sytuacja w śmieciach nie jest jedynym zmartwienie. Jest jeszcze TBS.

Jak podwyżki odbija się na kondycji przedsiębiorców? Ci zapewne część kosztów przerzucą na klientów, a ci mniej kupią. Nowy burmistrz jest wszak przedsiębiorcą i zapewne ma tego świadomość. Co on na to?

12
4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *