Wielkanoc

O wyjątkowości chrześcijaństwa niech świadczy fakt, że Żydzi do dziś nie mogą się pogodzić z myślą o tym, że Mesjasz już przyszedł, a oni go ukrzyżowali. Czekają i w tym oczekiwaniu znaleźli „receptę” która na niewiele się zda, ale próbują. 

Receptę tłumacz na You Tube przemądrzały rabin, który na co dzień przybliża meandry religii mojżeszowej. Ale na temat Jezusa odpowiada… jaki Jezus?! No był tam jakiś Joszka z kolegami! I który to, bo było kilku! Groch z kapustą, i to aż dziwne, że rabini mają taki bałagan w dokumentach. Człowiek, skąd by nie był i może nawet być z narodu wybranego trudno przyznaje się do błędów. Wypadało Żydom Jezusa zamilczeć, mówiąc współczesnym językiem objąć go zakazem publikacji. 

Natomiast Święty Paweł, kiedy chodził po świecie i od jednego skupiska Żydów do drugiego, bo od nich zaczynał to spotkał się z ciekawym zjawiskiem. Kiedy go Żydzi wysłuchali to czym prędzej pokazywano mu drzwi, bo kapłani przejrzeli niebezpieczeństwo płynące z Nowego Testamentu. Wedle nich i w wielkim skrócie teraz zbawiony może być każdy bez względu na to skąd i kim jest, byle tylko przyjął nauki Jezusa. Żarty się dla nich skończyły, bo przez to stracili status „wybranych”, no i jak w takich okolicznościach nie pogniewać się na dwa tysiące lat?

A z naszego podwórka. Mimo że dziś Wielki Piątek, który w tradycji katolickiej jest wyjątkowy, to niektórzy uczestniczący w wyścigu wyborczym promują się jakby kampania miała się skończyć jutro. Co im to da!? Nie mogą wytrzymać żeby na mediach społecznościowych zamiast życzeń i pauzy nie wpakować swojej facjaty. Gdzieś ludzkie odruchy zanikły i tylko przez wyjątkowość tych świąt przemilczę nazwisko i imię tego lidera jednej strony. U nich stosunek do katolickich „zabobonów” z roku na rok gorszy i początków szukałbym na Golgocie. Na niej z Jezusem ukrzyżowano dwóch złoczyńców. Ten po prawej miał na imię Dyzma a ten z lewej Gestas, który urągał Jezusowi i drwił z niego… i tak już zostało na wieki. 

23
2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *