Duże przyjęcie w Siennicy Małej

II Festiwal Siennickich Smaków, którego gospodarzem w tym roku było Koło Gospodyń w Siennicy Królewskiej Małej jest za nami.
Przyjechałem już na końcówkę imprezy i to co zobaczyłem zachwyciło mnie. Piękna dekoracja sceny z owoców i warzyw, sala pełna uśmiechniętych ludzi, stoły zastawione jadłem wszelakim. Zastanawiałem się jak jurorzy dokonali wyboru tych najlepszych potraw. Okazało się, że potrawy zgłoszone do konkursu są na stole, na scenie, a to co było na stołach dla publiczności przygotowało Koło Gospodyń w Siennicy Królewskiej Małej, jestem pełen podziwu dla organizatorek.wies-szczesliwaNieco przgaszone były dwie reprezentantki KGW z Kozieńca, albowiem podczas rozpakowywania się, słoik z sosem do mięska wypadł z rąk Tereski i wylądował na podłodze, pozbierany nie został dodany do potrawy bo mógł być zbyt ostry (rozbity słoik), w chwilę później podobny los spotkał ogóreczki, wyjmowane przez Jolę, mające zapewnić pierwsze miejsce, bo kto robił ogórka z nadzieniem ziołowym macerowanym w miodzie gryczanym.
Wydawałoby się sami swoi, a jednak emocje były. Na szczęście za rok będą kolejne Siennickie Smaki i szansa ponownego pokazania czegoś ciekawego. Patrząc na Panie pełne inicjatywy i werwy, gotujące, chodzące na zumbę, aerobik, szydełkujące itd. dbające o siebie, można słowami piosenki zapytać: gdzie ci mężczyźni…. na tej imprezie byli tylko ku ozdobie.
Z jednym wyjątkiem, radny znany z „naszego NKWD”, widząc posła ugrupowania Kukiz 15, Jarosława Sachajko chciał mu dopiec i z gorliwością neofity, rozpoczął tyradę na temat niskich cen skupu zbóż, i co robi ten rząd.
Wszystko byłoby cacy gdyby nie dwa drobiazgi:
po pierwsze, ugrupowanie Kukiz 15 nie jest w koalicji rządzącej, po drugie, ceny zbóż w Polsce dyktuje były senator poseł PSL, Zbigniew Komorowski właściciel grupy kapitałowej Polskie Młyny i koncernu Bakoma, posiadający około 60% mocy przerobowej młynów, który już pięć lat temu posiadał majątek o wartości jednego miliarda, stu milonów złotych.
(żródło – Wikipedia – https://pl.wikipedia.org/wiki/Zbigniew_Komorowski)

Mirosław Ignacy Kaczor

7
3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *