Wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich w powiecie

Pierwsza tura wyborów prezydenckich w powiecie krasnostawskim. Podajemy wyniki sześciu kandydatów na podstawie raportu PKW. Wygrał pierwszą turę Andrzej Duda, na którego oddano 18.038 głosów, procentowo stanowi 59,91 % oddanych głosów. Drugi Trzaskowski Rafał, na którego oddano 5.284, co stanowi 17,55% głosów. Trzeci Szymon Hołownia -2.534 głosów, co stanowi 7,42%. Czwarty Krzysztof Bosak- 2.235 głosów, co stanowi 7,04 % głosów. Piąty Kosiniak-Kamysz-1214 głosów, co stanowi 4,03%. Szósty Biedroń Robert 533 głosy, co stanowi 1,77%.

 

Wyniki z poszczególnych gmin. Fajsławice: Duda Andrzej- 66,06 %. Trzaskowski Rafał – 9,24%. Hołownia Szymon-9,16 %. Bosak Krzysztof- 7,73%. Kosiniak-Kamysz-3,76%. Biedroń Robert-1,06%.

 

Gmina Gorzków.

Duda Andrzej-66,13%. Trzaskowski Rafał-12,93%. Hołownia Szymon-5,25%. Bosak Krzysztof– 7,00 %. Kosiniak-Kamysz-5,75%. Biedroń Robert-1,50%.

 

Gmina Kraśniczyn.

Duda Andrzej-62,95%. Trzaskowski Rafał-14,11%. Hołownia Szymon-7,74%. Bosak Krzysztof-6,20%. Kosiniak-Kamysz-4,72%. Biedroń Robert- 2,45%.

Gmina Izbica.

Duda Andrzej-65,41%. Trzaskowski-13,20 %. Bosak Krzysztof-7,97%. Hołownia Szymon-7,68%. Kosiniak-Kamysz-3,23%.Biedroń Robert-1,65%

Gmina Krasnystaw.

Duda Andrzej-60,75%. Trzaskowski Rafał-16,76%. Hołownia Szymon- 8,25%. Krzysztof Bosak-7,97%. Kosiniak-Kamysz-3,99%. Biedroń Robert-1,78%.

 

Miasto Krasnystaw.

Duda Andrzej-47,60%. Trzaskowski Rafał-27,70%. Hołownia Szymon-10,39%. Bosak Krzysztof-7,93%. Kosiniak-Kamysz-3,14% Biedroń Robert-2,21%.

 

Gmina Łopiennik Górny.

Duda Andrzej-70,94%. Trzaskowski Rafał-10,62%. Hołownia Szymon-7,83%. Bosak-7,12%. Kosiniak-Kamysz-2,03% Biedroń Robert-1,09%.

 

Gmina Siennica Różana.

Duda Andrzej-52,54%. Trzaskowski Rafał-20,15%. Hołownia Szymon-9,25%. Kosiniak-Kamysz-8,50%. Bosak Krzysztof-6,79%. Biedroń Robert-1,98%.

Gmina Rudnik

Duda Andrzej– 69,84%. Trzaskowski Rafał-9,59%. Hołownia Szymon-7,27%. Bosak Krzysztof-5,89%. Kosiniak-Kamysz-5,60%. Biedroń Robert-1,09%.

Gmina Żółkiewka

Duda Andrzej-72,84%. Trzaskowski Rafał-9,59%. Bosak Krzysztof-6,27%.  Hołownia Szymon-4,88%. Kosiniak-Kamysz-4,42%.Biedroń Robert-1,43%.

14
8

39 komentarzy do “Wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich w powiecie”

 1. Niesamowite żeby ludowa Siennica Różana wybrała Dudę, czyżby PSLowcy nie głosowali za swoim kandydatem?

  19

  2
  1. Obserwator zostaw Siennice Różaną w spokoju, tam i tak po mieście Krasnystaw największa liczba myślących.

   12

   8
 2. Wyniki pokrywają się z zamożnością poszczególnych gmin, przynajmniej na moje oko. Tak czy inaczej człowiek, który w trakcie wizyty u prezydenta USA uśmiecha się jak głupi do sera, bo bez tlumaczenia na słuchawkę nie rozumie nic, nadal ma większość. Pompujcie ten balon, bo „oni to chociaż ludziom dajo”. A gdy już pęknie, to wasze dzieci będą rozkoszować się chlebem po 10 zł, a wszystko to na gruzach gospodarki, która trzyma się na taśmę klejącą.

  30

  17
   1. @Rp: Oj żebyśmy się przy urnie nie spotkali, bo Pana szanownego w kostkę kopnę, albo gumką z maseczki w ucho pyknę. Rozumiem, że kto ma więcej, to złodziej, bandyta i podnóżek wójta? Chyba, że z „pińcet” Pan żyje i słowa proroka Andrzeja z ust spija o wstrętnych prywaciarzach i jedynej słusznej partii, która poziom życia do sufitu podniosła. Sam „prywaciarzem” nie jestem, ale chciałbym być. Wtedy dostaniesz Pan ode mnie atrakcyjną pensję (dla obywatela Ghany), elastyczną umowę, bo elastycznie ją zegnę i nigdy nie wyjmę z kieszeni do podpisu, może godzinę wolnego na wigilię. To tak żeby Pan dobrobytu nie zaznał, bo to nie przystoi najwyraźniej.

    6

    6
    1. „Szanowny Panie” gumką to sobie pykaj swoją drogą połowę.
     Bełkot, obrażanie i nic poza tym.
     Taki mały nitras😂

     8

     8
 3. Przykro patrzeć ale kiedy to dotrze że Duda nic nie daje, PIS nic nie daje bo za to wszystko płacimy sami My PODATNICY ciężko pracujący, socjal rozbudowano? Śmieszne popatrzmy sami kto z tego wszystkiego korzysta ciągle Ci sami. To zaczyna przypominać rodzinną firmę mama korzysta to i ja tak będę żyć, nie mówię że socjal jest niepotrzebny bo każdy przejściowo może się znaleźć w trudnej sytuacji, ale… kluczowe słowo przejściowo a nie pokoleniowo. A tu proszę nasz prezydent mówi że lepiej się żyje, Pytam się komu? bo na pewno nie przeciętnemu „Kowalskiemu”, który chodzi do pracy nie na stanowisku kierownika tylko zwykłego pracownika 2600 brutto no jak się ułoży po 17 latach stażu w tym samym miejscu 3400 brutto, co to jest, kiedy wszystko idzie w górę podstawowe produkty żywieniowe, a wychodząc w najlepszym wypadku z pracy po 8 godz. z jęzorem na brodzie zasuwa po dzieci do szkoły do przedszkola potem na szybkie zakupy w domu coś zrobić ugotować i kupuje się półprodukty które są drogie wiem co mówię. Mi Panie Prezydencie lepiej się nie żyje. Więc jak słyszę te brednie to coś mnie trafia a jak słyszę że PIS DAŁ to sobie myślę Ty się lepiej zastanów ile ci zabrał i że za te twoje branie zapłacą przyszłe pokolenia. Obyśmy się z tego dobrobytu nie obudzili z ręką w nocniku.

  29

  16
  1. Panie Obserwatorze, napisałeś prawdę, ale suweren lubi wierzyć, że jest Święty Mikołaj, który daje i daje bez końca. Spełnia się wreszcie hasło wyborcze PiS z 2015 r. – Polska w ruinie.

   17

   9
  2. OBSERWATOR, a za jakiego prezydenta (partii) było lepiej? Może uzasadnij to liczbami. Powiedz ,też kogo wybrać?
   Z tego co piszesz wynika, że przeciętny „Kowalski” to głąb bez szkody głosujący na PiS .
   Ale mam wrażenie , nawet pewność że jest odwrotnie.
   Przed nami druga tura, idźmy głosować bo największym nieszczęściem dla Polski byłby prezydent Trzaskowski .
   – dla ciężko pracującego PODATNIKA.

   18

   20
 4. Panie Redaktorze Piotrze, czemu Pan blokuje informację o liczbie gmin, które w wyborach wygrały samochody strażackie? Czy dlatego, że suweren zrobił psikusa bezczelnej władzy i głosował na innego kandydata? Dlatego, że cwaniaczki przeliczyli się, że wszystkich przekupią? Panie Piotrze puść Pan, może do dotrze do naszych druhów i druhen. To jest przykład na to jak ta władza czepia się wszystkiego, by utrzymać się przy pełnym korytku. Są jeszcze myślący, myślący samodzielnie ludzie.

  12

  9
  1. Pretensja-od blokowania to jest Samoobrona. Jeszcze jeden taki głupawy wpis i będziesz kredą na dziadkowej stodole komentarze pisał. Przestań te nicki zmieniać, bo oszaleć można. Kiedyś był Sapko teraz PiS…głowa mnie od tego boli.

   10

   14
  1. Panie Borys, nie każdy jest oświecony jest pan „pretensja” którego ojcem „chrzestnym” jest Janusz z wioski za mleczarnią.

   8

   9
        1. Nietutejszy 😂
         Przykro mi, do zsl -u też nie należałem i czapki przed wójtem nie ściągam 😂

         7

         5
 5. Jezeli Duda wygra to nie będzie to np. 70 do 30 tylko najwyżej 51 do 49… Wygra głosami emerytów, bezrobotnych, wszelkiego rodzaju zasiłkowiczów i ludzi nienadajacych się do jakiejkolwiek pracy… To nie są moje rozmyślania, to policzyli specjaliści zajmujący się badaniami opinii społecznej. To niestety jest faktem. Nic się na to nie poradzi, ale warto mieć tego świadomość.

  17

  14
 6. A jeśli wygra Trzaskowski, to jakimi głosami wygra? I czy to nie będą też Twoje rozmyślania „Trol”, tylko efekty wyliczeń specjalistów zajmujących się badaniami opinii publicznej? I czy to będzie niestety fakt, na który się nic nie poradzi, ale którego świadomość mieć warto? Trzeba się w końcu na kogoś zdecydować 😀

  8

  7
   1. To nie jest odpowiedź na moje pytania „Trol”. Ale rozumiem to, że masz problem ze zdefiniowaniem potencjalnych wyborców głosujących na Trzaskowskiego 😀

    9

    9
 7. Trol a na Trzaska glosują ubeki i ormowce, co teraz na dobrych emeryturach siedzą. Trzask im odpowiada, bo asekuracyjnie mówi, że w przyszłość trzeba patrzeć. Im to odpowiada, bo to wygodne a oni czują się jak nowa elita. Choć słoma z butów wyłazi. I z jednej strony masz socjal. Taki dość nieudolny życiowo a z drugiej wsiowy cwaniak co się dorobił na świństwie. Bardziej wzbudza litość ten pierwszy, ale oba maja takie samo prawo i wagę głosu. Jeśli obciachowy jest tylko ten pierwszy to mnie się wydaje, że jako kraj nie zasługujemy na nic lepszego niż to co mamy.

  10

  13
  1. Ubeki i ormowce to obecnie są na emeryturze i są nawróceni. Dostają 13kę i liczą na 14kę. więc głupot nie nadużywaj.

   7

   13
   1. Tak są i biorą po dwa tysiące a za PO niektórzy mieli dwadzieścia
    Trolu myślenie nie boli, spróbuj!

    12

    7
 8. Wybór prezydenta a raczej plebiscyt to wybór między dżumą a cholerą, sraczką a rozwolnieniem , Brukselą i Berlinem a Waszyngtonem i Tel Awiwem. Za takich kandydatów i ich sojuszników to ja osobiście dziękuję. Druga wojna pokazała prawdziwe oblicze naszych „przyjaciół” oraz starszych braci z plemienia żmijowego …

  1

  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *